niedziela, 26 lipca 2015

BGŻ Optima: Przelewacie?

BGŻ Optima przyzwyczaił nas do prowadzenia promocji "dla nowych środków". Od wielu miesięcy schemat jest ten sam - ostatni dzień promocji (stan na koniec dnia) jest odniesieniem dla kolejnej promocji.

Aktualna promocja na podwyższone oprocentowanie  trwa do 28 lipca. Jeśli BGŻ Optima nic nie zmieni tym razem, to dniem odniesienia dla nowych środków będzie stan na 28 lipca 2015 r. Idealnie będzie, jeśli stan naszego rachunku na koniec dnia wyniesie 0 zł:) Wtedy pieniądze które wrócą na konto zaraz po ogłoszeniu nowego cyklu promocji, będą nowymi środkami.


Jeśli obawiamy się, że możemy zapomnieć o zrobieniu przelewu lub wiemy, że nie będziemy mieli dostępu do kompa/netu, można ustawić przelew z datą realizacji na konkretny dzień.
Jak zawsze, nie mam pewności że bank znów tak skonstruuje promocję, ale na wszelki wypadek ja już ustaliłam przelew na rachunek powiązany prowadzony w innym banku. Robię tak od wielu miesięcy i jeszcze się nie zawiodłam na banku, mam nadzieję że będzie tak i tym razem.

Dlaczego warto mieć konto w BGŻ Optima


Konto w BGŻ Optima moim zdaniem jest od dłuższego czasu najlepszym kontem oszczędnościowym na rynku. Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima jest bezpłatne i dobrze oprocentowane. W miesiacu można bezpłatnie dokonywać dowolnej liczby przelewów na zdefiniowane konto. Pakiet konto + lokata zakładamy online, umowę "podpisujemy" smsem (wpisujemy  kod autoryzacyjny), swoją tożsamość natomiast potwierdzamy dokonując przelewu z innego banku.

Jeśli ktoś z Was jeszcze nie ma konta oszczędnościowego w BGŻ Optima, najlepiej je założyć równocześnie z lokatą bezkarną.
Lokata Bezkarna jest typową lokatą na start. Można założyć ją tylko raz (podobno bank uszczelnił system i nie ma już możliwości zamykania konta i ponownego zakładania lokaty). W celu założenia pakietu z kontem oszczędnościowym należy wypełnić specjalną wersję wniosku.


Najważniejsze cechy Lokaty Bezkarnej

 

 • możliwość zerwania lokaty przed jej końcem bez utraty naliczonych odsetek
 • stałe oprocentowanie 3,2% w skali roku;
 • 3-miesięczny okres lokaty;
 • min. kwota lokaty – 1 000 zł, 
 • maks. kwota lokaty – 100 000 zł;

załóż Konto Oszczędnościowe wraz z Lokatą Bezkarną >>

10 komentarzy:

 1. przelane a co bedzie to s ie zobaczy

  OdpowiedzUsuń
 2. przelew ustawiony na jutro, oby było jak zawsze

  OdpowiedzUsuń
 3. ja się dziwie że oni nic jeszcze nie zmienili, przecież chyba wszyscy wypłacają kasę na koniec promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że jednak część osób nie pomyślało że tak można robić. Kolejne osoby nawet jak wiedzą to czasem zapomną zrobić przelew.

   Usuń
 4. Przy przelewaniu pojawiła mi się oferta lokaty 3m 2,8% i numer na infolinię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cholera, ciekawe czy zostawią oprocentowanie bez zmian czy obniżą. Jeśli zostawią 3% na koncie to ewentualnie jest się w plecy 50 zł brutto na 100k, więc da się przeżyć w razie czego

   Usuń
 5. No i bęc ...

  OdpowiedzUsuń
 6. 2.8%...tym razem chyba nie będzie przelewu z powrotem...

  OdpowiedzUsuń
 7. ciesze się że przelałam do Idea - mam na 3,5% :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...