poniedziałek, 7 września 2015

mBank: Wygraj 10% na lokacie

Aktualne stopy procentowe nie zachęcają do oszczędzania. Lokata z  szałowym 2% nie koniecznie zachęci klienta do skorzystania z oferty. Można jednak przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów pokazując lokatę bankową z oprocentowaniem 10%.

Taką ofertę przygotował mBank w ramach nowej promocji "Ale procent". Brzmi zbyt pięknie? :)
To od razu dodam - tylko 10 lokat będzie miało takie oprocentowanie.

Zasady promocji


Promocja prowadzona jest w formie loterii. Klienci, którzy od 7 września do 4 października 2015 zdecydują się na założenie lokaty 4M na nowe środki będą brali udział w losowaniu podwyższonego oprocentowania. Przy czym przez nowe środki rozumiana jest nadwyżka ponad sumę aktywów zgromadzonych w mBanku na dany dzień 01.09.2015r.

Można założyć dowolną liczbę lokat. Minimalna kwota pojedynczej lokaty to 1 000 zł a maksymalna to 50 000 zł. Każda założona lokata to 1 los. Lokaty zakładane są z podstawowym oprocentowaniem 2% w skali roku.

W dniu 1 grudnia 2015 r odbędzie się losowanie podwyższonego oprocentowania. mBank przewidział:
 • 10 nagród I stopnia czyli lokat z oprocentowaniem 10% w skali roku
 • 400 nagród II stopnia czyli lokat z procentowaniem 5% w skali roku
Szczęśliwcom podwyższone oprocentowanie zostanie naliczone za cały okres trwania lokaty.

Oczywiście specjalnie został wybrany odległy termin losowania. Osobom które nie wygrają podwyższenia oprocentowania już nie będzie opłacać się zrywanie lokaty - zerwana lokata oprocentowana jest tylko na 0,1% w skali roku. W ten właśnie sposób bank zapewni sobie dość tanie depozyty. Dla porównania SMART Bank płaci wszystkim na lokacie na 4M pewne 2,85%.

Lokaty w mBanku póki co nie zakładam. Czekam na więcej szczegółów dotyczących nowego konta Wymarzony Cel, być może tak wrzucę kasę jeśli oferta będzie ciekawa.

Regulamin loterii

5 komentarzy:

 1. mBank chyba zatrudnił kogoś z banku od Czarneckiego. Do tej pory to tam pojawiały się dziwne lokaty a ta ewidentnie wskazuje na kogoś z doświadczeniem z Getin Banku/Idea Banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ważne że mogą na reklamach poświecić wysokim procentem ;)

   Usuń
 2. jaja sobie robią i tyle. Choć pewnie i tak sporo osób się skusi

  OdpowiedzUsuń
 3. szkoda że nie ma jakiegoś licznika pokazującego ile już założono takich lokat

  OdpowiedzUsuń
 4. tak z ciekawości sobie przeliczyłem i aż się uśmiechnąłem do siebie. Zwykle zakładam lokaty na 10 000. Odsetki netto od lokaty 2% wyniosłyby 54 zł, jeśli wybrałbym podwyższenie do 10% to byłoby to 270 zł - czyli różnica 216 zł. Jak na odsetki od lokaty to różnica znaczna, tylko prawdopodobieństwo że wygram to z moim szczęściem marne. Wizerunkowo dla banku fajnie to wygląda i pewnie też dość tanio wyjdzie. Nie wiem na jakie kwoty zwykle zakładane są lokaty w bankach ale myślę że często też są to niższe kwoty. Jak się okaże że wygrały same lokaty na 1000 zł to na pewno promocję będą powtarzać ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...