wtorek, 3 lutego 2015

Idea Bank: Konto Zyskowne nawet do 4%

Idea Bank przemianowała Konto Oszczędnościowe na Konto Zyskowne i przy okazji zmieniła oprocentowanie. Jeszcze nie tak dawno było 2,5% w skali roku a od 2 lutego 2015 r można na koncie zyskać do 4%.

Pojawia się tutaj moje znienawidzone "do", bo oferta jest z dodatkowymi warunkami. Banki ostatnimi czasu już zdążyły nas nauczyć, że standardowo oprocentowanie na koncie oszczędnościowym śmiesznie niskie. Lepszy procent wykorzystywany jest jako marketingowy wabik - co ciekawiej wygląda oprocentowanie do 4% czy 2,5%?

Konto Zyskowne do 4% pod warunkiem, że...Idea Bank postanowił zastosować oprocentowanie progowe. Dodatkowo, żeby zasłużyć sobie na lepsze oprocentowanie trzeba spełnić warunki:

Podwyższone oprocentowanie obowiązuje w wypadku dokonania na Koncie IDEALNYM w danym miesiącu kalendarzowym:
a) transakcji bezgotówkowych kartą wydaną do Konta IDEALNEGO na łączną kwotę nie niższą niż 100,00 PLN oraz
b) wpływu w formie wpłaty gotówkowej lub przelewu (w tym wpłaty we wpłatomacie) na łączną kwotę nie niższą niż 1000,00 PLN.
Bank będzie dokonywał analizy transakcji, o których mowa w punkcie a i b powyżej oraz zmieniał na jego podstawie wysokość oprocentowania w okresach
miesięcznych, po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego. Transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty wydanej do Konta IDEALNEGO muszą zostać
rozliczone (zaksięgowane) w danym miesiącu kalendarzowym.


Warunek wpływu 1000 zł i wydanych 100 zł nie jest bardzo restrykcyjny, ale przede wszystkim oznacza że musimy mieć w Idea Banku konto osobiste...

A teraz oprocentowanie:

źródło: ideabank.pl
Idea Bank zapłaci nam 4% odsetek tylko wtedy gdy spełnimy warunek wpływu i obrotu kartą i stan środków na naszym Koncie Zyskownym nie przekroczy 10 000 zł.

W przypadku Konta Zyskownego pojawia się na stronie ciekawa informacja - można mieć 3 takie konta. Prawdopodobnie oznacza to, że górny limit kasy objętej stawką 4% można podnieść do 30 000 zł (3 x 10 000 zł). Pewności jednak nie mam, bo nie dokopałam się do odpowiedniego dokumentu.

Posiadanie trzech konto oszczędnościowych ma pewną zaletę - z Konta Zyskownego można dokonać jedynie jednego bezpłatnego przelewu Internetowego w miesiącu (kolejny kosztuje 5 zł). Podzielenie kasy na 3 konta daje nam większa swobodę w dokonywaniu wypłat - zamiast 3 wypłat z jednego rachunku robimy po jednym przelewie z każdego z kont (takie rozwiązanie kiedyś praktykowałam w mBanku, w czasach gdy na eMaxPlus było dobre oprocentowanie)

Załóż Konto Zyskowne >>

Tabela oprocentowania

5 komentarzy:

 1. Strasznie dużo trzeba się na kombinować w tej Idei. Jeżeli wpłacimy te 10k - i nie będziemy używać (tylko dopłacać co miesiąc i używać karty) to zysk wyniesie w ciągu roku 324zł (w BGŻ na 3% - pod warunkiem, że będziemy pilnować co 3mc przelewów i oprocentowanie się nie zmieni - będzie to 234zł. Mniej, ale i chyba łatwiej). Zastanawiałam się wcześniej nad kontem dla przedsiębiorców w Idei, można zyskać 400zł/rok za np. wydatki związane z benzyną. Z tym, że znowu trzeba się nakombinować (z miesięcznymi przelewami i operacjami kartą) i na dodatek nie wydaję aż tyle na paliwo, żeby uzyskać max 400zł (10% miesięcznie, nie więcej niż 400zł rocznie i 40zł miesięcznie).
  Z obu propozycji nie skorzystam - jestem uwiązana do konta (z podobnymi wymaganiami dotyczącymi przelewów i wydatków kartą) aż do 2016 r.... Ale jak ktoś właśnie zmienia konto, to może i warto.
  Aha, próbowałam założyć konto w mBanku (te z 600zł na ZUS), ale okazało się, że te 600zł bank "daje" za sprzedanie naszych danych osobowych różnym firmom zewnętrznym. Oczywiście, 600zł piechotą nie chodzi, przez rok można się przemęczyć z telefonami a potem zamknąć konto, ale.... mam tam konto prywatne, a znając mBank i Nabitych - trzeba by było zamknąć oba konta i zmienić nr telefonu, żeby się odczepili. Moja koleżanka notorycznie nie odbiera telefonu, bo boi się, że znowu dzwonią z mBanku. Ja chyba nie chcę zostać paranoiczką ;-)
  Be@

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna oferta depozytowa jest w T-mobile Usługi Bankowe - lokata na 125 dnia na 3,80% bez gwiazdek. Tu więcej: http://bezpieczneoszczedzanie.com.pl/2015/01/lokata-na-125-dni-w-t-mobile-uslugi-bankowe/. Jeżeli ktoś nie ma konta, a złoży je przez stronę http://dobrekonto.weebly.com/ będę niezmiernie wdzięczny. Konto i karta są oczywiście darmowe. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Konto zyskowne, którego nie da się w tej chwili założyć. Zwykły Bubel.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przyznaję, że nie testowałam tego konta. Nie mogę mieć rachunków we wszystkich bankach ;)

   Usuń
 4. 1.Składałem wniosek internetowo na stronie banku i wybralem opcję aktywacji konta poprzez przelew 1grosza. Niestety maila z danymi do przelewu nie dostałem.
  2. W bankowości internetowej konto jest też niedostępne.
  3. W placówce też doradce miał nie lada problemy i nie mógł założyć konta.
  Dopiero po informacji na infolinii pracownik banku dowiedział się co następuje:
  IdeaBank jest w trakcje wdrażanie nowego systemu. Nowy system posiada możliwość założenia nowych kont (w tym zyskownego) ale jest on tylko dla nowych klientów. Zaś w starym systemie są starzy klienci, ale nowe produkty (w tym konto zyskowne) nie jest jeszcze dostępne. Na dniach mają zaktualizować stary system i dać starym klientom wszystkie produkty. Także cierpliwości.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...