środa, 25 czerwca 2014

Bank Millennium: karta za zwrotem 5%

źródło: bankmillennium.pl
Od kilku lat Bank Millennium oferuje całkiem fajną kartę kredytową - Millennium Impresa. Najważniejszą zaletą karty jest możliwość uzyskania 5% zwrotu za płatności bezgotówkowe wykonane kartą.

Karta wydawana jest w dwóch systemach płatniczych VISA oraz MasterCard więc możemy wybrać taka, która nam bardziej odpowiada (jeśli mamy w portfelu same VISA warto wybrać MasterCard).


Zwrot 5% wydatków


Żeby nie było zbyt pięknie maksymalny roczny zwrot wynosi 760 zł.  Żeby transakcja kwalifikowała się do zwrotu, musi być wykonana w jednym ze sklepów:
 • moda: Zara, Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho,
 • moda luksusowa: Baldinini, Coccinelle, Francesco Biasia, Marella, Max Mara, Pennyblack, Pollini,
 • obuwie: Venezia, Deichmann,
 • biżuteria i kosmetyki: Apart, Sephora
 • wnętrza: Zara Home,
 • dom i żywność: Carrefour, Piotr i Paweł,
 • czas wolny: travelplanet.pl,
 • rozrywka: Empik, Sony,
 • dla dzieci: Smyk.
Z wyjątkiem Carrefour zwrot jest nam naliczany na rachunek karty kredytowej (około 10 dnia kolejnego miesiaca)

zwrot za transakcje z marca

W Carrefour dostajemy kupony na 1,5zł za każde wydane 30 zł. Zwrot może być mniejszy - wydane 59 zł dalej daje nam tylko 1,5zł zwrotu. Ponadto tylko zakupy robione w piątek i niedzielę kwalifikują się do naliczenia cash back.
e-bon Carrefour

Z Travelplanet wczasy 5% taniej


W okresie wakacyjnym szczególnie warty uwagi jest zwrot za transakcje w Travelplanet. Średnia wartość zamawianej wycieczki to ok 5000 zł. Oznacza to, że jeśli kupimy wakacje właśnie u tego pośrednika i zapłacimy kartą Impresja, średnio dostaniemy 250 zł zwrotu. Moim zdaniem jest to kwota nie do pogardzenia :) Jeśli planujemy bardziej egzotyczne wczasy, jedziemy w więcej osób czy też nasz urlop będzie dłuższy, to wydatek jaki poniesiemy na wyjazd będzie wyższy, ale i wielkość zwrotu będzie bardziej odczuwalna. Wydatek 10 000 oznacza zwrot 500 zł :)

Ile kosztuje Millennium VISA / MasterCard Impresja


Karta wydawana jest bezpłatnie. W tym roku Bank Millennium wycofał się z programu "Płacę i zyskuję" dzięki któremu można było mieć kartę bezpłatnie o ile wykonało się obrót kartą na 12 000 zł.
Roczna opłata za obsługę karty głównej wynosi  75 zł za kartę dodatkową 30 zł. Do karty dostępny jest płatny pakiet ubezpieczeń ale nie jest obowiązkowy.

Kwestę oprocentowania kredytu na karcie pomijam, ponieważ prawdziwy wyjadacz wisienek spłaca całość zadłużenia w terminie.

Aktualizacja


Bank zmienił zasady opłat za kartę. Zamiast opłaty rocznej jest opłata miesięczna, której łatwo można uniknąć robiąc 5 transakcji w miesiącu. Więcej informacji >>

Zamów kartę VISA Impresja

Tabela opłat i prowizji

3 komentarze:

 1. potwierdzam, w tamtym roku nasze wakacje last minutę były jeszcze tańsze dzięki tej karcie. Karta ma jedną wadę - jest różowa :) ale na szczęście karta należy do żony a nie do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się umie rozmawiać z bankiem to karta może być za darmo. Mam obie (Visę i MC) od kilku lat i za żadną nie zapłaciłem ani złotówki. Fakt, mogłaby być w kolorze bardziej uniwersalnym lub w dwóch do wyboru (damskim i męskim).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to fakt że można sobie załatwić żeby karta była darmowa. 2 lata temu nie zrobiłam obrotu, więc złożyłam wniosek o zamkniecie karty. Oczywiście dział utrzymania klienta do mnie oddzwonił i karta na kolejny rok była bezpłatna.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...