piątek, 24 lipca 2015

Alior Bank: Konto Internetowe za 0 zł + lokata 4%

Od dziś w ofercie Alior Banku jest dostępne nowe Konto Internetowe. Bank promuje to konto jako KontoZEROzłotowe bo za prowadzenie konta nic się nie płaci, a karta do konta będzie bezpłatna przez kilka miesięcy (później zwalniać z opłaty będzie spełnienie banalnego warunku).


Nie ukrywam, że trochę zdziwiłam się pojawieniem tego konta. Dlaczego? Od ponad roku w Alior Banku dostępne jest Konto Wyższej Jakości (KWJ), gdzie faktycznie Tabela Opłat i Prowizji jest pełna zer. Co więcej, po tym jak Alior kupił Meritum Bank, w ofercie tego drugiego pojawiła się kopia KWJ.

Oferując Konto Internetowe, Alior Bank już nie obiecuje że przez wiele lat nie zmieni Tabeli Opłat i Prowizji. Mówi coś zupełnie innego - teraz karta jest za 0 zł, ale tylko do końca roku. Od 2016 roku będziecie musieli płacić 4 zł miesięcznie, chyba że wykonacie bezgotówkowy obrót kartą na min 100 zł.

Konto wygląda więc całkiem fajnie. Nawet jako konto dodatkowe, bo nie trzeba przelewać pensji na rachunek. Problem z Alior Bankiem jest taki, że jest to bank który lubi dawać i odbierać... Pierwotnie konta osobiste w Alior Banku też były darmowe, później pojawiały się kolejne opłaty za konto czy też kartę do konta.
Zmiany w ofercie świetnie pamiętają też klienci obecnego T-Mobile Usługi Bankowe a dawnego Alior Sync. Bank ścinał moneyback na koncie, żeby ostatecznie zlikwidować tę premię.

Ciekawe jak długo nowe konto będzie oferowane na takich warunkach, bo jak wiemy Alior lubi podnosić opłaty (szczególnie lubi to robić przed długimi weekendami).


Podstawowe opłaty:


 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Euronet i Planet Cash
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe w PLN
 • 0 zł za przelewy europejskie
 • 0 zł za wydanie karty debetowej (w tym NFC)
 • 0 zł za korzystanie z karty - bez warunków do końca 2015 r. (od 2016 r. wystarczy 100 zł transakcji bezgotówkowych miesięcznie, w przeciwnym wypadku opłata 4 zł/m-c)

Lokata 4% 


Od niedawna osoby które założą konto osobiste, przez 30 dni od założenia rachunku mogą założyć promocyjne lokaty na 2 miesiące z bardzo dobrym oprocentowaniem 4% w skali roku. Niestety łączna suma lokat 2M nie może przekroczyć 10 000 zł.

Załóż konto ZEROzłotowe z lokatą na 4% >>

Tabela Opłat i Prowizji

6 komentarzy:

 1. jak zwykle niski limit do lokaty na start

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bo niestety takie lokaty nie są po to, żeby klientowi dobrze zapłacić ale po to, żeby przyciągnąć go do banku.
   Jeśli jednak mamy zamiar skorzystać z konta, warto wiedzieć o możliwości założenia lokaty

   Usuń
 2. na teraz to nawet spoko oferta. A jak coś zmienią, to zawsze można się rozstać z nimi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. słuszna uwaga - na teraz.
   Już się raz wrobiłem w bezpłatne konto aliora

   Usuń
 3. konto można założyć tez bez karty

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie założyłem konto internetowe w Aliorze. Po jakimś czasie dostałem kartę, natomiast nie logowałem się jeszcze online. Dziś spróbowałem po raz pierwszy. Po wpisaniu numeru CIF wyświetlił się komunikat o nieaktywnym kanale użytkownika. 30 minutowa rozmowa z konsultantami (trzema!) nie doprowadziła do rozwiązania problemu. Odsyłali mnie do siebie na wzajem. Jedni twiedząc że to moja wina (może mam wirusa?), drudzy że muszę podejść do oddziału po zdjęcie blokady, inni że da radę to załatwić przez telefon u innego konsultanta. W końcu rozłączyli się (!), a ja napisałem wiadomość mailową. Po kilku godzinach nadszedł mail w którym czytam, że trzeba udać się do oddziału po aktywacje bankowości online.
  Zakładając konto internetowe miałem na uwadze fakt jego uruchomienia bez wychodzenia z domu - tak jak jest w przypadku kont tego typu w innych bankach. Zmusza mnie to do rezygnacji z konta w tym banku, ponieważ nie mam zamiaru organizować wyjazdu specjalnie do Państwa oddziału (w mojej miejscowości jest tylko placówka, która nie ma tego typu uprawnień). Szkoda tylko, że niepotrzebnie straciłem tyle czasu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...