poniedziałek, 23 marca 2015

BGŻ Optima: Czas na przelew?

BGŻ Optima przyzwyczaił nas do prowadzenia promocji "dla nowych środków". Od wielu miesięcy schemat jest ten sam - ostatni dzień promocji (stan na koniec dnia) jest odniesieniem dla kolejnej promocji.
Jeśli BGŻ Optima nic nie zmieni tym razem, to dniem odniesienia dla nowych środków będzie stan na 26 marca 2015 r.

Co to oznacza dla klasycznego wyjadacza wisienek? Że na zakończenie dnia, stan naszego rachunku powinien wynosić 0 zł :) Wtedy wszystkie pieniądze które wrócą na konto  zaraz po ogłoszeniu nowego cyklu promocji, będą objęte znów promocyjnym oprocentowanie, bo przecież będą nowymi środkami.


Choć 26 marca wypada dopiero w czwartek, na prośbę jednego z czzytelników, przypominam o przelewie z wyprzedzeniem :)

Jeśli obawiamy się, że możemy zapomnieć o zrobieniu przelewu lub wiemy, że nie będziemy mieli dostępu do kompa/netu, można ustawić przelew z datą realizacji na konkretny dzień:


Oczywiście nie mam pewności, że bank znów tak skonstruuje promocję, ale na wszelki wypadek ja już ustaliłam przelew na rachunek powiązany prowadzony w innym banku.


Dlaczego warto mieć konto w BGŻ Optima


Konto w BGŻ Optima moim zdaniem jest od dłuższego czasu najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku. Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima jest bezpłatne i dobrze oprocentowane. W miesiacu można bezpłatnie dokonywać dowolnej liczby przelewów na zdefiniowane konto. Pakiet konto + lokata zakładamy online, umowę "podpisujemy" smsem (wpisujemy  kod autoryzacyjny), swoją tożsamość natomiast potwierdzamy dokonując przelewu z innego banku.

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma konta oszczędnościowego w BGŻ Optima, najlepiej je założyć równocześnie z lokatą bezkarną.
Lokata Bezkarna jest typową lokatą na start. Można założyć ją tylko raz (w teorii, bo w praktyce część osób kombinuje z zamykaniem konta i zakładaniem lokaty kolejny raz). W tym celu należy wypełnić specjalną wersję wniosku o konto wraz z lokatą (jeśli BGŻ nic nie zmienił w bankowości internetowej, to nawet jak jesteśmy nowym klientem a nie wypełniliśmy wniosku o konto + lokatę, a tylko o konto to straciliśmy szansę na założenie Lokaty Bezkarnej).


Najważniejsze cechy Lokaty Bezkarnej

 

 • możliwość zerwania lokaty przed jej końcem bez utraty naliczonych odsetek
 • stałe oprocentowanie 4% w skali roku;
 • 3-miesięczny okres lokaty;
 • min. kwota lokaty – 1000 zł, 
 • maks. kwota lokaty – 20 000 zł;

załóż Konto Oszczędnościowe wraz z Lokatą Bezkarną >>

2 komentarze:

 1. Moim zdaniem warto zrobić przelew z datą 26.03 a 27 (zakładając, że wtedy ogłoszą nową promocję) zrobić przelew zwrotny do BGŻ Optima. Zamykania konta i próby ponownego otwierania z lokatą bezkarna nie polecam, bo bank na pewno zorientuje się, że konto ponownie próbuje otworzyć były klient. Wiele banków ma w promocji zastrzeżenia, kto jest nowym klientem np. nowy klient banku X to taki, który po określonym dniu powiedzmy z 2013 r. nie miał żadnego produktu. Wtedy jeśli ktoś miał relacje z takim bankiem wcześniej, ale zakończył je przed dniem granicznym określonym w regulaminie promocji jest nowym-starym klientem.

  OdpowiedzUsuń
 2. i tak sie powinno dbac o Czytelnikow:)
  pzdr
  p

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...