poniedziałek, 15 września 2014

Raiffeisen Polbank: karta Wizz Air + 50 zł + Discount Club

W maju Raiffeisen Polbank ogłosił że zaoferuje wspólny program partnerski z Wizz Air, a miesiąc później karta kredytowa pojawiła się w ofercie.
Osoby mające kartę Wizz Air Citi Banku z pewnością były rozczarowane ofertą Raiffesena - nie było żadnych ekstra punktów na start a za członkostwo w Wizz Discount Club trzeba było płacić.
Teraz to się zmieniło.

Członkostwo w Wizz Discount Club


Standardowo za roczne członkostwo trzeba zapłacić 139 zł. Wyrabiając kartę kredytową Wizz Air Mastercard mamy je gratis przez cały okres korzystania z karty.

Po co nam takie członkowsko? Dzięki niemu kupujemy bilety taniej. Jeśli bilet kosztuje ponad 99 zł, zniżka na każdym bilecie wynosi 45 zł. Dla tańszych biletów zniżka jest mniejsza.
Łatwo więc policzyć, że w przypadku zakupu biletów w dwie strony dla 2 osób możemy zapłacić mniej o 180 zł.

Poniżej przykład dla połączenia Warszawa - Barcelona (1 osoba):500 punktów o wartości 50 zł


Jeśli w okresie 6 miesięcy od wydania karty, dokonamy choćby jednej transakcji bezgotówkowej dostaniemy 500 punktów o wartości 50 zł. Punkty te będziemy mogli wykorzystać na zakup biletów w Wizz Air.

Od razu uwaga, żeby punkty zostały zamienione na kasę musimy złożyć zlecenie konwersji. Ponadto musimy mieć uzbierane min 100 punktów.

Uczestnik może zamienić swoje Punkty na kwotowe odzwierciedlenie wartości dostępnych upustów za Usługi Wizz Air ewidencjonowanych na Koncie Wizz po wykupie Punktów („Fundusze”) poprzez złożenie Zlecenia. Zlecenie takie należy złożyć najwcześniej 30 dni po dniu, w którym karta Wizz Air MasterCard została aktywowana, ale nie później niż w ciągu 12 miesięcy od dnia przyznania Punktów. Minimalna liczba Punktów w jednym Zleceniu wynosi 100, a ich równowartość w Funduszach wynosi 10 zł. Wartość Punktów w Zleceniu musi być wielokrotnością 10. Uczestnik może skorzystać z Funduszy nie później niż w ciągu 12 miesięcy od dnia, w którym zostały zapisane na Koncie Wizz. W przypadku niewykorzystania Funduszy w wyżej wymienionym terminie Stan Konta Wizz pomniejsza się o Fundusze, w stosunku do których upłynął termin 12 miesięcy od dnia zasilenia nimi Konta Wizz. 

Punkty w programie lojalnościowym


Płacąc za zakupy kartą kredytową Wizz Air Mastercad zbieramy punkty w programie lojalnościowym:
 • 1 punkt dostaniemy za każde wydane 5 zł
 • 2 punkty dostaniemy za każde wydane 5 zł na stronie wizzair.com
Każde 10 punktów zdobyte w ten sposób ma 1zł do wydania na zakup biletów Wizz Air.

źródło: raiffeisenpolbank.com

Ile kosztuje karta


Zgodnie z TOiP najważniejsze opłaty wyglądają tak:

 • Opłata roczna w pierwszym roku użytkowania karty: 0 PLN pod warunkiem dokonania średnio miesięcznie transakcji na kwotę 1 000 PLN w ciągu 3 pierwszych miesięcy od zawarcia umowy, w przeciwnym wypadku 79 PLN
 • Opłata roczna w kolejnych latach użytkowania karty: 0 PLN pod warunkiem dokonania średnio miesięcznie transakcji na kwotę 1 000 PLN w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w przeciwnym wypadku 79 PLN 
 • Opłata miesięczna: 0 PLN pod warunkiem dokonania min. 4 transakcji miesięcznie, w przeciwnym wypadku 4,50 PLN

Warunek zbicie opłaty miesięcznej do 0 zł jest dość łatwy do wykonania. Gorzej będzie z opłatą roczną. Ale nawet jak nie zrobimy odpowiedniego obrotu kartą i tak karta będzie nam się opłacać - zyskamy na darmowym członkostwie i na zdobytych punktach (oczywiście jeśli jeśli korzystamy z linii Wizz Air, w przeciwnym przypadku wyrabianie tej karty będzie bez sensu).
Kwestie oprocentowania karty pomijam. Jestem zdania, że zawsze należy spłacić całość zadłużenia w wyznaczonym przez bank terminie - dzięki temu nie zapłacimy żadnych odsetek.

Jak aktywować kartę


Do aktywacji karty potrzebny nam będzie numer identyfikacyjny klienta i jednorazowe hasło. Jeśli ich nie dostaliśmy, można zadzwonić na infolinie i poprosić o wygenerowanie danych (przyjdą smsem).
Następnie logujemy się na stronie banku https://moj.raiffeisenpolbank.com/ Po podaniu identyfikatora i hasła jednorazowego, system wygeneruje hasło autoryzacyjne oraz poprosi nas o podanie daty urodzenia oraz o zdefiniowanie nowego hasła.
Teraz pozostaje wejść w zakładkę "karty" -> karty kredytowe/debetowe (w zależności która kartę mamy zamiar aktywować) -> lista kart -> aktywuj (znów dostaniemy hasło sms). Teraz możemy nadać PIN.


Złóż wniosek o kartę kredytową Wizz Air >>

Tabela Opłat i prowizji

2 komentarze:

 1. Znów darmowe parkowanie w BZWBK 15-19.09 - zwrot 50 zł. https://www.bzwbk.pl/bankowosc-elektroniczna/bzwbk24-mobile/aplikacja-bzwbk24-zakupy-mobilne.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za informację. Już wrzuciłam wpis

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...