poniedziałek, 29 września 2014

Bank Smart: Świeć przykładem

źródło: banksmart.pl
Z ciekawą inicjatywną promocji wyszedł Bank Smart (marka należąca do FM Bank). Przy okazji zmian w przepisach dotyczących poruszania się po zmroku w terenie niezabudowanym postanowił rozdawać odblaski (oczywiście ze swoją reklamą).
Ile można na tym zaoszczędzić? Odblaski nie są jakoś szczególnie drogie ale mandat to koszt od 20 do 500 zł.


Poniżej fragment komunikatu prasowego
Bank SMART rozpoczął akcję Świeć przykładem z Bankiem SMART – to promocja „Odblasków”, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom poruszającym się po zmroku, w szczególności biegaczom i rowerzystom.  Akcja podjęta przez Bank SMART jest reakcją na zmiany w polskim prawie, nakazującym pieszym, poruszającym się po zmroku, posiadanie elementu odblaskowego. Niedostosowanie się do nakazu może skutkować mandatem karnym od 20 do 500 zł.

Każda osoba, która poprzez specjalny link otworzy rachunek w Banku SMART, otrzyma prezent w postaci koszulki odblaskowej z logo banku.  Nas prezent zapewni  dobrą widoczność pieszym, poruszającym się po drogach po zmroku i pozwoli zmniejszyć liczbę wypadków spowodowanych złą widocznością tych uczestników ruchu. Po zmierzchu widoczność pieszego jest bardzo mocno ograniczona – osoba bez „odblasków” jest widoczna dopiero z odległości 20 – 30 metrów. Dzięki kamizelkom kierowcy będą dostrzegać spacerujące i biegające osoby już z dystansu niemal 120 metrów. 

(...)Koszulka odblaskowa którą rozdaje bank nie jest jakoś szczególnie urodziwa, więc chęć jej posiadania będzie małą zachętą do założenia rachunku.
Dla mnie najciekawszą rzeczą w ofercie tego banku jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowy.
Aktualnie wynosi ono 4% do kwoty 50 000 zł (niestety z miesiąc po starcie oferty Bank Smart postanowił wprowadzić progowe oprocentowanie).


SMART Konto podstawowe opłaty


Konto jest dość tanie w obsłudze. Nie jest to konto za totalne zero (tak jak w Alior Bank) ale też nie ma wymogu regularnego zasilania konta.

  • Opłata za prowadzenie konta osobistego - 0 zł
  • Opłata za wydanie karty płatniczej - 0 zł
  • Miesięczne opłaty za użytkowanie karty płatniczej - 0 zł
  • Internetowe przelewy krajowe - 0 zł
  • Wypłata ze wszystkich bankomatów w Polsce i na zagranicą - do końca 2014 roku wszystkie wypłaty krajowe i zagraniczne są darmowe. Potem pierwsze 3 w miesiącu, kolejna wypłata 5 zł

 

Konto oszczędnościowe SMART Procent


Oprocentowanie rachunku jest progowe. Jeśli na koncie trzymamy do 50 000 zł, całość środków będzie objęta oprocentowaniem 4% w skali roku. Jeśli trzymamy tam więcej kasy, nadwyżka ponad 50 000 zł będzie objęte niższym oprocentowaniem - tylko 3% w skali roku.
Konto nie jest bez wad. W przeciwieństwie do Konta BGŻ Optima, tylko jeden przelew w miesiącu na konto osobiste w SMART Bank będzie bezpłatny. Za każdy kolejny będziemy musieli zapłacić 5 zł.

1 komentarz:

  1. Obowiązek noszenia odblasków po zmroku dotyczy tylko obszaru niezabudowanego.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...