czwartek, 17 września 2015

BGŻ BNP Paribas: Kontoaktywator 4%

BGŻ BNP Paribas zmienia promocję dla Konta Praktycznego. To już nie jest "Aktywna Pensja" ale "Kontoaktywator" - ze zmiany ucieszą się te osoby, dla których problem stanowiło zapewnienie wpływu z tytuły wynagrodzenia. Teraz bonusy zapewnimy sobie nawet gdy sami przelewamy sobie kasę na konto. Zmiana zdecydowanie na plus.


Promocja w poprzedniej wersji - "Konto Aktywna Pensja" została skrócona o prawie 1,5 miesiąca. Zapewne sprzedaż rachunków nie była tak wysoka, jak zakładali. Najnowsza zmiana sprawia, że konto stało się całkiem dobre. Nawet dla osób, które nie chcą traktować tego rachunku jako swojego głównego konta. W najnowszym regulamin jest zapis definiujący wpływ na rachunek

Wpływy
– wpływ na Konto, z wyłączeniem:
–  wpływów z rachunków własnych Klienta, prowadzonych w Banku,
–  wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu zerwanych/kapitalizowanych depozytów (lokaty i konta
oszczędnościowe) w Banku, uruchomienia kredytów (zobowiązań kredytowych) w Banku


Czyli prościzna do zrobienia :)

Promocja Kontoaktywator jest dostępna tylko dla osób, które nie były posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w banku przez ostatnie 6 miesięcy (licząc od startu promocji czyli 17 września 2015). Jeśli ten warunek spełniamy, i chcemy skorzystać z promocji to w okresie od 17 czerwca do 31 października 2015 r musimy założyć Konto Praktyczne, wraz z kartą do konta (żeby korzystać z promocji musimy ją mieć przez cały cały czas), dostępem do bankowości telefonicznej i internetowej  oraz wyciągami elektronicznymi. Tradycyjnie niezbędne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.

4% na koncie osobistym


"Twoje konto powinno zarabiać" - ja się z tym hasłem zgadzam w 100% :) Nie lubię mieć kont, które nic mi nie dają. W najnowszej wersji promocji - "Kontoaktywator" możemy w łatwy sposób zapewnić sobie oprocentowanie rachunku na poziomie 4% w skali roku. Oczywiście bank broni się przez depozytowymi wyjadaczami wisienek i wprowadził górny limit w wysokości 5 000 zł.

"Oprocentowaniu promocyjnemu podlegają środki zgromadzone na Koncie (saldo) do wysokości najwyższego pojedynczego Wpływu zaksięgowanego na Koncie w miesiącu naliczenia odsetek promocyjnych, nie więcej niż 5 000 zł (pięć tysięcy złotych). Środki powyżej tej kwoty oprocentowane są według standardowej stawki oprocentowania obowiązującej w Banku"

Prosty wniosek, po założeniu konta warto albo ustawić zlecenie stałe albo pamiętać o regularnym wpłacaniu kwoty 5000 zł (raczej nie więcej, bo to już się nie opłaca).

Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 12 miesięcy od założenia rachunku.

Bezpłatny limit w koncie


Oprócz oprocentowanego konta osobistego, bank chce nas zachęcić do założenia konta oferując bezpłatny limit w rachunku. Podobnie jak w przypadku oprocentowania, wysokość limitu uzależniona jest od wysokości wpływu ale nie może przekroczyć 5 000 zł (decyduje mniejsza wartość). Minimalna kwota limitu to 1 000 zł. Darmowy debet będzie nam przysługiwał przez 12 miesięcy od uruchomienia kredytu. Bank nie pobierze prowizji za uruchomienie limitu. Limit przyznawany jest nam bez prowizji za udzielenie oraz z zerowym oprocentowaniem. Brak zapewnienia wpływu na konto lub rezygnacja z karty powoduje, że oprocentowanie kredytu będzie podniesione do standardowego.

Na złożenie wniosku o bezpłatny limit mamy 3 miesiące od  otwarcia konta.

Ile kosztuje konto


Póki co nie zmieniła się Tabela Opłat i Prowizji (ale zmieniły się opisy na stronie banku). Podstawowa opłata za konto wynosi 10 zł miesięcznie, ale opłaty można łatwo uniknąć jeśli na nasze konto wpłynie z tytułu wynagrodzenia min 1000 zł miesięcznie. Bardzo prawdopodobne, że w tym przypadku również wystarczy wpływ na konto a nie wynagrodzenie. Osoby do 26 r.ż. mają konto za 0 zł bez konieczności zasilania konta.
Bank chce żebyśmy aktywnie korzystali z konta, także płacąc kartą. Podstawowa opłata za kartę do konta wynosi 7 zł ale opłaty tej można uniknąć jeśli w miesiącu wydamy min 300 zł płacąc kartą. Tu znów młodzi mają łatwiej, bo kartę mają bez opłaty do 26 r.ż.
Jedna rzecz bardzo mi się podoba - brak opłaty za wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie.

Aktualizacja

Jest nowa tabela. Żeby być zwolnionym z opłaty za prowadzenie konta nie trzeba przelewać wynagrodzenia ale musi być wpływ min 1000 zł i nie może to być wpływ pochodzący z:
a) innych rachunków tego samego Posiadacza,
b) rachunków kredytowych służących do obsługi kredytów lub pożyczek udzielonych przez Bank Posiadaczowi,
c) wpłat gotówkowych.


Złóż wniosek o konto >>

Regulamin promocji
Tabela Opłat i Prowizji

2 komentarze:

 1. Dla mnie jest nie jasna sprawa oprocentowania.
  Cyt. "Prosty wniosek, po założeniu konta warto albo ustawić zlecenie stałe albo pamiętać o regularnym wpłacaniu kwoty 5000 zł (raczej nie więcej, bo to już się nie opłaca)."
  Wpłacam 5000 zł. 01.10.2015r. rozumiem, że do końca października mam 4%. I co dalej? 01.11,2015r. wpłacam następne 5000 zł. oprocentowane w listopadzie 4%. Więc istotne pytanie, mam na koncie w sumie 10000 zł. i teraz, czy te 10000 zł. oprocentowane w listopadzie będzie na 4%, czy cały czas 5000 zł. a te z października 5000 zł. oprocentowane będzie stawką podstawową, czyli 0%? Jeśli oprocentowanie, dotyczy tylko do wysokości salda i to 5000 zł. na Kontoaktywatorze, to według mnie trzeba te 5000 zł z poprzedniego miesiąca wypłacić z Konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. promocyjnym 4% będą objęte środki tylko do max 5k (o ile na taką kwotę była zrobiona wpłata). W opisywanym przez Ciebie przypadku powinno wyglądać to tak
   - 1 października wpłacamy 5 000 zł
   - 1 listopada wpłacamy 5 000 zł i jednocześnie wypłacamy 5000 zł na konto w innym banku
   - 1 grudnia wpłacamy 5 000 zł i jednocześnie wypłacamy 5000 zł na konto w innym banku

   Oczywiście należy brać pod uwagę dni wolne od pracy, więc np zamiast zlecać przelew na 1 listopada, warto kasę wpłacić i wypłacić np 2 listopada

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...