piątek, 16 stycznia 2015

Alior Bank: Pożyczka 5%

Mój oddział Alior Banku został oklejony folią z wielkim napisem 5%. Obecnie banki nie mogą pobierać odsetek od kredytów w wysokości większej niż 12% więc oferta z tak niskim oprocentowaniem wyglądała mi podejrzanie dobrze.

Gdy tylko wróciłam do domu, weszłam na stronę Alior Banku, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o tej nowej ofercie. Dobrze było do czasu gdy przeczytałam przykład reprezentatywny...Pożyczka 5% po raz pierwszy dla każdego


Hasło reklamowe Alior Banku jest zachęcające. Oprocentowanie kredytu wynoszące 5% nie wygląda aż dobrze jak Multiczwórka Banku BPH, ale w przeciwieństwie do BPH oferta jest dla każdego a i kwota kredytu może być znacznie wyższa.

Podstawowe zalety oferty:


 • oprocentowanie pożyczki 5% dla nowych i obecnych klientów Alior Bank
 • na dowolny cel w tym refinansowanie kredytu z innego banku
 • kwota kredytu od 500 zł do 150 000 zł bez zabezpieczeń
 • bez konieczności zakładania konta oraz korzystania z ubezpieczeń
 • zwrot wszystkich odsetek - jeśli spłacisz pożyczkę w 6 miesięcy
 • wypłata środków nawet w 1 dzień
źródło: aliorbank.pl

Do tego momentu było super. Czas na przykład reprezentatywny

Przykład reprezentatywny: całkowita kwota wota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 16 615 zł, liczba rat: 55, oprocentowanie nominalne: 5%, opłata przygotowawcza: 5 538,33 zł, kwota odsetek: 2 682,06 zł, RRSO: 20,3%, rata: 451,55 zł, całkowity koszt: 8 220,39 zł, całkowita kwota do zapłaty: 24 835,39 zł. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na 31.12.2014 r.

Jak łatwo obliczyć, w tym przypadku opłata przygotowawcza wynosi 33% kwoty pożyczki. Banki w ten sposób obchodzą ustawę antylichwiarską, która nie pozwala na pobieranie odsetek od kredytu wyższych niż 12%. Niestety ustawa umożliwia pobieranie tak wysokiej prowizji, z czego korzystają banki...


Niestety nie jest to jedyny przypadek banku pobierającego wysokie opłaty przygotowawcze. Moim numerem 1 jest nadal Bank Smart ze swoją Mikropożyczką.

5 komentarzy:

 1. Obecnie chyba najtańszy kredyt to spłata tylko minimalnej kwoty z karty kredytowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też tam myślę. Idealnie jeśli dodatkowo jesteśmy zwolnieni z opłaty rocznej/miesięcznej za kartę. To jak banki ostatnio podnoszą prowizję za udzielenie kredytu sprawia że nawet wypłata z bankomatu kartą kredytową nie zawsze musi być złym pomysłem...

   Usuń
 2. To zwykła lichwa i ładowanie klientów od tyłu. 33% prowizji za to, ze bank podpisze z mami umowę?? dziękuje, nie skorzystam. Nie dajmy się wydymać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze w ładowaniu od tyłu jest to, żeby być z tyłu.

   Usuń
 3. Osobiście korzystałem, choć nie z bankowych. Jeśli chodzi o pożyczki chwilówki online są jedynymi z jakimi miałem do czynienia. Faktycznie, pomogły mi, właściwie ułatwiły poprawę sytuacji finansowej w długim terminie.Jeśli bierzemy je z głową, wszystko będzie w porzadku. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...