środa, 29 lipca 2015

BGŻ Optima: Spadek oprocentowania

Dziś pewnie nie jedna osoba się rozczarowała, gdy na stronie BGŻ Optima pojawiła się informacja o nowej edycji promocji. Owszem, zasady takie jak zwykle - promocyjnym oprocentowaniem objęte są nowe środku (o tym jak zadbać żeby stare środki były nowe, pisałam w niedzielę). Niestety przy okazji nowej edycji, bank obniżył oprocentowanie.

Konto oszczędnościowe 2,8%


Oprocentowaniem 2,8% w skali roku objęte są tylko nowe środki* (nadwyżka ponad stan na 28 lipca 2015r). Górny limit dla promocyjnego oprocentowania to 100 000 zł.
Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać do 24 września 2015r. Warto ustawić sobie w kalendarzu przypomnienie o przetransferowaniu na chwilę pieniędzy, być może znów bank postanowi zrobić promocję na nowe środki.

*Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego i nie większej niż 100 000 zł, wg stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji (od 29 lipca 2015 do 24 września 2015), gdzie:
- przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 28 lipca 2015 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 28 lipca 2015 r. - wartość 0,00 zł; 
- przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym (tj. wartością środków pieniężnych zgromadzonych na tych rachunkach wg stanu na koniec dnia 28 lipca 2015 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 28 lipca 2015 r. - wartością 0,00 zł) wg stanu na koniec każdego dnia w „Okresie Promocji”


Zrobiłam dziś przelew na konto w BGŻ Optima, choć z racji obniżonego oprocentowania, wróci tam mniej pieniędzy niż wczoraj wypłynęło.

Dlaczego warto mieć konto w BGŻ Optima


Konto w BGŻ Optima 2 główne zalety. Dość wysokie oprocentowanie (mimo, że właśnie spadło) oraz fakt, że w miesiacu można bezpłatnie dokonywać dowolnej liczby przelewów na zdefiniowane konto.
Konto oszczędnościowe prowadzone jest bezpłatnie (to nie koniecznie jest oczywiste bo np PKO BP pobiera opłatę za prowadzenie rachunku)

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma konta oszczędnościowego w BGŻ Optima, najlepiej je założyć równocześnie z lokatą bezkarną.
Lokata Bezkarna jest typową lokatą na start. Można założyć ją tylko raz. W celu założenia pakietu z kontem oszczędnościowym należy wypełnić specjalną wersję wniosku.


Najważniejsze cechy Lokaty Bezkarnej

 

 • możliwość zerwania lokaty przed jej końcem bez utraty naliczonych odsetek
 • stałe oprocentowanie 3,2% w skali roku;
 • 3-miesięczny okres lokaty;
 • min. kwota lokaty – 1 000 zł, 
 • maks. kwota lokaty – 100 000 zł;
załóż Konto Oszczędnościowe wraz z Lokatą Bezkarną >>

2 komentarze:

 1. Chyba im mocno napsociliśmy, bo jest 3,2% dostałem właśnie maila

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę uzupełnić własny wpis, bo są warunki: Oferta dostępna wyłącznie na etapie składania Dyspozycji otwarcia Rachunku Lokaty Terminowej przy zawieraniu Umowy Ramowej dla Indywidualnego Konta BGŻOptima, Lokatę Bezkarną może założyć Klient, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawarcia Umowy Ramowej dotyczącej Konta Indywidualnego BGŻOptima nie był posiadaczem tego konta. Klient może założyć tylko jedną taką lokatę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...