wtorek, 17 lutego 2015

BNP Paribas: iKonto z premią 100 zł i moneyback 3%

Kolejna szansa na założenie fajnego konta BNP Paribas i na zgarnięcie dodatkowej kasy. Tym razem nie jest to 70 zł ale 100 zł premii a promocję organizuje nie Agora ale BNP Paribas.

Warunki nie są trudne do spełniania, więc jeśli zastanawialiście się nad założeniem iKonta w BNP Paribas, to jest to dobry moment żeby takie konto założy. Dla przypomnienia konto daje 3% zwrotu z zakupy internetowe opłacane przez PayU. 

Zasady promocji


Promocja przeznaczona jest dla osób które aktualnie nie mają konta w BNP Paribas (nie są posiadaczami ani współposiadaczami rachunku) oraz nie miały w tym banku konta od 1 października 2014r do 16 lutego 2015.

Żeby skorzystać z promocji, należy do końca marca 2015 r wypełnić wniosek o iKonto. Co ważne, konto musi być założone po kliknięciu w reklamę "z wizerunkiem 100 zł premii i informacją o Sprzedaży Premiowej" (np w ten link >>). Promocja nie jest komunikowana na stronie banku! (tak samo było przy promocji z tabletem). Do 31 marca mamy też czas na dokonanie przelewu identyfikacyjnego.

Niezbędne będzie wrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Do końca maja 2015 r musimy bezgotówkowo wydać kartą 1000 zł.
Premia zostanie wypłacona 15 czerwca 2015 r i tego dnia konto musi być aktywne.


Zakładanie i aktywacja konta step by step

 

 1. Przede wszystkim należy złożyć wniosek o iKonto przez Internet. Do złożenia wniosku będą nam potrzebne dane osobowe z dowodu osobistego oraz numer rachunku z którego będziemy robić przelew aktywacyjny. W przeciwieństwie do innych banków, nie ma możliwości wybrania opcji popisania umowy w oddziale czy też dostarczenia umowy kurierem. Wnioskując o konto, wnioskujemy jednocześnie o kartę do konta (jest ona nam niezbędna żeby spełnić warunku promocji)
 2. Robimy przelew aktywacyjny na 1 zł ze swojego rachunku. Dane do przelewu zostaną nam wyświetlone na ostatniej stronie formularza internetowego, ponadto dostaniemy email z danymi do przelewu (nr rachunku, tytuł, kwota itp). Ważne jest aby dane były identyczne jak we wniosku o konto. Więc jeśli zakładamy konto na siebie, nie może być to przelew z konta rodziców ;)
 3. Jeśli poprawnie przejdziemy proces weryfikacyjny, dostaniemy kolejny email z prośbą o aktywację iKonta. Mamy na to 5 dni. W mailu będzie krótka ankietka. Oprócz wypełnienia ankiety musimy też załączyć skany dowodów osobistych. Ja akurat miałam skany, ale myślę że wystarczy im też czytelne zdjęcie dowodów. Teraz dla odmiany znów jesteśmy weryfikowani...
 4. Jeśli i tę weryfikację przejdziemy pomyślnie, dostaniemy sms z informacją: "Możesz się zalogować. Login otrzymasz w tytule przelewu zwrotnego przesłanego na Twój stary rachunek"
 5. Teraz wystarczy poczekać na kolejną sesję eliksir, żeby taki login dostać :)
 6. Gdzie szukać hasła do rachunku? O dziwo nie przychodzi na maila czy też sms. Żeby uzyskać hasło należy dokonać pierwszej próby logowania do bankowości internetowej. Dostaniemy wtedy hasło startowe do systemu Pl@net. Dzięki niemu będziemy mogli ustawić swoje hasło do konta.

3% zwrotu za płatności PayU


Oprócz promocji z premią 100 zł przy iKoncie obowiązuje standardowa oferta ze zwrotem  3% za płatności online kartą debetową do konta wykonywane za pośrednictwem PayU (sprawdź listę sklepów). Limity money back wynoszą: miesięcznie maksymalnie 50 zł a w ciągu roku kalendarzowego maksymalnie 600 zł.

Żeby móc skorzystać ze zwrotu, nasze konto musi być zasilane kwotą min 1000 zł miesięcznie (nie musi być to wynagrodzenie, może być to nasz własny przelew z konta w innym banku)

Ile kosztuje iKonto


Podstawowe opłaty przestawiają się następująco:

 • 0 zł za prowadzenie konta przy miesięcznych wpływach już od 1000 zł (nie musi być to wynagrodzenie). W przeciwnym razie miesięczna opłata 9 zł.
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty debetowej jeżeli wartość transakcji bezgotówkowych w miesiącu wyniesie co najmniej 200 zł lub klient posiada wydaną i niezastrzeżoną kartę kredytową, w przeciwnym razie opłata miesięczna wyniesie 6 zł.
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów BNP Paribas bez ograniczeń i pierwsze 4 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, każda kolejna 3 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
Wiele osób w Tabeli Opłat i Prowizji patrzy się na  opłaty za standardowe Konto Dobrze Dobrane z moneyback, iKonto ma trochę inne opłaty (jeśli korzystamy z money back to wystarczy 200 zł transakcji miesięcznie żeby nie płacić za kartę).


Kupony rabatowe Allego i konto BNP Paribas są pięknym połączeniem. Ja iKonto mam i polecam :)

Załóż konto i odbierz 100 zł premii >>


Regulamin promocji

12 komentarzy:

 1. założyłbym, ale mam już od nich konto z tabletem więc odpadam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. wniosek złożony, dzięki za info

  OdpowiedzUsuń
 3. A ten 1000 miesiecznie moze byc przelany na 5 min a potem z powrotem na moje konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak. Piszą tylko o wpływie

   Usuń
 4. Konto założone. O wydanie karty trzeba coś robić czy będzie przyslana do rachunku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przyślą pocztą. Odnośnie karty - została ona uznana za najładniejszą kartę 2014 r. Karta jest dość ciekawa bo jest przezroczysta

   Usuń
 5. Nie moge sie doczekac;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no dobra, to coś innego o karcie ;)
   ktoś kto projektował kartę wpadł na świetny pomysł, żeby pokryć gwiazdki fluorescencyjną farbą. Gwiazdki po naświetleniu świecą w ciemności. Tak się dziwnie składa, że karty większość osób trzyma zamknięte w portfelu (z nikłą szansą na dostęp światła) a używa ich w oświetlonych sklepach. Więc szansa na wykorzystywanie tego bajeru jest raczej nikła :)
   Mało kto ma taką bezużyteczną funkcję w karcie :) Sprawiłam, że teraz z niecierpliwością czekasz na kartę?

   Usuń
 6. Oj sprawiłaś

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj sprawiłaś

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest jeszcze jeden warunek, który nie został wymieniony - wyrażenie zgody marketingowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to niestety chyba standard przy takich promocjach. Na szczęście BNP nie wydzwania do klientów (do mnie chyba nie dzwonili jeszcze ani razu)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...