środa, 19 listopada 2014

BGŻ Optima: Lokata Deklasująca III

źródło: bgzoptima.pl
W ofercie BGŻ Optima dostana jest już III edycja Lokata Deklasującej. Oprocentowanie niestety spadło, bo wynosi już nie 3,5% ale 3,3% w skali roku. Jednak nie jest to złe oprocentowanie (np mBank wydzwania do klientów z ofertą lokaty na 3%). Oferta w BGŻ jest limitowa - bank przewidział pulę lokat wynoszącą 1000 sztuk, ograniczony jest też czas na założenie lokaty - maksymalnie do 24 listopada 2014 r (lub której, jeśli limit lokat zostanie wcześniej wyrobiony).

Teoretycznie dla nowych środków


Lokata Deklasująca skierowana jest zarówno do nowych jak i do starych klientów. Osoby które już są klientami BGŻ Optima będą miały trudniej - lokatę można założyć tylko dla nowych środków.
Nowi klienci nie mają tego problemu - stan ich rachunków na 12.11.2014 wynosił 0 zł.

Przez nowe środki rozumie się nadwyżkę posiadanych w momencie otwierania Lokaty Deklasującej III środków pieniężnych na wszystkich rachunkach posiadanych w ramach Konta BGŻOptima, w stosunku do łącznej kwoty środków pieniężnych zgromadzonych na tych rachunkach wg stanu na koniec 12 listopada 2014 r., pomniejszoną o saldo posiadanych w momencie składania dyspozycji Lokat Deklasujących III.

Lokata Deklasująca III w ramach oferty negocjowanej


Aktualnie promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego BGŻ Optima, wynoszące 3,5% w skali roku obowiązuje tylko do 25 listopada 2014 r. Postanowiłam więc tradycyjnie wyczyścić rachunek do 0 zł, bo zakładam że jak zawsze będzie nowa edycja promocji, i jak zawsze promocyjnym oprocentowaniem objęte będą nowe środki (czyli nadwyżka na jakiś tam dzień - pewnie 25 listopada). Nie ma co się łudzić, bank na pewno obniży oprocentowanie, co nie zmienia faktu że o wyższy % warto powalczyć.

Podczas robienia przelewu pokazał mi się banerek:


To zadzwoniłam :)
W ramach oferty negocjowanej dostałam propozycję założenia Lokaty Deklasującej III ale dla "starych" środków które zamierzałam przelać do innego banku.
Dla osób które i tak chcą trzymać pieniądze w BGŻ Optima, ten manewr może być całkiem dobrym sposobem na zapewnienie sobie jeszcze przez jakiś czas przyzwoitego oprocentowania.
Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że są lokaty z wyższym oprocentowaniem. Większość z nich to niestety lokaty które można założyć tylko raz lub na małą kwotę (a najczęściej jedno i drugie).

Parametry lokaty Deklasującej

 

 • oprocentowanie -3,3% w skali roku
 • okres lokaty - 3 miesiące 
 • kapitalizacja na koniec okresu trwania lokaty 
 • ograniczenie - 3 lokaty na klienta
 • maksymalna łączna kwota lokat - 500 000 zł
 • tylko na nowe środki (wyjątek lokata oferowana w ramach oferty negocjowanej)


Jeśli ktoś z Was jeszcze nie jest klientem BGŻ Optima, najlepiej najpierw złożyć wniosek o konto wraz z lokatą bezkarną. Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima jest bezpłatne i dobrze oprocentowane (aktualnie 3,5% w skali roku), w miesiacu można bezpłatnie dokonywać dowolnej liczby przelewów na zdefiniowane konto. Pakiet konto + lokata zakładamy online, umowę "podpisujemy" smsem (wpisujemy  kod autoryzacyjny), swoją tożsamość natomiast potwierdzamy dokonując przelewu z innego banku.

Najważniejsze cechy Lokaty Bezkarnej

 

 • możliwość zerwania lokaty przed jej końcem bez utraty naliczonych odsetek
 • stałe oprocentowanie 4% w skali roku;
 • 3-miesięczny okres lokaty;
 • min. kwota lokaty – 1000 zł, 
 • maks. kwota lokaty – 20 000 zł;


załóż Lokatę Bezkarną >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...