środa, 9 września 2015

Plus Bank: Lokata dla aktywnych

Myślałam, że ostatnio oprocentowanie na lokatach spada we wszystkich bankach, ale jednak nie jest to prawda. Plus Bank postawił podwyższyć o ponad połowę oprocentowanie na Lokacie dla aktywnych. Oprócz odsetek od lokaty wynoszących 100 zł, dostaniemy od banku opaskę SmartBand SWR10.

Lokata dla Aktywnych jest jedną z tych ofert które wywołują u mnie uśmiech. Niby klient coś dostaje, a tak na prawdę musi w dużej mierze sam sponsorować sobie nagrodę.

Lokatę dla Aktywnych mogą założyć tylko klienci Plus Banku, bo lokata dostępna jest w serwisie bankowości internetowej i mobilnej. Żeby dostać opaskę, należy założyć lokatę na kwotę dokładnie 12 500 zł. Lokata zakładana jest na 12 miesięcy. Oprocentowanie lokaty jest niskie i wynosi tylko 0,99% (w pierwszej wersji promocji było 0,6%). Jeśli zdecydujemy się zerwać lokatę przed terminem to kapitał lokaty zostanie pomniejszony o 299 zł (bo taka jest wartość nagrody).

Nagroda zostanie wysłana na adres korespondencyjny w terminie od 14 do dni roboczych ale nie później niż po 30 dniach kalendarzowych.

Zakładając Lokatę dla Aktywnych dostaniemy więc gadżet SONY i odsetki w wysokości ok 100 zł netto. Dla porównania, jeśli zdecydowalibyśmy się np na założenie Lokaty Spinającej (bez konta) w BIZ Banku, po roku otrzymalibyśmy netto ok 253 zł odsetek. To ponad 150 zł więcej niż w Plus Banku i to jest nasz wkład w prezent dla nas ;)

Regulamin promocji

5 komentarzy:

 1. kiedyś podobny model lokaty promował Idea Bank. Chyba im całkiem dobrze szło, bo lokata z tabletem długo utrzymała się w ofercie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, lokata w IB nawet dorobiła się kilku edycji (różne modele tabletów i czytnik). Zawsze dziwiło mnie to, że jest sporo osób które wolą założyć lokatę na kilkadziesiąt tysięcy na 0,1% niż kupić sobie tablet na własną rękę.

   Usuń
  2. Założyłem lokatę by otrzymany tablet sprzedać co podwoiło i tak niemałe odsetki w IB wynoszące wtedy dokładnie 4,0%.

   Usuń
  3. jasne, bo nie zerwałeś lokaty po pierwszym okresie :)
   Jednak przez kilka miesięcy musiałeś trzymać kasę na 0,1%

   Usuń
 2. poszaleli z oprocentowaniem...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...