piątek, 10 lipca 2015

Noble Bank: Klasyczna lokata bankowa 3,1%

Dziś wyświetliła mi się reklama lokaty w Getin Banku. O dziwo nie była to "lokata" z iPhonem/iPadem/MacBookiem która jest pakietem lokata + inwestycja, ale klasyczna lokata bankowa. Po chwili zdziwiłam się jeszcze bardziej, gdy okazało się, że oferta dostępna jest dla klientów z mniej wypchanym portfelem, bo próg wejścia wynosi 500 zł :) Jak na private bank to śmiesznie mało.


Do tej pory, w przypadku ciekawszych lokat na start, Noble Bank wymagał ulokowania min 200 000 zł. Na blogu opisywałam też ofertę, gdzie minimalna kwota lokaty wyniosła 2 mln zł za to bank dorzucał Harleya. Kilka lat temu rozdawał Jaguary, jeśli dobrze pamiętam trzeba było ulokować 10 mln zł :)

Tym razem Noble Bank proponuje swoim klientom prawie dokładną kopię lokaty dostępnej w nastawionym na klienta masowego Getin Banku, nawet nazwa jest identyczna.

Lokata Słoneczna 3,1%


Podobnie jak u zielonego odpowiednika, lokatę z oprocentowaniem 3,1% w skali roku można założyć na nadwyżkę ponad stan środków w Getin Noble Bank na dzień 26.06.2015 r. (stan wyjściowy jest wspólny dla Getin Banku i Noble Banku, więc przenoszenie środków między tymi oddziałami nie spowoduje, że pieniądze będą traktowane jako nowe środki).
Lokata zakładana jest na okres 6 miesięcy, żeby ją założyć nie trzeba mieć konta w Noble Banku.
Minimalna kwota lokaty to 500 zł (!) ale w przeciwieństwie do GB nie ma górnego limitu lokaty (rozsądek jednak podpowiada, żeby nie trzymać w jednym banku więcej niż 100 000 euro bo taka kwota jest gwarantowana przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny).


Lokata Słoneczna 3,35%


Jeśli mamy konto w Noble Banku i będziemy aktywnie korzystać z rachunku, dostaniemy bonus w postaci podwyższonego oprocentowania o 0,25 p.p. Żeby mieć wyższe oprocentowanie należy w każdym z pierwszych 4 podokresów (pełnych lub niepełnych miesiącach kalendarzowych) zapewnić wpływ na ROR w wysokości min 1000 zł oraz mieć rozliczone transakcje bezgotówkowe kartą do konta lub aplikacją iKasa na min 300 zł. Znów te wymogi są śmiesznie niskie jak na bank nastawiony na klienta zamożnego.

Podwyższonym oprocentowaniem mogą być objęte lokaty do łącznej kwoty 50 000 zł (tu znów limit łączny dla NB i GB)

Lokatę Słoneczną będzie można zakładać do 31 lipca 2015 r.

Skontaktuj się z private bankerem >>

Regulamin promocji

2 komentarze:

 1. "Minimalna kwota lokaty to 500 zł"

  Niestety to nie działa. Pomimo tego, że w regulaminie wspomniana jest ta kwota to bank nie chce założyć lokaty tłumacząc się iż działa w sektorze private banking i minimalna kwota lokaty to 200k. Tak przynajmniej usłyszałem od konsultanta Noble Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciekawe, tym bardziej że regulamin mówi coś zupełnie innego.
   Więc albo w CC są kiepsko poinformowani albo w regulaminie jest błąd - ale to regulamin mówi o zasadach promocji i warunkach oferty.
   Dla osób które lubią się droczyć z bankami świetna sprawa żeby pisać reklamację

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...