poniedziałek, 26 maja 2014

Alior Bank: Konto Wyższej Jakości - totalne 0 zł

źródło: aliorbank.pl
W ostatnim czasie mamy istny wysyp nowych kont osobistych.
Tym razem nowe konto wprowadził Alior Bank. Nazwa konta nawiązuje do bankowego hasła "Wyższa kultura bankowości" - nowe konto ma nazwę "Konto Wyższej Jakości". Czy konto będzie wyższej jakości niż w innych miejscach, to się okaże. Na pewno jest to konto najniższej ceny. Bank daje gwarancję, że przez najbliższe 5 lat będzie to konto za 0 zł "Jedyne konto bez cennika z 5-letnią gwarancją!".

Jest to o tyle ciekawe, że każdy kto miał konto w Aliorze albo w Syncu wie, że to co dobre dość szybko się kończyło: opłaty za konto rosły a cashbacki malały. Tylko że teraz mamy gwarancję na najbliższe 5 lat :)


Konto za zero, ale...


Nie ma się co łudzić, konto będzie bezpłatne ale trzeba będzie na to zasłużyć. Konto będzie za 0 zł ale gdy będziemy aktywnymi użytkownikami konta:

"Przedstawione warunki dostępne są dla Klientów otrzymujących na Konto Wyższej Jakości jednorazowy wpływ na kwotę min. 2 500 zł/mies. z innego banku lub z konta firmowego prowadzonego w Alior Banku, lub na rachunku których zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe wykonane kartą na kwotę min. 700 zł/mies. W miesiącu, w którym żaden z powyższych warunków nie zostanie spełniony, bank pobierze opłatę za prowadzenie konta w wysokości 12 zł oraz będzie mógł naliczać opłaty za obsługę zadłużenia na koncie."
  
Jeśli chcemy mieć bezpłatne konto (przynajmniej przez najbliższe 5 lat) to oferta wygląda bardzo ciekawie. Oprócz zwolnienia z takich rzeczy jak opłata za prowadzenie, przelewy przez internet, opłata za kartę, bezpłatne są usługi z których zwykle rzadziej korzystamy ale często musimy płacić: przelew ekspresowy, przelew sorbnet, przelew zagraniczny, wypłata z bankomatu za granicą, przelew zlecany w oddziale.
W każdym razie lista zer w tabeli opłat i prowizji jest imponująca.
Co ważne, żeby zapewnić sobie bezpłatne konto nie musimy mieć wpływu z tytułu pensji, renty czy emerytury. Wystarczy nasz własny przelew na min 2500 zł z innego banku lub z konta firmowego w ramach Aliora.

Zapłać, żeby płacić mniej


Jak masz konto w Alior Banku na pewno pomyślałeś sobie, że to świetna oferta i zmienisz sobie konto na "Konto Wyższej Jakości". Na szczęście Alior Bank daje Ci taką możliwość - jednak jest ona odpłatna - przekształcenie rachunku kosztuje 100 zł.
Oczywiście taka zmiana wielu osobom może się opłacić.


Załóż "Konto Wyższej Jakości" >>


Tabela opłat i prowizji

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...