poniedziałek, 24 listopada 2014

BZ WBK: Ważna zmiana w cenniku kont

źródło: bzwbk.pl
"Nic nie może przecież wiecznie trwać" - to pierwsze skojarzenie, po tym gdy zobaczyłam w bankowości internetowej informację o zmianie w tabeli opłat i prowizji. Za karty MasterCard Omni i MasterCard Payback Omni do Konta Godnego Polecenia trzeba będzie zapłacić...

Zmiany regulacji i Taryfy opłat i prowizji


Do tej pory konto w BZ faktycznie było godne polecenia. Ponadto bank prowadził kilka edycji promocji, w których można było dostać nawet 700 zł. Niestety od 1 lutego 2015 r Bank Zachodni WBK zacznie pobierać opłatę za karty MasterCard Omni i MasterCard Payback Omni. Opłata będzie wynosić aż 7 zł miesięcznie i nie będzie jej można uniknąć robiąc np obrót kartą.
W tamach tej opłaty, bank łaskawie daje możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce bez dodatkowej opłaty (do tej pory bezpłatne były bankomaty BZ WBK oraz PKO BP).

W dokumencie przygotowanym przez bank, jest podpowiedź co zrobić żeby opłata za kartę do konta była niższa.

Użytkownicy karty MasterCard Omni: 
Aby nie ponosić opłaty za kartę można ją wymienić na kartę Visa Sol (bez opłaty miesięcznej – w przypadku rozliczenia przez BZ WBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash). Wypłaty tą kartą bez prowizji możliwe są w bankomatach sieci BZWBK24. 


Użytkownicy karty MasterCard Payback Omni:
Aby ponosić niższą opłatę za kartę można ją wymienić na kartę MasterCard Payback (opłata 1 zł miesięcznie – w przypadku rozliczenia przez BZ WBK w poprzednim miesiącu kalendarzowym co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych dokonanych przy użyciu karty, z wyłączeniem transakcji typu Quasi Cash). Wypłaty tą kartą bez prowizji możliwe są w bankomatach sieci BZWBK24


Zmiany w TOiP dotyczą także kart Visa Electron <30, Visa Electron Aktywni 50+ i Karty MasterCard Payback - żeby obniżyć opłatę z 5 zł do 1 zł trzeba będzie dokonać minimum 5 transakcji (obecnie wystarczy jedna).

Osoby które mają konto Avocado oraz starsze pakiety kont Kredyt Banku, także powinny dokładniej przyjrzeć się zmianom, bo podwyżki objęły także te produkty.

Konta walutowe typu a'visa tez przestana być bezwarunkowo bezpłatne. Od lutego, żeby nie zapłacić za korzystanie z rachunku walutowego trzeba będzie utrzymać miesięczne saldo min 20 jednostek (np 20 EUR dla konta w euro czy też 20$ dla kont dolarowych).Po ostatnich zmianach w cennikach banków widać, czasy kont za 0 zł mijają.
Ciekawe kiedy Alior Bank wycofa z oferty Konto Wyższej Jakości - bo aktualnie daje wszystko za 0 zł...


Informacje o wprowadzonych zmianach
TOiP od 01.02.2015

9 komentarzy:

 1. nie ma jak nagonić klientów o później masakrycznie podnieść opłaty, 7 zł za kartę to bardzo dużo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodatkowo bank pobiera tez prowizje od niektórych transakcji bezgotówkowych. Już jakiś czas temu wprowadzili opłatę od transakcji za granica. Nie dość, ze EUR na PLN przeliczone są po niekorzystnym kursie, to jeszcze dochodzi do tego 2.8% prowizji. Ciekłe, czy tak wolno, skoro kurs już zawiera wysoki spread względem kursu NBP.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie za pół roku wprowadzą opłatę za prowadzenie konta...

  OdpowiedzUsuń
 4. Czas przejść się do oddziału i zmienić kartę do konta. Bo płacić za debetówkę jak za kredytówkę to nie mam zamiaru

  OdpowiedzUsuń
 5. Czas na zmianę banku i poszukanie jakiegoś konta zarabiającego-tu już tylko można teraz systematycznie tracić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z takich co realnie dają zarobić chyba najlepszą ofertę ma teraz Credit Agricole:
   http://wyjadaczewisienek.blogspot.com/2014/09/credit-agricole-zyskaj-do-1000-z.html

   Usuń
 6. świetnie, właśnie przeniosłem się z kontem do BZ i teraz taki nerws :(

  OdpowiedzUsuń
 7. ...a ja zgarnąłem 700 zł z promocji i przeniosłem konto do C. Agricole ...tu już dostałem premię za założenie konta 100PLN i jeszcze jakieś mniejsze kwoty wpływają za płacenie rachunków. BZ WBK nawet lubiłem - ale widzę, że w porę odszedłem - została mi tam jedynie kredytówka bo ma świetne warunki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie – chciałem zgłosić sprzeciw do proponowanych zmian rozmawiając z konsultantem (chat). Konsultant nie przyjął mojego zgłoszenia informując, że sprzeciw można wyrazić tylko w oddziale banku. Nie zaproponował żadnej innej formy (telefon, fax, mail). W informacji o zmianie TOIP nie było o tym wzmianki, wizyty w oddziale wymagało jedynie wypowiedzenie rachunków, forma wyrażenia sprzeciwu nie była sprecyzowana.
  Przebywam aktualnie za granicą, nie mam możliwości odwiedzenia placówki.
  Jak to jest z tymi sprzeciwami, faktycznie trzeba je składać osobiście?
  Chodzi o zapomniane konta walutowe, zorientowałem się zbyt późno (dziś) więc pewnie grzecznie przeleję po 20 CHF/EUR/GBP/USD zamiast składać kolejne reklamacje i czekać na rezultat…
  Chociaż jakaś skarga do KNF gdy już będę w Polsce pewnie nie zaszkodzi…

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...