wtorek, 27 stycznia 2015

PKO BP: Ważne zmiany w tabeli opłat i prowizji

źródło: pkobp.pl
W październiku PKO BP zmieniło cennik kont, a już zapowiedziało kolejną podwyżkę. To już koleiny bank który w ostatnim kwartale zapowiedział zmiany tabeli opłat i prowizji. Banki ostatnio mniej zarabiają na opłacie interchange (prowizji od płatności kartą), dlatego też szukają źródła zysku w innym miejscu - podnoszą opłaty za korzystanie z karty i/lub zwiększając kwotę transakcji która uprawnia nas do bycia zwolnionym z opłaty.


Najważniejsze zmiany w PKO BP


 • zmiana opłaty miesięcznej za obsługę kart debetowych  wydanych  do PKO Kont za Zero otwieranych do 30 września 2014 r. oraz do PKO Kont Rodzica na 4,90 zł naliczanej, gdy - wymagana miesięczna kwoty operacji bezgotówkowych dokonywanych kartą wynosi mniej niż 300 zł. W przypadku niespełnienia tego warunku miesięczna opłata za obsługę karty wyniesie 4,90 zł.
 • opłata roczna za obsługę karty debetowej PKO Ekspres wydanej do Superkonta (umowy zawarte do 13 marca 2011 r.)  oraz Superkonta Student wynosi 39 zł.
 • zmiana opłaty miesięcznej za prowadzenie PKO Konta bez Granic na 17,90 zł.
 • zmiana prowizji za przewalutowanie transakcji realizowanej kartą PKO Ekspres dokonanej w walucie, dla której PKO nie prowadzi tabeli kursów na 3% - zmiana nie dotyczy kart wydanych do PKO Konta dla Młodych, których umowy zawarto od dnia 10 stycznia 2014 r.
 • zmiana opłaty miesięcznej za obsługę kart debetowych wydanych do PKO Konto Pierwsze na 3,90 zł oraz wprowadzenie warunku zwalniającego z tej opłaty dla klientów, którzy dokonają minimum 2 bezgotówkowych transakcji miesięcznie.
 • zmiana opłaty rocznej za obsługę karty kredytowej na 79 zł, pobieranej w przypadku nie spełnienia warunku minimalnej średniomiesięcznej kwoty płatności realizowanych kartą  - 1000 zł, połowa wspomnianej kwoty,  1200 zł  - brak opłaty. Zmiana dotyczy kart: PKO Visa Classic, PKO MasterCard Standard, partnerska karta PKO VITAY (srebrna), Partnerska karta PKO VITAY.
 • zmiana opłaty rocznej za obsługę karty na 195 zł, pobieranej w przypadku nie spełnienia warunku minimalnej średniomiesięcznej kwoty płatności realizowanych kartą  - 2000 zł, połowa wspomnianej kwoty,  2400 zł  - brak opłaty Zmiana dotyczy kart: PKO Visa Gold, PKO MasterCard Gold, partnerska karta PKO VITAY (złota).
 • zmiana opłaty za przelew z rachunku karty kredytowej na 4%, nie mniej niż 10 zł – dla wszystkich kart kredytowych, dla klientów indywidualnych.

Nowa tabela opłat i prowizji będzie obowiązywać od 4 maja 2015r.

2 komentarze:

 1. ale co za zamieszanie, mam konto za Zero w PKO BP robie obroty karta za 300 zł i cały czas mam konto za darmo - dla mnie to żadna podwyzka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystko zależy od osoby. Znam parę osób, które płacą kartami do konta tylko tyle ile muszą a resztę płacą kartami kredytowymi. Podniesienie limitu jest o tyle ważne, że trzeba wiedzieć o tym że coś się zmieniło. Wiele osób nie czyta komunikatów od banku i później się dziwą skąd wzięła się opłata.
   Tak, 300 zł to nie jest dużo , ale jest to więcej niż było w obowiązującej jeszcze TOiP

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...