niedziela, 15 marca 2015

mBank: mSaver z oprocentowaniem 4%

mSaver w ofercie mBanku jest już chyba z 3 lata. Dla osób, które jeszcze nie uruchomiły tej usługi, mBank przygotował promocję, dzięki której nasze odłożone pieniądze będą oprocentowane na 4% w skali roku.

Jak działa mSaver


mSaver polega na oszczędzaniu przy okazji wydawania. Płacąc kartą, robiąc przelew czy też wypłacając z bankomatu sprawiamy, że nasze pieniądze będą dodatkowo przekazywane na specjalny rachunek oszczędnościowy. Sami decydujemy o sposobie oszczędzania. Możemy wybrać opcję:
(poniższe przykłady pochodzą ze strony mbanku)

Zaokrąglanie kwoty do pełnych 10 zł


Zaokrąglenia kwot transakcji to jeden z trybów odkładania środków na konto oszczędnościowe mSaver. Po wykonaniu operacji (przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów, płatności kartami kredytowymi i debetowymi do eKONTA) wartość transakcji zostaje zwiększona (zaokrąglona do góry) do pełnych dziesiątek złotych. Przykładowo: dla transakcji za 176, 20 zł, zaokrąglenie do 180 zł wynosi 3, 80 zł. W tym przypadku kwota która zostanie przekazana na rachunek mSaver z eKonta wynosi 3,80 zł. Dodatkowo dla transakcji mniejszych lub równych 10 zł, zaokrąglenie wynosi 0 zł. Dla transakcji, które są wielokrotnością 10 zł, zaokrąglenie wynosi 5 zł.

Stała kwota od każdej transakcji 3-10 zł


Stała kwota oszczędzana miesięcznie to jeden z trybów odkładania środków na konto oszczędnościowe mSaver. Po wykonaniu operacji (przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów, płatności kartami kredytowymi i debetowymi do eKonta) wartość transakcji zostaje każdorazowo zwiększona o wybraną kwotę z przedziału 3 – 10 zł. Kwota ta zostanie pobrana automatycznie z Twojego eKonta i przelana na rachunek mSaver.


Wybrany procent wydanej kwoty  z przedziału 1 - 15%Procent wartości transakcji to jeden z trybów odkładania środków na konto oszczędnościowe mSaver. Po wykonaniu operacji (przelewy internetowe, wypłaty z bankomatów, płatności kartami kredytowymi i debetowymi do eKonta) na Twoje konto mSaver wpłynie z eKonta wybrana przez Ciebie wartość procentowa od 1% do 15% wartości transakcji.


Przelew wskazanej przez nas kwotyOkreślamy kwotę ma zostać przelana  na nasz rachunek.


Rachunek mSaver jest szczególnie dobry, dla osób które nie mają nawyku oszczędzania. Dzięki mechanizmowi oszczędzamy "przy okazji". Raczej nie będziemy lekką ręką sięgać po zgromadzone na tym rachunku oszczędności - tylko jednak wypłata w miesiącu jest za darmo, kolejny przelew wewnętrzny w miesiącu to koszt min 5 zł a zewnętrzny to już 10 zł.

mSaver na 4%


Osoby, które nie mają rachunku mSaver i do 30 marca 2015 r zdecydują się na założenie tego konta oszczędnościowego skorzystają z promocyjnego oprocentowanie rachunku - 4% w skali roku. Takie oprocentowanie obowiązuje od dnia zawarcia rachunku do 31 sierpnia 2015 r.

Wygląda zbyt pięknie? Zgadza się :) Jest dodatkowy warunek:

Oprocentowanie premium 4% naliczane jest w danym miesiącu, gdy równocześnie zostaną spełnione warunki:
1) różnica pomiędzy średnim saldem rachunku mSaver ustalonym w ostatnim dniu miesiąca bezpośrednio poprzedzającego miesiąc naliczania oprocentowania a średnim saldem z miesiąca poprzedzającego ten miesiąc jest większa lub równa 100 PLN (warunek ten
nie dotyczy marca 2015 r.) oraz
2) gdy saldo w miesiącu naliczania oprocentowania nie przekracza progu maksymalnego. Próg maksymalny salda zależy od liczby miesięcy kalendarzowych prowadzenia rachunku przy czym za każdy miesiąc kalendarzowy próg powiększa się o 3000 PLN i wynosi on w marcu 3000 PLN, w kwietniu 6000 PLN, w maju 9000 PLN, w czerwcu 12000 PLN, w lipcu 15000 PLN a w sierpniu 18000 PLN.


W przeciwnym przypadku naliczane jest oprocentowanie standardowe które aktualnie wynosi 0,8% w skali roku.

Czy warto założyć mSaver? 


Tak, jeśli szukamy konta oszczędnościowego na którym przez kilka miesięcy będziemy mieli dobre oprocentowanie (choć limity niestety niskie). Mechanizm oszczędzania sprawia, że nie czujemy odpływu pieniędzy z rachunku, więc wielu osobom łatwiej jest w ten sposób oszczędzać.

Promocja moim zdaniem możne być ciekawa raczej dla obecnych klientów mBanku. Myślę, że niewiele osób zdecyduje się założyć ROR, tylko po to, żeby dostać wyższe oprocentowanie na mSaver.


Tabela oprocentowania

3 komentarze:

 1. no dobra, ustawiam sobie żeby np. 1-go mSaver był zasilany tą określoną kwotą, ale czy mogę też sam tam wpłacać? w trakcie miesiąca mogę mieć wolna kasę i też czasem chciałbym tam wrzucić trochę pieniędzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, można też samemu przelewać pieniądze na to konto

   Usuń
 2. złożyłem wniosek ale nie widzę tego konta na liście rachunków, po jakim czasie konto będzie widoczne?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...