niedziela, 1 marca 2015

Raiffeisen Polbank: Wymarzone Konto z oprocentowaniem które trwa i trwa

To już pewne. Tajemniczym bankiem który incognito robił ankietę jest Raiffeisen Polbank. Spodziewałam się, że taka forma promocji będzie oznaczać, że na rynku pojawi się nowe konto. Ale konto w Raiffeisen Polbank? Określenie "znany polski bank" sprawiało, że nie brałam tego banku pod uwagę.

O dziwo, konto ma sporo wspólnego z tym moim wymarzonym.


Konto osobiste z oprocentowaniem


Ostatnio widać trend na konta osobiste z oprocentowaniem. Zwykle jednak górna granica limitu środków podlegających oprocentowaniu jest dość niska. Konta osobiste z niezerowym (dla mnie 0,1% to opr zerowe, więc tego nie biorę pod uwagę) mają mBank - eKonto mobile oraz eKonto mobilne plus, T-Mobile Usługi Bankowe czy też eurobank dla Konta Prestige.
Przy okazji dodam, że chyba jaki pierwszy konto które łączyło cechy konta oszczędnościowego z kontem osobistym wprowadził kilka lat temu Toyota Bank. Niestety opłata za prowadzenie Konta Hybrydowego była dość wysoka.

Raiffeisen przekazuje jasną informację, wszystkie środki na Wymarzonym Koncie będą oprocentowane a wysokość oprocentowania zależy od salda na rachunku. Aktualnie wynosi ono:
 • 0,5 % dla kwot 0 - 3 000 zł,
 • 1,5 % dla kwot 3 000,01 - 10 000 zł
 • 2 % dla kwot powyżej 10 000 zł
Oprocentowanie pewnie za miesiąc spadnie bo "Wysokość oprocentowania ulega automatycznej zmianie w pierwszym dniu roboczym miesiąca kalendarzowego, jeżeli wysokość stopy referencyjnej NBP w poprzednim miesiącu uległa zmianie." Analitycy przewidują, że na najbliższym posiedzeniu RPP (3-4 marca) stopy procentowe zostaną obniżone.
Oprocentowanie wprost odnosi się do stopy  referencyjnej NBP.Nie zmienia to faktu, że trzymając wyższe kwoty na Wymarzonym Koncie, dostaniemy lepsze oprocentowanie niż w wielu bankach na koncie oszczędnościowym...


Wymarzone Konto opłaty


Pytania w ankiecie sugerowały, że konto może być płatne. Ale jest lepiej niż się spodziewałam. Z ważniejszych opłat jest opłata za kartę do konta - 3 zł miesięcznie. Decydując się na kartę, nie można uniknąć tej opłaty, ale dostajemy wszystkie bezpłatne bankomaty w Polsce (to wygląda jak zaproszenie do przejścia dla klientów np BZ WBK którzy po zmianie tabeli opłat za bezpłatne bankomaty muszą płacić 7 zł). Do konta można też wybrać kartę debetową MasterCard WizzAir - dzięki czemu będziemy mogli kupować tańsze bilety lotnicze (miesięczna opłata 0 lub 8 zł).
Składając wniosek o konto, trzeba wybrać jakąś kartę (aktualizacja: zmienili wniosek i już nie trzeba jednocześnie  wnioskować o kartę).

Co ciekawe w Tabeli Opłat i Prowizji pojawia się informacja o opłatach gwarantowanych "opłaty, których wysokość w okresie prowadzenia przez Bank na rzecz klienta Wymarzonego konta i Wymarzonego konta Lokacyjnego nie ulegnie podwyższeniu". Do tych opłat należą:
 • Otwarcie i prowadzenie Konta - 0 zł
 • Ustanowienie, modyfikacja, realizacja i usunięcie zlecenia - 0 zł
 • Ustanowienie, modyfikacja, realizacja i odwołanie polecenia zapłaty - 0 zł
 • Wpłata na konto w kasach Banku - 0 zł
 • Zmiana rodzaju rachunku bankowego - 0 zł na Wymarzone Konto
 • Wydanie karty do konta karta Mastercard Debit - 0 zł
 • Opłata miesięczna za korzystanie z karty - 3 zł
 • Wypłaty gotówkowe we wszystkich bankomatach w kraju - 0 zł
 • Wpłaty gotówkowe w bankomacie Banku - 0 zł
 • Ubezpieczenie „Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa” i Ubezpieczenie "Podróż bez zmartwień" - 0 zł
Miłe jest to, że Raiffeisen Polbank bezpłatnie przekształci inny rachunek w Wymarzone Konto. Alior Bank za przekształcenie rachunku w bezpłatne Konto Wyższej Jakości każe płacić 150 zł!

Czekam teraz na link do założenia Wymarzonego Konta wraz z promocyjną lokatą 6%, bo konto na pewno założę (przede wszystkim dla promocyjnej lokaty oraz ze względu na lokatę mobilną).

Aktualizacja 03.03.2015

Podobno dziś mają wyjść linki do wniosku o promocyjne konto z lokatą 6% (dla osób, które wypełniły ankietę)

Regulamin konta
Tabela Opłat i Prowizji

16 komentarzy:

 1. muszą nagonić klientów, bo są na sprzedaż. Ale konto faktycznie wygląda OK

  OdpowiedzUsuń
 2. hahaha oprocentowanie na koncie osobistym jak dla mnie jest lepsze niż na koncie oszczędnościowym w mBanku - tam jest 1% dla kwoty mniejszej niż 50 000 :) no i tylko jedna bezpłatna wypłata w miesiącu

  OdpowiedzUsuń
 3. hmmm....? A mnie te "promocje" co raz bardziej zniechęcają... Bo ok, dobrze, że zwykłe konta zaczynają mieć oprocentowanie, ale jeśli to dobrze policzymy to "promocja" jest tylko na papierze. Załóżmy, że ktoś będzie trzymał pieniądze na bieżące wydatki - czyli w zależności od wielkości rodziny i dochodów będzie to 1÷3 tys.zł. Jeśli ktoś zamierza trzymać na takim koncie większą gotówkę - to tylko straci. Lepiej jest naddatek trzymać na koncie oszczędnościowym na 3,5% i raz w miesiącu z niego wypłacać, bądź na 3% w BGŻ i wypłacać kiedy się chce. Załóżmy, że ktoś wpłaci na konto 3 tys. i nie będzie ich wydawał - ile zyska w miesiąc na tym koncie ROR oprocentowanym aż 0,5%. WOW ! aż 1zł. Przy założeniu, że to będzie aż 3 tys. i nie będziemy z tego płacić za zakupy. Bank liczy, że jeśli co 3-ci klient weźmie do konta kartę (opłata 3zł/mc) i wyjdzie na zero.
  Ja rozumiem zachwyt oprocentowaniem, w sumie 0,5% jest 50x większe niż 0,01% - ale spójrzmy na realny zysk (kilka groszy na miesiąc). To chyba już lepsze jest konto w Eurobanku Adamczyka - tam do 3000zł oprocentowanie wynosi 4% (choć trzeba spełnić jeszcze kilka warunków).

  Owszem oprocentowanie lokat promocyjnych w Raiffeisenie jest fajne, sama niedawno was podpytywałam o ten bank w związku z lokatą (wówczas na 3,5% - w końcu założyłam w neoBanku na 3,7%) - ale nie mówmy o "wymarzonym koncie", w którym nie ma nic rewelacyjnego, tylko o promocyjnych lokatach.
  Be@

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. banki to instytucje nastawione na zysk :) zanim wypuścili nowe konto pewnie długo kalkulowali co mogą dać i jak dużo żeby BANKOWI się opłaciło.
   Ja też jestem miłośnikiem konta BGZ Optima i na nim trzymam kasę na bieżące wydatki. Są jednak osoby które mają tylko jeden bank i jedno konto, dla nich taka oferta może być OK.
   Odnośnie szumnych nazw to kilka lat temu Bank BGŻ nazwał swoje konto "Konto nr 1", wszystko fajnie ale oferta konkurencji się zmieniła a ich nazwa nieprzystająca do rankingów kont pozostała...

   Usuń
 4. konto jak konto, d... nie urywa ;) ankietę wypełniłem żeby założyć lokatę.
  W sumie to śmiesznie wyszło bo ostatnim razem zakładałem tam konto żeby dostać ekspres do kawy. Teraz będzie lokata :) Lokata się skończy i papa...
  W przyszłym roku też sobie tam konto założę jak coś fajnego będą dawać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja jeszcze się Was dopytam o obligacje bankowe Noble Banku http://tinyurl.com/obligacje-noble Warto ? czasu mało bo do 18 marca (a szczerze mówiąc nie wiem jak się do tego zabrać, bo obligacji jeszcze nigdy nie kupowałam). Minimum 25 obligacji po 1 tys. każda (czyli minimum na wejście 25 tys.) i na 5 lat (ale dochody wypłacane do rok). Myślałam, że Samcik coś na ten temat napisze...
  Be@

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi wystarczy że mam akcje GNB kupnie na górce

   Usuń
  2. w kwestii obligacji korporacyjnych niestety nie pomogę. Nigdy takich nie miałam. Miałam wyłącznie obligacje skarbowe i to wiele lat temu

   Usuń
 6. Witam! Potwierdzam, dostałem dziś link do założenia konta. Poczekam jednak kilka dni...Wieść niesie, że warto poczekać, że za kilka dni będzie lepsza promocja w Raiffaisenie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest prawdą, że zakładając konto TRZEBA wybrać jakąś kartę. Można nie zaznaczać żadnej, ja tak zrobiłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w weekend trzeba było :) nie chciało przepuścić dalej wniosku.
   Ja akurat zakładałam w oddziale (bo w Rajfie coś tam już mam). Babka która mnie obsługiwała też się nieźle zdziwiła, że przepuszcza bez zaznaczenia karty

   Usuń
  2. z tego co zauważyłem zakładając konta w oddziałach, to oni zawsze są "strasznie zdziwieni" że można założyć bezpłatne konto bez karty.
   Ostatnio tak samo miałem w BZ WBK - kobita aż dzwoniła do kogoś, by się dopytać.
   Jestem przekonany, że mają prowizję tym większą, im bardziej zobowiązujący do aktywności (ew. płatny) produkt wcisną klientowi.

   Usuń
 8. Jestem nowym klientem Raiffeisen. Założyłem konto z linku, mam na liście rachunków "Wymarzone Konto Osobiste" oraz "Wymarzone Konto Lokacyjne". Jak założyć tę lokatę 6%? Czy jeszcze nie można? I w ogóle to wiadomo do kiedy będzie można? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelej kasę na wymarzone konto. Jak juz będzie na rachunku to zadzwoń na infolinię banku lub podejdź do oddziału. Tej lokaty niestety nie można założyć samodzielnie przez bankowość internetową / mobilną

   Usuń
  2. ab jaka jest max. wysokość środków na tej promocyjnej lokacie 6%?

   Usuń
  3. 20 000 zł (lokata jest dostępna tylko dla osób które w trakcie trwania promocji wypełniły ankietę)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...