poniedziałek, 2 lutego 2015

Raiffeisen Bank: Tańsze przeloty z Wizz Air

Jeśli zamierzacie w tym roku lecieć na wakacje czy też na tzw city break liniami Wizz Air, warto zastanowić się ofertą Raiffeisen Polbank, dzięki niej możemy kupować bilety taniej albo nawet mieć za darmo dzięki programowi lojalnościowemu.

We wcześniejszych latach, Citi Bank oferował partnerską kartę kredytową z liniami Wizz Air. Współpraca ta została zakończona i od czerwca 2014 r partnerską kredytówkę wydaje Raiffeisen Bank. Chwilę później w ofercie pojawiła się partnerska karta debetowa do konta osobistego (ciekawa opcja dla osób które nie chcą lub nie mogą mieć karty kredytowej).


Karta debetowa MasterCard Debit Wizz Air


Jeśli już macie konto osobiste w Raiffeisen Banku lub planujecie założyć konto ze względu na lokaty zamiast standardowej karty do konta, można wybrać kartę partnerską. Karta oferowana jest do następujących kont: Wygodnego, Aktywnego, Komfortowego, Premium. Konto Aktywne i Konto wygodne prowadzone bezpłatnie (nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków).

Podstawowa opłata za kartę MasterCard Debit Wizz Air wynosi 8 zł miesięcznie. Opłaty tej można uniknąć jeśli w danym miesiącu dokonamy płatności kartą na minimum 450 zł. W tabeli opłat i prowizji jest jeszcze opłata za ubezpieczenie - 6,5 zł miesięcznie - ubezpieczenie "Bezpieczna karta" nie jest obowiązkowe więc nie musimy z niego korzystać.

Więcej informacji o koncie z kartą znajdziecie w dokumencie pdf na stronie banku.

Co nam daje debetówka Wizz Air


Jeśli wybierzmy kartę debetową Wizz Air, dostaniemy darmowe członkostwo typu standard w WIZZ Discount Club na okres 12 miesięcy od dnia wydania karty (jeśli sami chlelibyśmy je kupić na stronie Wizz Air musielibyśmy zapłacić 139 zł).

Członkowsko typu standard umożliwia nam zakup biletu dla siebie i osoby towarzyszącej w cenie klubowej oraz inne zniżki:
 • Gwarantowana minimalna zniżka  w wysokości 45 PLN na każdy lot na wszystkie bilety* od 99 PLN, w dowolnym czasie podczas członkostwa. Uwaga! Gwarantowana zniżka nie przysługuje w przypadku biletów tańszych niż 99 PLN.
 • PLN 23 zniżki na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego zakupionego online
 • Natychmiastowy dostęp do zniżek: obniżone ceny biletów i opłaty za bagaż są dostępne natychmiast po dołączeniu do Klubu.
 • Zniżki typu Standard: oszczędź jeszcze więcej, podróżując razem z członkiem rodziny lub znajomym! Zniżki są dostępne również dla towarzysza podróży członka Klubu (w przypadku podróży w tej samej rezerwacji co członek Klubu, maksymalnie dwóch pasażerów na rezerwację).
 • Oferty specjalnie dla członków klubu: członkowie klubu będą informowani pocztą elektroniczną o ofertach promocyjnych przeznaczonych wyłącznie dla nich przed udostępnieniem ich dla innych użytkowników. 
Przykładowa różnica w cenie biletu (screen jest z 30.01.2015 r więc ceny mogły ulec zmianie):


Kupując np bilet na trasie Warszawa - Barcelona, za bilet w dwie strony dla jednej osoby zapłacimy zamiast standardowej ceny 238 zł (2 x 119 zł) tylko 148 zł (2 x 74 zł). Jak widać oszczędność wyniesie 90 zł. W przypadku wyjazdu dwóch osób, zaoszczędzimy 180 zł.


Karta kredytowa Wizz Air MasterCard


Opcja dla osób które nie chcą mieć kolejnego konta w wolą mieć kartę kredytową (i oczywiście mają zdolność kredytową żeby taką kartę dostać).
Karta wydawana jest bezpłatne. Jeśli chcemy przenieść kartę kredytową z innego banku, możemy skorzystać z uproszczonej procedury (nie trzeba będzie przedstawiać zaświadczenia o dochodach).


Standardowa opłata za wydanie karty wynosi 79 zł. Opłaty tej możemy uniknąć jeśli w przeciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy dokonamy transakcji o średniej kwocie miesięcznej 1000 zł. Żeby być zwolnionym z opłaty rocznej w kolejnych latach, w roku poprzednim musimy dokonać transakcji kartą na średnio 1000 zł miesięcznie. Tyle teorii.

Aktualnie twa promocja dzięki której nie będzie pobrana opłata roczna za pierwszy rok korzystania z plastiku (podczas rozmowy telefonicznej warto to potwierdzić, żeby w razie czego mieć podstawę do reklamacji).

Oprócz ewentualnej opłaty rocznej, dochodzi miesięczna opłata za kartę wynosząca standardowo 4,5 zł. Jeśli jednak dokonamy 4 transakcji w miesiącu to będziemy zwolnieni z opłaty.

W przypadku karty kredytowej jest też obowiązkowe ubezpieczenie - 0,18% salda zadłużenia na koniec cyklu rozliczeniowego. Jeśli chcemy uniknąć zapłaty, wystarczy spłacić całość zadłużenia chwilę przez zakończeniem cyklu rozliczeniowego dla karty.

Co nam daje kredytówka Wizz Air


Wybierając kredytówkę Wizz Air, zyskamy jeszcze więcej niż na debetówce. Oprócz bezpłatnego członkostwa typu standard w WIZZ Discount Club (opisywane wyżej), będziemy mogli zbierać punkty w programie lojalnościowym. Punkty te można wymieniać na bilety na wizzair.com.

Na start, dostaniemy 500 punktów (o wartości 50 zł) do wydania na stronie linii lotniczej. Punkty dostaniemy za pierwsze zakupy dokonane kartą kredytową Wizz Air MasterCard w ciągu 6 miesięcy od momentu wydania karty.

Płacąc kartą będziemy otrzymywać punkty:
 • 2 punkty za każde  5 zł wydane kartą kredytową Wizz Air MasterCard na stronie wizzair.com
 • 1 punkt za każde 5 zł wydane kartą kredytową Wizz Air MasterCard w innych miejscach
Bank przygotował informację, ile możemy zebrać punktów w zależności od tego ile wydajemy kartą:

źródło: raiffeisenpolbank.com

Czy warto mieć kartę partnerską Wizz Air


Jeśli latamy liniami Wizz Air tona pewno warto.

Jeśli zdecydujemy się na założenie bezpłatnego konta osobistego z kartą debetową a płacić będziemy za kartę do konta, to karta partnerska będzie nas kosztować maksymalnie 12x8 zł (zakładając, że w żadnym z 12 miesięcy nie spełnimy warunku zwolnienia z opłaty - wydane min 450 zł). Dostajemy za to bezpłatne członkostwo w Discount Club. Wydajemy więc 96 zł, czyli nadal mniej niż standardowa cena za członkostwo (139 zł).

Dzięki punktom zebranym za płatności kartą kredytową możemy mieć darmowe bilety, oczywiście jeśli odpowiednio często będziemy używać katy :)

Jak aktywować kartę


Do aktywacji karty potrzebny nam będzie numer identyfikacyjny klienta i jednorazowe hasło. Jeśli ich nie dostaliśmy, można zadzwonić na infolinie i poprosić o wygenerowanie danych (przyjdą smsem).
Następnie logujemy się na stronie banku https://moj.raiffeisenpolbank.com/ Po podaniu identyfikatora i hasła jednorazowego, system wygeneruje hasło autoryzacyjne oraz poprosi nas o podanie daty urodzenia oraz o zdefiniowanie nowego hasła.
Teraz pozostaje wejść w zakładkę "karty" -> karty kredytowe/debetowe (w zależności która kartę mamy zamiar aktywować) -> lista kart -> aktywuj (znów dostaniemy hasło sms). Teraz możemy nadać PIN.

Złóż wniosek o partnerską kartę Wizz Air >>

Tabela opłat i prowizji konta
Tabela opłat i prowizji karta kredytowa

3 komentarze:

 1. Zdecydowanie odradzam. Złożyłem wniosek telefonicznie w marcu. Umowę zobaczyłem po 4 m-cach. Infolinia nic nie wie, w zasadzie nikt w tym banku nic nie wie. Umowa o kartę okazała się zdecydowanie niegodna z moim wnioskiem telefonicznym; np. bank - wbrew temu co deklarowałem - wpisał sobie możliwość podniesienia limitu 16-krotnie (!!!) bez pytania mnie o zdanie (a w rozmowie telefonicznej zdecydowanie stwierdziłem, że się na to nie zgadzam). Umowę dostarcza kurier, więc niespecjalnie jest możliwość, żeby się wcześniej z nią zapoznać. Jednym słowem - kpina, a nie bank!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie odradzam. Złożyłem wniosek telefonicznie w marcu. Umowę zobaczyłem po 4 m-cach. Infolinia nic nie wie, w zasadzie nikt w tym banku nic nie wie. Umowa o kartę okazała się zdecydowanie niegodna z moim wnioskiem telefonicznym; np. bank - wbrew temu co deklarowałem - wpisał sobie możliwość podniesienia limitu 16-krotnie (!!!) bez pytania mnie o zdanie (a w rozmowie telefonicznej zdecydowanie stwierdziłem, że się na to nie zgadzam). Umowę dostarcza kurier, więc niespecjalnie jest możliwość, żeby się wcześniej z nią zapoznać. Jednym słowem - kpina, a nie bank!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to niestety prawda że bank nie udostępnia wcześniej umowy do przejrzenia, żeby móc się z nią na spokojnie zapoznać, dostępny jest tylko regulamin kart. Ponieważ zawierałeś umowę przez internet masz prawo odstąpić od umowy. Rozmowy są nagrywane, więc też możesz powołać się na to, że umowa jest niezgodna z tym na co faktycznie umawiałeś się podczas rozmowy telefonicznej.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...