środa, 11 lutego 2015

BZ WBK: Wypłata z bankomatu telefonem - BLIK

W poniedziałek 9 lutego wystartował system płatności mobilnych BLIK, umożliwia on dokonywanie płatności za zakupy czy też wypłaty z bankomatu beż użycia karty. Dziś postanowiłam przetestować jak wygląda wypłata z konta BZ WBK przy użyciu telefonu.


BLIK wypłacaj telefonem


Już od dłuższego czasu nie mam karty do konta BZ WBK. Nie używałam jej zbyt często a po podwyżce opłaty za kartę uznałam, że jest to dobry argument żeby się jej pozbyć i nie płacić bez sensu za nieużywany plastik. Czasem jednak pojawiał się problem, jak wypłacić pieniądze z bankomatu nie mając karty. Z pomocą przychodziła mi opcja bankomatów "Wypłata - Przelewy SMS" (wypłata z bankomatu bez katy). Od poniedziałku funkcjonuje już system BLIK, dzięki niemu możemy bezpłatnie wybierać pieniądze z bankomatów: BZ WBK, Banku Millennium, PKO BP czy też ING Banku Śląskiego. Z informacji uzyskanych na infolinii BZ WBK wynika że limit dzienny wypłat w bankomacie wynosi 1000 zł.

Jak wypłacić gotówkę


Przede wszystkim musimy zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Następnie uruchamiamy aplikację i wybieramy ikonę "BLIK".
źródło: bzwbk.pl
Następnie wybieramy opcję "wypłata BLIK"
źródło: bzwbk.pl
Po naciśnięciu na ikonę, pojawi nam się kod  BLIK. Kod jest ważny 2 minuty więc możemy go wygenerować już stojąc w kolejce do bankomatu.
źródło: bzwbk.pl
Na bankomacie wybieramy opcję wypłata BLIK (prawy dolny róg). Następnie podajemy kod BLIK, jeśli kod jest poprawny to podajemy kwotę jaką chcemy wypłacić. Opcję trzeba potwierdzić poprzez  bankowość mobilną. Im mamy mocniejsze hasło (trudniejsze do złamania) tym większa upierdliwość wpisywania hasła w komórce. Po zalogowaniu się pozostaje tylko potwierdzenie operacji i bankomat "wypluje" nam pieniądze.


Wypłata z BLIK - ile to kosztuje


Za wypłatę pieniędzy z ROR nie płacimy prowizji, poniżej fragment Tabeli Opłat i Prowizji:Mi taka opcja do wypłaty gotówki w zupełności wystarcza. Jeśli i Wy po ostatnich podwyżkach w opłatach za karty nie czujecie silnej potrzeby posiadania karty do konta to warto przetestować nowy system bo być może i w Waszym przypadku rezygnacja z karty będzie dobrym rozwiązaniem.
Wypłata telefonem sprawdza się również w sytuacjach awaryjnych - gdy wyjdziemy z domu bez portfela...

Kilkanaście lat temu, pracownicy banków namawiali klientów do wyrobienia karty. Osobom mniej obeznanym w "nowościach" pokazywało się jak dokonać wypłaty z gotówki z maszyny i jakie to jest fajne bo przecież gotówkę można wypłacić także wieczorem, czy w weekendy gdy oddziały są nieczynne. Ciekawe czy teraz pracownicy będą pokazywać krok po kroku jak wypłacić forsę BLIKiem.

3 komentarze:

 1. good to know!thanks!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam kartę internetową i z nią rachunek techniczny.
  Nie mam NIK, chyba.
  Czy mogę tego blika używać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obawiam się że nie. Właśnie z tego względu, że do aplikacji potrzebny jest NIK a dla kart pre-paid loguje się adresem email.
   Zresztą te systemy chyba nawet nie są połączone, bo mam zarejestrowane karty pre-paid a w "normalnej" bankowości ich nie widzę, tylko w tej specjalnej dla kart przedpłaconych

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...