środa, 3 września 2014

Idea Bank: Lokata Drużynowa do 4%

źródło: ideabank.pl
Idea Bank od kilku dni promuje Lokatę Drużynową. Teoretycznie jej oprocentowanie może dojść do 4% w skali roku. Jednak oferta jest tak skonstruowana, że szansa na zobaczenie czwórki jest znikoma.
Oprocentowanie tej lokaty uzależnione jest od liczby osób zainteresowanych ofertą. Im zainteresowanie wyższe, tym atrakcyjniejsze staje się oprocentowanie.
Aktualnie jest pewne 3,70% w skali roku ale oferta będzie dostępna do 5 września 2014 r.Lokata Drużynowa o co w tym chodzi


Składając wniosek o lokatę nie mamy pewności ile ostatecznie będzie wynosić oprocentowanie. Jego ostateczna wysokość zostanie ustalona 10 września na podstawie całkowitej liczby wniosków złożonych o lokatę. Od tego dnia zostanie też zmienione oprocentowanie z bazowej stawki 3,6%. Ostateczne oprocentowanie będzie wyglądać następująco:

źródło: ideabank.pl

Widać więc, że im więcej wniosków zostanie złożonych tym dla nas lepiej. Dlatego nawet jeśli sami planujemy założyć tylko jedną lokatę, warto jest złożyć 5 wniosków... dzięki temu licznik się przekręca ;) Co więcej, jeśli uznamy że oprocentowanie jednak nie jest dla nas wystarczająco satysfakcjonujące, możemy nie przelewać pieniędzy na rachunek lokaty. Wykorzystujemy tutaj fakt, że na opłacenie wniosku mamy 14 dni. Ponadto wczesne przelewanie pieniędzy (przed poznaniem ostatecznej wysokości oprocentowania) oznacza, że nasza lokata przez kilka dni jest oprocentowana po niższej stawce 3,6%.

Teraz licznik pokazuje, że zostało złożone 3799 wniosków o lokatę. Myślę, że ostateczne oprocentowanie raczej nie przekroczy 3,8% w skali roku.

Parametry lokaty

 

 • oprocentowanie -  do 4% uzależnione od łącznej liczby złożonych wniosków o lokatę
 • okres lokaty - 4 miesiące 
 • kapitalizacja na koniec okresu trwania lokaty
 • minimalna kwota lokaty -  1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty - 1 000 000 zł
 • możliwość założenia lokaty online
 • bez dodatkowych produktów
 • ograniczenie - 5 lokat na klienta

Załóż Lokatę Drużynową >>

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem Idea Bank, załóż najpierw Lokatę Happy na 5% w skali roku.

Karta produktu

6 komentarzy:

 1. A ja założyłam dwie. Może oprocentowanie wzrośnie ? Najwyżej zewrę i założę Dla Profesjonalistów

  OdpowiedzUsuń
 2. złoże sobie wnioski, jak będzie min 3,8% to przeleje kasę a jak nie to nie ;)
  fajnie że jest tak długi okres na wpłacenie kasy :D

  OdpowiedzUsuń
 3. może ktoś chce zarobić 100 bez martwienia się o wyższe odsetki ?
  Rozpoczęła się nowa promocja inteligo - za założenie konta z polecenia i
  wydania 200 zł kartą - bank wypłaca 100 zł.
  Jeśli nie masz osoby polecającej - pisz na browneyes205@gazeta.pl
  podam kod polecający.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie interesuje konto dla przedsiębiorców i bez karty (albo z bezpłatną). Jakbyś taką miał jakąś promocję - to chętnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie kojarzę, żeby teraz były ciekawe promocje na konta firmowe. Jeśli szukasz taniego konta to popatrz na Meritum Bank Konto Bez Granic (uwaga - jest opłata za smsy): meritumbank.pl/dla_firm/konta/darmowe-konto-firmowe.html lub ING direct (opłata za konto 9 zł ale można jej uniknąć, jest też opłata za kartę ale karty można nie wziąć) http://www.ingbank.pl/male-firmy/konta-firmowe

   Usuń
 5. Lokata Happy 5 % na 3 miesiace z bonusem 50 zł za zalozenie -max. kwota lokaty 10 tys. Oferta we wspolpracy z gazeta.pl. Wczoraj cos takiego zalozylem, ze strony gazeta.pl. Oczywiscie wczesniej nie mozna bylo miec u nich zadnnych produktow

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...