niedziela, 25 stycznia 2015

BGŻ Optima: Pamietasz o przelewie?

źródło: bgzoptima.pl
BGŻ Optima przyzwyczaił nas do prowadzenia promocji "dla nowych środków". Od wielu miesięcy schemat jest ten sam - ostatni dzień promocji (stan na koniec dnia) jest odniesieniem dla kolejnej promocji.
Jeśli BGŻ Optima nic nie zmieni tym razem, to dniem odniesienia dla nowych środków będzie stan na 26 stycznia 2015 r.
Co to oznacza dla klasycznego wyjadacza wisienek? Że na zakończenie dnia, stan naszego rachunku powinien wynosić 0 zł :) Wtedy wszystkie pieniądze które wrócą na konto  zaraz po ogłoszeniu nowego cyklu promocji, będą objęte znów promocyjnym oprocentowanie, bo przecież będą nowymi środkami.


Ponieważ 26 stycznia wypada w najbliższy poniedziałek, czasu na zrobienie przelewu zostało bardzo mało. Oczywiście nie mam pewności, że bank znów tak skonstruuje promocję, ale na wszelki wypadek ja już przelałam pieniądze na rachunek powiązany prowadzony w innym banku.

źródło: bgzoptima.pl

Dlaczego warto mieć konto w BGŻ Optima


Konto w BGŻ Optima moim zdaniem jest od dłuższego czasu najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku. Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima jest bezpłatne i dobrze oprocentowane. W miesiacu można bezpłatnie dokonywać dowolnej liczby przelewów na zdefiniowane konto. Pakiet konto + lokata zakładamy online, umowę "podpisujemy" smsem (wpisujemy  kod autoryzacyjny), swoją tożsamość natomiast potwierdzamy dokonując przelewu z innego banku.

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma konta oszczędnościowego w BGŻ Optima, najlepiej je założyć równocześnie z lokatą bezkarną.
Lokata Bezkarna jest typową lokatą na start. Można założyć ją tylko raz. W tym celu należy wypełnić specjalną wersję wniosku o konto wraz z lokatą (jeśli BGŻ nic nie zmienił w bankowości internetowej, to nawet jak jesteśmy nowym klientem a nie wypełniliśmy wniosku o konto + lokatę, a tylko o konto to straciliśmy szansę na założenie Lokaty Bezkarnej).

Najważniejsze cechy Lokaty Bezkarnej

 

 • możliwość zerwania lokaty przed jej końcem bez utraty naliczonych odsetek
 • stałe oprocentowanie 4% w skali roku;
 • 3-miesięczny okres lokaty;
 • min. kwota lokaty – 1000 zł, 
 • maks. kwota lokaty – 20 000 zł;

załóż Konto Oszczędnościowe wraz z Lokatą Bezkarną >>

11 komentarzy:

 1. dzięki za przypomnienie :) bo oczywiście zapomniałem...

  OdpowiedzUsuń
 2. A proszę powiedzieć po jakim czasie od zakończenia starej promocji można spodziewać się nowej ? Zazwyczaj bywa to po ilu dniach ? Logika podpowiada, że promocja wróci, bo w kilku bankach jest podobna oferta (BNP Paribas 3% do 50 tys. 3mc — Meritum 3% — BIZ Bank 3% — Millennium 3,3%, 3mc i do 30 tys.— City Handlowy 3,03%). Zastanawiam się nad skorzystaniem....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 27 stycznia :) do tej pory promocja na nowe środki wracała kolejnego dnia po zakończeniu wcześniejszej edycji. Optima promocyjnym oprocentowaniem ostatnio obejmuje środki do 100 000 (a zdarzał się górny limit 1 mln zł) co też przemawia na korzyść tej oferty.

   Usuń
  2. czy to 100 tysiecy czy 1 mln to juz tak naprawde bez roznicy. nikt nie trzymalby takiej kasy na lokacie

   Usuń
  3. Dlaczego nie ? Może ktoś ma milion na drobne wydatki, na te... waciki :-)

   Usuń
  4. mi zdarzało się trzymać tam ponad 100 k :)

   Usuń
 3. ciekawe czy obniżą oprocentowanie, mam nadzieję, że nie

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja jeszcze się dopytam o lokatę w Raiffeisen Polbank (R-Lokata) na nowe środki, na 3 mc i na 3,5%. Oprocentowanie troszkę wyższe niż w BGŻ, ale jak jest z opłatami dołączonymi do konta, które trzeba założyć ? Używa ktoś ? i może coś na ten temat powiedzieć ? Widzę, że korzystanie z karty jest płatne - ale czy kartę trzeba koniecznie wyrabiać, żeby skorzystać z lokaty ? Jakie macie doświadczenia w tym temacie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kiedyś miałem konto w Rajfie i zrezygnowałem z karty - ale dalej w bankowości była opcja zakładania lokaty. Myślę, że dalej to działa. Choć konto pewnie trzeba będzie założyć w oddziale (bo przez net banki zwykle wciskaj kartę bez możliwości jej "odkliknięcia")

   Usuń
  2. dokładnie tak, można mieć konto bez karty ale trzeba złożyć wniosek albo przez infolinię albo w oddziale. Jak już będziesz mieć dostęp do konta, to najpierw załóż lokatę mobilną - maksymalnie 10 k, ale za to na 4% w skali roku. Jak masz jeszcze więcej wolnej kasy to zakładasz tę R-lokatę na 3,5% o której piszesz

   Usuń
  3. byłam w oddziale, jednak nie da się złożyć wniosku bez karty. Temat jednak dość ciekawie rozwinął się, więc dziś postaram się wrzucić post na ten temat

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...