piątek, 25 września 2015

BGŻ Optima: 2,8% na koncie oszczędnościowym

Najnowsza wersja promocji na nowe środki zaskoczyła pewnie nie jedną osobę. Po wielu miesiącach korzystania z tych samych schematów, bank BGŻ BNP Paribas postanowił postanowił zmienić dzień odniesienia dla nowych środków. Oczywiście nie jestem zadowolona z tej zmiany, z drugiej strony ciągle dziwi mnie że na tę modyfikację bank zdecydował się tak późno.


Konto oszczędnościowe 2,8%


Oprocentowaniem 2,8% w skali roku objęte są tylko nowe środki*. Tu jest ta przykra zmiana. Niestety dniem odniesienia nie jest 24 września jak liczyłam że znów będzie, ale w przypadku dotychczasowych klientów bank patrzy się na stan na koniec 14 września 2015 r. Górny limit środków objętych promocyjnym oprocentowaniem pozostał bez zmian - 100 000 zł.
Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać do 26 listopada 2015r. Ciekawe czy dniem odniesienia w kolejnej edycji będzie w takim razie 16 listopada czy może wprowadzą kolejną modyfikację

*Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego i nie większej niż 100 000 zł, wg stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji (od 25 września 2015 do 26 listopada 2015), gdzie:
- przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 14 września 2015 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 24 września 2015 r. - wartość 0,00 zł;
- przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym (tj. wartością środków pieniężnych zgromadzonych na tych rachunkach wg stanu na koniec dnia 14 września 2015 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 24 września 2015 r. - wartością 0,00 zł) wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”


Aktualnie oprocentowanie wygląda następująco:

Takie stopy procentowanie nie zachęciły mnie do ponownego wpłacenia pieniędzy na BGŻ Optima. Może następnym razem ;) Ciekawe ile kasy im nie wróci i jak szybko będą dostępne dodatkowe promocje na lokaty. Póki co, na weekend zakładam sobie lokatę 3 dniową w mBanku na 2%  :) Docelowo kasa ma trafić na konto Wymarzony Cel - tam  od października mam mieć 4%.

6 komentarzy:

 1. Fajną ma oferte raiffeisen z kontem wymarzony CEL. 4% oprocentowanie, ale to byla promocja dla tych którzy wypelnili ankiete. no ale sie zalapalem hehe :D

  OdpowiedzUsuń
 2. a było tak pięknie. Traz trzeba kombinować gdzie przenieść kasę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Idea Banku jest:
   Lokata TYLKO DZIŚ - 3,5%
   - wysokie oprocentowanie 3,50 % w skali roku
   - czas trwania lokaty to 3 miesiące
   - lokata od 1 000 zł do 1 000 000 zł
   Chyba niezła oferta jak na dzisiejsze czasy

   Usuń
  2. świetny news :) zaraz wrzucę info

   Usuń
 3. A ja na małżonkę drugie konto szybko otworzyłem i założyłem lokatę bezkarną :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. BTW W Idea Bank jest lokata ping-pong, jednodniowa, 2,5% w skali roku.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...