czwartek, 17 września 2015

Raiffeisen Polbank: Nie unikniesz opłaty za kredytówkę WizzAir

Raiffesien Polbank zmienia tabele opłat i prowizji. Zmiany wejdą od 1-go listopada 2015 r. Część osób się wkurzy na bank, inne się ucieszą. Wszystko zależy od tego, jak często i jak dużo płaciliśmy tą kredytówką.Karta kredytowa Raiffeisen WizzAir jest w ofercie banku od kilkunastu miesięcy. To chyba był pierwszy masowy produkt Raiffeisen, który cieszył się zainteresowaniem (ostatnio doszło Wymarzone Konto Osobiste i Konto Wymarzony Cel). Karta kredytowa jest szczególnie popularna wśród osób, które sporo latają tymi węgierskimi liniami. Mając kartę kredytową, dostaje się bezpłatnie członkostwo w WIZZ Discount Club typu standard (normalnie kosztuje 139 zł). Członkostwo pozwala na zakup tańszych biletów. Ponadto płacąc kredytówką WizzAir zbieramy punkty, które możemy wymienić na bilety (więcej o przywilejach w archiwalnym wpisie).

Do tej pory za kartę była pobierana opłata w wysokości 4,5zł miesięcznie. Jeśli jednak dokonaliśmy 4 transakcji w miesiącu to byliśmy zwolnieni z opłaty. Do tego dochodziła opłata roczna 79 zł. Opłaty tej można było uniknąć jeśli w rok wydaliśmy płacąc kartą min 12 000 zł.

Od 1 listopada nie będzie opłaty rocznej. W jej miejsce pojawi się opłata miesięczna 6 zł. Nie będzie także opłaty dla osób który nie dokonały min 4 transakcji kartą. Roczny koszt utrzymania karty wyniesie więc 72 zł. To jest dobra wiadomość dla osób, która płaciły kartą od czasu do czasu. Osoby, które traktowały tę karte jako swoją kartę podstawową i łapały się na wszelkie zwolnienia pewnie się rozczarują.

Moim zdaniem, jeśli latacie liniami WizzAir i tak opłaca się trzymać kartę. Roczny koszt utrzymania dalej niższy jest niż standardowa opłata członkowska.

Nowa Tabela Opłat i Prowizji

2 komentarze:

  1. pierwszy raz ucieszyłem się z wprowadzenia opłaty :D

    OdpowiedzUsuń
  2. ja bym się załapał na zwolnienie wiec ch..owo. Ale że ogłosili nowe kierunki w-wy to kartę będę trzymać...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...