poniedziałek, 27 lipca 2015

BZ WBK: Bezpłatna karta bankomatowa

Bank Zachodni WBK dziś zmienił tabele opłat i i prowizji. Pojawiła się w niej karta bankomatowa. Jest to całkiem dobra alternatywa dla osób które nie używają debetówki do płacenia w sklepach (bo wolą gotówkę lub płacą kartą kredytową) a jednak chciałby mieć dostęp do bankomatów.

Od kilku lat nie mam karty do konta w BZ WBK, po jednej z podwyżek uznałam, że nie mam ochoty płacić za coś, co nie jest mi niezbędne. Za zakupy płacę przede wszystkim kartami, które coś mi dają (aktualnie głównie jest to karta do konta w BPH i karta kredytowa Raiffeisen Wizzair).
Jeśli potrzebowałam wybrać pieniądze z konta w Banku Zachodnim w zupełności wystarczał mi BLIK (a wcześniej wypłata sms).

Od dziś jest alternatywne rozwiązanie do wypłat gotówki BLIKiem. Można wnioskować o kartę bankomatową do konta. Jak już wskazuje nazwa, kartą można posługiwać się wyłacznie w bankomatach i to tyko należących do BZ WBK (odpada też wypłata gotówki poza granicami RP). Karta ma jednak ważną zaletę - nie ponosimy opłaty za wydanie karty ani miesięcznej opłaty jej użytkowanie.

Jeśli po ostatnich podwyżkach w cenniku kart, chcecie mieć bezwarunkowo bezpłatną kartę bankomatową, to warto rozważyć wymianę plastiku.

Jeśli Wasi rodzice czy też dziadkowie mają konto w Banku Zachodnim, a plastik nie służy im do płacenia za zakupy, warto podpowiedzieć, że mogą wymienić kartę na tańszą w obsłudze.

Tabela Opłat i Prowizji

7 komentarzy:

 1. Pozwala ona rowniez na wyplaty z bankomatu zielonego, posiadajac na rachunku zajecie komornicze, w ramach kwoty wolnej

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy przy pomocy karty bankomatowej można również wpłacać (w wpłatomacie) środki na konto?

  OdpowiedzUsuń
 3. do wniosków o konta jeszcze tej karty nie podpięli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można ją wyrobić tylko w oddziale

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...