niedziela, 4 stycznia 2015

Alior Bank: Wyższe opłaty za konto i premia do 750 zł

Od 1-go styczna 2015 r "starych klientów" Alior Banku obowiązuje nowa taryfa opłat i prowizji. Jak łatwo się domyślić - jest drożej.
Nie będę opisywać wszystkich wszystkich zmian -  Alior przygotował specjalną stronę na której jest pokazane co się zmienia.
Niby można zamienić typ rachunku na Konto Wyższej Jakości - jednak i tu bank podniósł opłatę. Od stycznia za takie przekształcenie konta zapłacimy nie 100 zł ale już 150 zł.

Na pocieszenie została przygotowana promocja w której można zgarnąć 750 zł, choć będzie to bardzo trudne i czasem nieopłacalne.

 

Premia nawet do 750 zł


Bank postanowił nagrodzić aktywnych klientów. W ramach promocji "Przejdź do Alior Banku – Banku lepszych ofert" można dostać premię maksymalnie 750 zł.

Promocja trwa w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2015 r i jest skierowana do osób które dopiero założą konto w Aliorze lub mają już tam konto, ale nie przelewali wynagrodzenia.

100 zł za wynagrodzenie


Pierwszy bonus w wysokości 100 zł dostaniemy za "aktywację wynagrodzenia". Jeśli na nasz rachunek będzie wpływać min 1500 zł z tytułu wynagrodzenia/renty/emerytury/stypendium i jednocześnie w danym miesiącu dokonamy płatności kartą na  min 500 zł.
Ponadto będzie konieczne skorzystanie z jednego z produktów dodatkowych (Produktem dodatkowym może być Karta Kredytowa, Limit w rachunku, Ubezpieczenie Inwestycyjne, Konto
Oszczędnościowe łącznie z Produktem Inwestycyjnym lub Kredyt konsolidacyjny),

Jeśli spełnimy te warunki to dostaniemy bonus 100 zł. Premia będzie wypłacana w 18 ratach przez półtora roku po 1/18 z 100 zł. Miesięcznie wychodzi ok 5,56 zł a że będzie od tego pobierany podatek to na koncie zobaczymy około 4,50 zł miesięcznie.

100 zł za limit odnawialny


Żeby dostać tę premię (tradycyjnie podzieloną na 18 rat) musimy mieć średniomiesięczne
wykorzystanie limitu odnawialnego w Rachunku na poziomie minimum 1500 zł .
O ile przyznanie limitu w koncie jest bezpłatne, o tyle korzystanie z długu już nie.
Bank będzie pobierał nam odsetki od wykorzystanego salda (aktualnie odsetki wynoszą 12 % w skali roku). Miesięczne wykorzystanie limitu 1500 zł będzie nas kosztować 15 zł a zyskać możemy 4,5 zł...

Skorzystanie z tej świetnej promocji będzie nas kosztować miesięcznie 10,50 zł miesięcznie.

Wniosek - nie musisz brać limitu w rachunku, to nie bierz.

100 zł za Konto oszczędnościowe oraz Inwestycje


Oprocentowanie Konta Oszczędnościowego przez pierwsze 3 miesiące jest dość przyzwoite i wynosi 3% w skali roku. Żeby dostać premię należy niestety skorzystać jednocześnie z produktów inwestycyjnych i utrzymywać na nich saldo min 10 000 zł miesięcznie.

Jeśli będzie mieli szczęście to na inwestycjach zarobimy, jeśli będziemy mieli pecha... no cóż... pozostanie nam cieszyć się bonusem 100 zł wypłacanym w 18 ratach i opodatkowanym stawką 19 %.

Wniosek - zastanów się czy chcesz ponieść ryzyko.

100 zł za Kartę kredytową


Żeby dostać premię za kartę kredytową, musimy miesięcznie bezgotówkowo wydać nią min 1000 zł.
Da się, tylko pytanie czy warto.
Premia oczywiście będzie wypłacona w 18 ratach.

Wniosek - jeśli dużo płacisz kartą zastanów się nad plastikiem z programem moneyback w innym banku (np. BZ WBK karta 1|2|3, Bank Millennium karta Impresia, Bank Millennium karta Alfa) czy nawet zbieraniem punktów na przeloty Wizz Air (Raiffesisen Bank karta Wizz Air MasterCard)


150 zł za Kredyt Konsolidacyjny


Kwota kredytu musi wynosić min 10 000. Nawet nie będę opisywać tej części, zarabiającym na kredycie jest tu Alior Bank


200 zł za Ubezpieczenie Inwestycyjne


Warunkiem otrzymania jet premii jest założenie oraz opłacenie Ubezpieczenia Inwestycyjnego ze składką regularną o kwocie minimum 150 zł.

Alior na naszym bonusie od regulara na pewno nie będzie stratny :)


Mnie promocja nie zachęciła do przyjścia do Alior Banku – Banku lepszych ofert...

Za to w ramach postanowień noworocznych mam pozamykanie kont z których już nie korzystam, nawet tych oszczędnościowych. Może za jakiś czas będą ciekawe promocje dla nowych czy też wracających klientów.

Regulamin promocji "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...