wtorek, 31 marca 2015

Meritum Bank: Zmiany w tabeli opłat i prowizji

Mniej więcej miesiąc temu Alior Bank przejął Meritum Bank. Po przejęciu zapowiadane było stworzenie wspólnej oferty produktowej. Póki co, wzorem Alior Banku zostały wprowadzone opłaty za kartę do konta - niedługo opłata może wynieść nawet 14 zł! Choć aż dziwne, że komunikat nie wyszedł dzień przed świętami, bo Alior Bank już wielokrotnie ogłaszał ważne zmiany w ostatnio pracujący dzień przed długim weekendem...


Karta do konta z opłatą nawet 6+8 zł


Najważniejsze zmiany to wycofanie z oferty Prostego Konta Osobistego. Wiele osób zakładało to bezpłatne konto w pakiecie z lokatą na start. Od  1 czerwca, osoby które dalej będą chciały korzystać z tego konta, mogą słono zapłacić za kartę debetową. Karta będzie objęta opłatą podstawową 6 zł miesięcznie, dodatkowo od 1 listopada 2015 r bank będzie pobierał opłatę w wysokości 8 zł miesięcznie jeśli nie wpłynie na konto wynagrodzenie / emerytura / renta / stypendium. Z opłaty dodatkowej możemy być zwolnieni także jeśli zostanie zaksięgowany na naszym rachunku wpływ z innego tytułu (np przelew własny z konta w innym banku) w wysokości jednorazowo 2000 zł a w przypadku studentów min 1000 zł.


Konto z Gwarancją


Na pocieszenie Meritum Bank wprowadza Konto z Gwarancją (na wzór Konta Wyższej Jakości). Za przekształcenie Prostego Konta w Konto z Gwarancją aktualnie nic nie zapłacimy (pytanie jak długo, bo Alior za przekształcenie rachunku każe sobie płacić już 150 zł).

Konto z Gwarancją może być darmowe przez 5 lat. W ramach zachęty do przekształcania rachunków, do końca października konto prowadzone będzie bezpłatnie. Później warunkiem zwolnienia z opłaty za konto będzie zapewnienie wpływów w wysokości jednorazowo min 2500 zł lub dokonanie transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę 700 zł miesięcznie. Jeśli nie spełnimy żadnego z tych warunków, za konto zapłacimy 12 zł.

Konto z Gwarancją nie wydaje się być złe, ale metoda na zachęcanie klientów do przekształcenia konta jest dość brutalna.


Wykaz zmian
Tabela opłat i prowizji

8 komentarzy:

 1. Warto dodać, że z systemu bankowości internetowej usunięta została nie tylko możliwość zamknięcia konta, ale nawet rezygnacji z karty.

  Ciekawe, czy można chociaż zrezygnować z karty telefonicznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogą zabronić telefonicznego zastrzeżenia karty bez wydawania nowej.

  OdpowiedzUsuń
 3. co tu dużo mówić - przyszedł Alior i robi zmiany w swoim stylu

  OdpowiedzUsuń
 4. na szczęście sa jeszcze 2 m-ce na rezygnacje z karty/zmianę rachunku

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przeczytać szczegółowo nową tabelę opłat, ale Pani na infolinii zaproponowała, abym nie zmieniał konta na Konto z Gwarancją.
  Zamiast tego zastrzegłem kartę płatniczą – opłaty 6zł + 8zł dotyczą kart, a nie prowadzenia konta.
  Oczywiście moje założenie jest takie, że konto jest mi potrzebne jedynie do otworzenia lokaty, a nie używam go jako konta bieżącego i płacenia kartą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja chyba też tylko z karty zrezygnuję. Lokaty u nich bywają fajne. Chyba że z nadejściem Aliora to się zmieni

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...