środa, 24 września 2014

Meritum Bank: Lokata Extra 4%

źródło: meritumbank.pl
Wydawało mi się, że skoro wielu ekonomistów mówi, że obniżka stóp procentowych jest nieuchronna, to oprocentowanie w bankach powinno spadać.
Jednak ostatnie dni pokazują coś zupełnie innego:
BGŻ Optima zwiększyła kwotę objętą promocją 3,5% do 1 mln zł, Idea Bank zaproponował lokatę z oprocentowaniem do 4%, Meritum Bank wprowadził 2 miesięczną Lokatę Ekstra z oprocentowaniem 3,8% a dziś oprocentowanie zwiększył do 4% i wprowadził lokatę 5 miesięczną.


Lokata Extra 4%


Lekko zmieniły się zasady promocji. Teraz mamy do wyboru dwie wersje lokaty: na 2 m-ce oraz na 5 m-cy. Każda z nich z oprocentowaniem 4% w skali roku. Owszem, wzrosło oprocentowanie ale została wprowadzona maksymalna kwota jaką możemy ulokować na promocyjnych warunkach - od dziś jest to 100 000 zł (jak to w życiu, dla jednych dużo, dla innych mało).
Zmianą na korzyść jest fakt, że na promocyjnych warunkach możemy przedłużyć Lokaty Extra które kończyć nam się będą od 24 września do 15 października 2014r.
Poza tym wyjątkiem, promocją objęte są nowe środki ponad stan na 15 września 2014 r.

Parametry lokaty

 • Oprocentowanie stałe 4% w skali roku dla środków stanowiących nadwyżkę na dzień 15.09.2014 r. oraz dla środków pochodzących z Lokat Extra zapadających w okresie 24.09-15.10.2014 r. powiększonych o należne od Lokat Extra odsetki*
 • Okres lokaty - 2 miesiące lub 5 miesięcy
 • Minimalna kwota 1000 zł 
 • Maksymalna kwota - 100 000
 • 100% online. Bez konieczności otwierania konta 

Jak założyć lokatę


Lokatę zakładamy przez Internet, wypełniając wniosek na stronie Meritum. Składając wniosek podajemy w nim między innymi numer konta z jakiego zostanie zasilona lokata (na ten numer bank zwróci nam pieniądze po zakończeniu lokaty). Na podany przez nas adres email przyjedzie potwierdzenie złożenia wniosku, wraz z numerem na który należy dokonać wpłaty. Na zasilenie rachunku lokaty mamy 5 dni od daty wysłania wniosku.

Lokaty w Meritum Bank objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. 


*Oprocentowanie Lokaty Extra 2M i 5M 4,00% w skali roku obowiązuje dla środków stanowiących nadwyżkę nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanymi przez Klienta w Banku na dzień 15 września 2014 r. (tj. na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych niezależnie od tego czy są prowadzone jako rachunki wspólne czy indywidualne) oraz dla środków pochodzących z Lokat Extra zapadających w okresie od 24 września do 15 października 2014 r. powiększonych o należne od Lokat Extra odsetki. W przypadku gdy środki pieniężne wpłacone na Lokatę Extra nie będą stanowiły na dzień 15 września 2014 roku nadwyżki nad środkami pieniężnymi w złotych zdeponowanych przez Klienta w Banku, środki pieniężne zdeponowane na Lokacie Extra będą oprocentowane według stawki 2,80% w skali roku. Bank dokona analizy nadwyżki środków pieniężnych złotowych zdeponowanych przez Klienta po upływie 14 dni od daty wpłacenia środków przeznaczonych na założenie Lokaty Extra (zawarcie umowy lokaty); o nie spełnieniu warunku nadwyżki środków na środkami pieniężnymi zdeponowanymi w Banku, Bank poinformuje Klienta drogą elektroniczną.

9 komentarzy:

 1. świetnie... w poniedziałek założyłem tam lokaty na 3,8 teraz podnieśli oprocentowanie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha, to ja mam więcej szczęścia. Wczoraj wysłałem wniosek na lokatę i od razu chciałem ją opłacić ale zrobiłem błąd w adresie zamieszkania i mi odrzucili lokatę.
   Więc dziś będzie kolejna próba tym razem z dokładniejszym przejrzeniem danych.
   No ale oprocentowanie będzie lepsze :D

   Usuń
 2. dzięki! Wyszyłam wniosek a lokatę opłacę po weekendzie

  OdpowiedzUsuń
 3. BossaBank (internetowy oddzial BOS S.A. tez ma lokate na 4% - ale tylko na miesiac i tylko do 28.09.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sprawdz jeszcze BZ WBK - wyglada na to, ze pojawila sie moda na 4% - lokata na nowe srodki - 4% na 4 miesiace, kwota od 1 do 500 tys.
  ps. Bardzo fajny blog! Pozdrawiam, Greg

  OdpowiedzUsuń
 5. Nadal można otrzymać 100 zł. - za założenie konta inteligo z polecenia i wydanie kartą 200 zł. Szczegóły na mam inteligo.pl
  Jeśli nie ma kto Wam polecić konta piszcie na mocca5555@gazeta.pl
  podam kod promocyjny

  OdpowiedzUsuń
 6. zamiast info od tym na jaki nr mam wpłacić kasę dostałem "Oczekiwanie na potwierdzenie złożenia dyspozycji...." okazało się że przed inny niż ostatnio adres korespondencyjny musieli do mnie zdzwonić i weryfikować dane a że adres faktycznie jest inny to tamten wniosek odrzucili i kazali mi złożyć nowy...

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna oferta Meritum. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej wkrótce łapę na nim położy Alior.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. był czas kiedy i Alior miał przyzwoite lokaty. Ale fakt jest taki, że im większy bank tym mniejsze oprocentowanie lokat... połączenie banków nie będzie sprzyjać fajnym ofertom

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...