czwartek, 10 września 2015

Raiffeisen Polbank: Konto Oszczędnościowe Wymarzony Cel

Osoby które wypełniły ankietę poświęconą oszczędzaniu dostały wreszcie maila ze szczegółami nowej oferty Raiffeisen Polbank. Jest na tyle dobrze, że do końca roku będzie to moje ulubione miejsce do wpłacania wolnych środków. Na szczęście nie potwierdziły się moje obawy, że bank wprowadzi górny limit środków objętych promocyjnym oprocentowywaniem.


Wymarzony Cel


Trzeba przyznać, że konstrukcja oprocentowania rachunku jest przejrzysta. Oprocentowanie konta Wymarzony Cel będzie wynosić tyle ile stopa referencyjna NBP. Oprocentowanie będzie ulegać zmianie każdego pierwszego dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu w którym Rada Polityki Pieniężnej zmieniła wysokość stopy. Po ludzku mówiąc, aktualnie podstawowe oprocentowanie rachunku wynosi 1,5% w skali roku.

Bank chce nas zachęcić do regularnego oszczędzania. To nawyk dobry i miło, że bank chce promować takie zachowanie. Klientom którzy w miesiącu wpłacili na Konto Wymarzony Cel min 1 zł i nie dokonali ani jednej wypłaty, bank w kolejnym miesiącu podwyższy oprocentowanie o 0,5p.p. czyli przy aktualnej stawce byłoby to 2% w skali roku.

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie regularnych wpływów, będzie ustawienie zlecenia stałego - nawet na 1 zł. Wolne środki będzie można wtedy wpłacać w momencie kiedy będziemy takie mieli.

Oczywiście tu można zacząć narzekać, że 2% to nadal jest mało. Tak - nie jest to dużo :) Jednak gdy porównamy ze standardową ofertą konto oszczędnościowych, to będzie to więcej niż zwykle proponują banki. Z ofertą BGŻ Optima, konto Wymarzony Cel przegrywa - tam jednak trzeba pamiętać o czyszczeniu konta (przy okazji aktualna promocja trwa do 24 września).

Jak w większości banków, tylko pierwszy przelew/wypłata z konta Wymarzony Cel będzie bezpłatna. Za każdą kolejną będziemy musieli zapłacić i to słono - bo aż 20 zł. Raiffeisen daje możliwość założenie wielu takich konto oszczędnościowych. Jeśli przewidujemy, że będziemy potrzebować więcej niż raz wypłacić kasę z konta, warto rozdzielić pieniądze między kilka rachunków i w razie konieczności wypłacać tylko po 1 raz z każdego z nich (sposób ten sprawdzał się u mnie wiele lat temu, gdy w mBanku oprocentowanie rachunków eMaxPlus było wysokie, teraz wolę BGŻ Optimę z nieograniczoną liczbą bezpłatnych przelewów).

Podwojone odsetki dla wypełniających ankietę


Zgodnie z warunkami promocji, osoby które wzięły udział w ankiecie, dostaną ekstra odsetki. Wyniosą one tyle ile bank naliczył nam odsetek na koncie Wymarzony Cel w 2015 r. Warunkiem przyznania takiej dodatkowej premii jest:
 • założenie konta z linka przesłanego w mailu. Osoby które nie mają konta osobistego w Raiffeisen Polbank, będą musiały takie konto założyć - niestety wnioskując o kartę do konta (koszt 3 zł miesięcznie)
 • wpłacanie na konto Wymarzony Cel min 1 zł miesięcznie
 • brak wypłat z konta do końca tego roku
Osoby które założą więcej niż jedno takie konto oszczędnościowe otrzymają podwójne odsetki tylko na tym koncie, gdzie naliczone odsetki były najwyższe.

Dodatkowe odsetki zostaną wypłacone do 15 stycznia 2016 r.

Regulamin promocji z ankietą
Tabela opłat i prowizji

17 komentarzy:

 1. wypełniłem ten formularz kontaktowy.Ciekawe kiedy do mnie oddzwoną

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie też cisza. Oby zdarzyli oddzwonić do końca promocji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dzwonią, tylko wysyłają SMSa.

   Usuń
 3. Jeśli odsetki za grudzień dopiszą dopiero 1 stycznia lub później to nie będzie podwojenia odsetek (za grudzień). Lipa.

  OdpowiedzUsuń
 4. TOiP (OD 07.09.2015) pkt 7
  1) jeden miesiąc liczony od daty otwarcia rachunku
  konta: Wymarzone konto, Wymarzone Konto Lokacyjne
  2) miesiąc kalendarzowy
  konto Wymarzony Cel
  ps. ankieta wypełniona, potwierdzenie zaklepane, odzewu z banku brak.....

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie też brak. Nie jesteś sam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mi się wydaje że olewają klientów którzy już mają u nich ror, bo nie czarujmy się ale pewnie o liczbę kont im chodzi a nie o "zrobienie dobrze" klientowi i zapłacenie wyższych odsetek

   Usuń
 6. Ja dostałem maila 09.09. Dzisiaj o 13 miałem telefon z banku (22 549 99 95). Kurier ma się zjawić w środę. Rozmowa ok 15 min. 80% czasu w trakcie rozmowy to czytanie regulaminów i wyrażanie zgody na marketing, sposób komunikacji (poczta wewnętrzna czy mail), przesyłanie danych do firm ubezpieczeniowych. Dopytałem o odsetki-na koniec miesiąca. Ogólnie dużo kombinacji jak dla osoby która ma już konto w tym banku.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po odbytej w dniu dzisiejszym (14.09.2015) 40 minutowej rozmowie z konsultantem:
  1. Wizyta kuriera z umową jest konieczna tak czy siak
  2. Konto można założyć on-line (REGULAMIN OFERTY SPECJALNEJ I KONKURSU
  „Twój Wymarzony Cel” pkt. 3 podpunkt 3.7). Aby otrzymać promocyjne odsetki warunkiem jest wypełniona ankieta do 6 września oraz comiesięczne wpłaty bez ani grosza wypłaty do 31.12.2015. Co miesiąc będą się naliczały promocyjne odsetki (wrzesień 1,5%, październik 1,5+0,5%) a do 15.01 bank podwoi to co naliczył od otwarcia rachunku do 31.12.2015. Na tym polega promocja. Odsetki promocyjne nie są naliczane tak jak w BGŻOPTIMA co miesiąc. Podstawa oraz podwojenie jednorazowe w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dla mnie te max 3% (2 x 1,5%) za wrzesień było oczywiste. Dlatego chciałabym to konto jeszcze założyć we wrześniu żeby już coś wpłacić i mieć pierwszy miesiąc z "niewypłacaniem" kasy
   Przeraziło mnie to Twoje 40 min :D moze dlatego tak im wolne idzie obdzwanianie klientów

   Usuń
 8. Też już jestem po rozmowie z konsultantem, weryfikacja osoby, czytanie umowy, potwierdzanie zgód. Wizyta kuriera 17.09.2015r. g. 15.00-18.00. Pomimo, że mam Konto osobiste w Raiffaisen, potrzebna kserokopia dowodu osobistego i potwierdzenie za zgodność z oryginałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten bank jest niereformowalny... sami sobie dokładają pracy
   Liczyłem że podobnie jak w przypadku kont z ankietą, klienci będą mogli podejść do oddziału i podpisać papier.
   Widać tańszy jest kurier niż oddział

   Usuń
 9. Co do opłaty za kartę - jasne, że trzeba było o nią wnioskować przy składaniu wniosku, ale można żeby była naliczona opłata karta musi być aktywowana. W poprzedniej promocji Raiffeisena karty nie aktywowałem, opłat nie było, a z promocji skorzystałem;)
  W tym regulaminie też nie widzę nic o konieczności aktywacji karty więc zamierzam ten trick powtórzyć;)

  OdpowiedzUsuń
 10. umowa podpisana. Kasę mogłem nawet wcześniej wpłacic

  OdpowiedzUsuń
 11. ja juz wszystko zalatwilam konto mam aktywne. oszczedzanie czas start!:)

  OdpowiedzUsuń
 12. wymarzony cel aktywowany. dobrze że ta oferta jest elastyczna bo nie chcialabym kasy sobie zamrozić na 3 miesiące. kasę przelałam, niech procenty narastają ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...