wtorek, 16 września 2014

Bank BGŻ: Drugi rok gratis

źródło: bgz.pl
Wiewiórki Baśki reklamują pożyczkę gotówkową z promocją „Drugi rok gratis”. Ponieważ promocja została przedłużona do końca września, postanowiłam trochę przybliżyć jej zasady.

Jak więc jest z hasłem reklamowym: "Spłacaj raty w terminie przez pierwszy rok, a w drugim roku Bank BGŻ nie pobierze od Ciebie odsetek" ? Jest to prawda, jednak jak to często bywa w bankach jest też ale...Zasady promocji


Nie każda pożyczka kwalifikuje się pod tę promocję. Bank w ramach promocji będzie udzielał kredytów o określonych parametrach:
 • maksymalna kwota 20 000 zł
 • okres kredytowania 24 miesiące
 • bez zabezpieczeń (w tym bez ubezpieczenia)
 • stałe oprocentowanie 16% w skali roku
 • prowizja za udzielenie kredytu 5%
Potrzebujesz większej kwoty? Innego okresu spłaty? To nie możesz skorzystać z promocji.

Podstawowy komunikat promocji jest jasny - trzeba spłacać kredyt terminowo. Tylko osoby, które w pierwszym roku nie miały opóźnień w spłacie raty będą mogły mieć tańszy kredyt. No właśnie - będą miały szansę. Bank sam z siebie nie obniży nam kosztu kredytu. Żeby oprocentowanie kredytu spadło w 2-gim roku do 0% konieczne będzie dostarczenie "do Banku BGŻ „Dyspozycji obniżeni a oprocentowania”, stanowiącej załącznik do Regulaminu, w ciągu 14 dni od dnia zapłacenia 12 raty Pożyczki gotówkowej".

Ciekawe ile osób za rok będzie o tym pamiętać....

A co jeśli zapomnimy złożyć taką dyspozycję? Bank będzie dalej naliczał nam odsetki zgodnie z oprocentowaniem 16% w skali roku. Na szczęście później też mamy szanse na obniżenie oprocentowania do 0% ale każdy miesiąc spóźnienia podwyższa nam całkowity koszt kredytu.


Ile kosztuje kredyt


Zakładamy, że wzięliśmy 10 000 zł pożyczki i spełniliśmy warunki obniżenia oprocentowania. Oczywiście pamiętaliśmy o złożeniu na czas dyspozycji obniżenia oprocentowania.

Jednym z kosztów kredytu jest prowizja - zgodnie z regulaminem 5%. Obliczenia w przykładzie reprezentatywnym* na stronie Banku BGŻ pokazują, że prowizja podwyższa kwotę kredytu i będziemy płacić prowizję od prowizji (koszt 526,32 zł dla pożyczki na 10 tys).

Oprocentowanie kredytu w pierwszym roku wynosi 16%, w drugim 0%. Czy to oznacza, że średnie oprocentowanie wyniesie 8% w skali roku? Absolutnie nie!
W pierwszym roku płacimy więcej odsetek. Dla pożyczki na 10 526,32 zł (kwota 10 000 została zwiększona o prowizję) będzie to 1 339,05 zł zł. Opowiada to standardowej pożyczce udzielonej z oprocentowaniem ok 11,8% w skali roku.

Tylko, że reklama przekazem pożyczka z oprocentowaniem 11,8% w skali roku nie przykuwałaby tak uwagi jak reklama z komunikatem "Drugi rok gratis".*Przykład reprezentatywny:

RRSO na 18 sierpnia 2014 r. wynosi 18,82%, dla całkowitej kwoty kredytu 10 526,32 zł, spłacanej w 24 ratach, przy czym pierwsze 12 rat w wysokości 515,40 zł z roczną stałą stopą oprocentowania 16%, kolejne raty w wysokości 473,38 zł z roczną stałą stopą oprocentowania 0%, całkowita kwota do zapłaty 12 391,69 zł, w tym poza kwotą kredytu: odsetki 1 339,05 zł, prowizja 526,32 zł. Podane parametry obowiązują w przypadku spełnienia wszystkich warunków ww. Promocji. W przypadku niespełnienia warunków Promocji, oprocentowanie Pożyczki gotówkowej pozostanie przez cały okres kredytowania na stałym poziomie 16% - przy pozostałych warunkach w zakresie całkowitej kwoty kredytu, liczby rat i prowizji jw. - RRSO na 18 sierpnia 2014 r. wyniesie 23,52% całkowita kwota do zapłaty 12 895,94 zł, a odsetki 1 843,31 zł, miesięczna rata przez cały okres kredytowania 515,40 zł. Warunkiem skorzystania z Promocji jest w szczególności terminowa spłata pierwszych 12 pełnych rat Pożyczki gotówkowej oraz doręczenie do Banku BGŻ „Dyspozycji obniżenia oprocentowania” w terminie 14 dni od dnia zapłacenia 12 raty Pożyczki gotówkowej. Dostępność oferty jest uzależniona od wyniku przeprowadzonej przez Bank BGŻ analizy zdolności kredytowej Klienta na podstawie przekazanych przez Niego informacji. Szczegółowe zasady Promocji, w tym oprocentowanie i prowizje związane z Pożyczką, zawarte są w regulaminie „Drugi rok gratis” dostępnym na stronie www.bgz.pl oraz w oddziałach Banku BGŻ. Niniejszy materiał ma charakter reklamowy i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Regulamin promocji

1 komentarz:

 1. Wciąż można otrzymać 100 zł za założenie konta inteligo
  po spełnieniu prostych warunków.
  Jeśli nie ma Wam kto polecić konta to piszcie na: mocca555@gazeta.pl
  Podam kod polecający

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...