piątek, 25 września 2015

Credit Agricole: Nawet 1000 zł premii do Twojej kieszeni

Credit Agricole wraca z promocją w której za aktywne korzystanie z rachunku można dostać w sumie 1000 zł premii. Premia rozłożona będzie na 18 miesięcy.

Sama zakładałam konto w pierwszej edycji promocji i promocję konta polecam, faktycznie da się na niej zarobić.

 Zasady promocji


Promocja "Jesteś gotowy na 1000 zł - edycja 2" może wydawać się trochę skomplikowana, bo premia składa się z kilku części:
- 100 zł za pierwszy wpływ na konto
- 100 zł za przeniesienie konta z wynagrodzeniem
- 300 zł za opłacanie rachunków
- 500 zł za płatności kartą.
Myślę, że dla wielu osób uzyskanie maksymalnej kwoty nie powinno być problemem.

W promocji wyłączone są osoby, które w okresie 90 dni od rozpoczęcia promocji (25września 2015 r) były posiadaczami ani współposiadaczami konta w innym pakiecie niż "Pakiet Depozytowy" lub które uczestniczyły w poprzednich edycjach promocji "Jesteśmy gotowi".

Żeby wziąć udział w promocji należy:
 • otworzyć konto wraz z dostępem do bankowości internetowej lub telefonicznej oraz wyciągami elektronicznymi
 • złożyć wniosek o wydanie karty do konta, otworzyć konto oszczędnościowe i uruchomić usługę CASaver
 • zapewnić stałe wpływy na konto
 • nie wyrazić sprzeciwu wobec działań marketingowych
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną
 • podać numer telefonu komórkowego oraz adres email
Na przystąpienie do promocji mamy czas do 31 grudnia 2015 r.

Z wzięciem udziału w promocji wiąże się lojalka - jeśli konto zamkniemy przed upływem 18 miesięcy, bank może żądać od nas zwrotu wypłaconej kwoty. Jednak i tak moim zdaniem warto wziąć udział w tej promocji.

100 zł za pierwszy wpływ


Pierwszą część premii dostaniemy gdy na nasze konto wpłynie min 1500 zł. Pieniądze muszą wpłynąć maksymalnie w kolejnym miesiącu kalendarzowym licząc od dnia przystąpienia do promocji. Premia jest jednorazowa.

Zapewnienie wpływów jest jednym z kluczowych elementów promocji. Tak jak w poprzednich edycjach, jeśli dwukrotnie bank nie odnotuje wpływu na konto, tracimy prawo do wypłaty kolejnych premii.

Definicja wpływu nie jest bardzo restrykcyjna, bo kasę możemy wpłacać sobie sami

Wpływ na Konto - suma transakcji uznaniowych wynikając a z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w  PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłat z  Rachunku Oszczędzam,  Programu  Systematycznego  Oszczędzania,  Antidotum  PRO,  Antidotum  Progresywnego,  przelewów wykonanych w  wyniku  odkupienia  jednostek  uczestnictwa  w  Funduszu  Inwestycyjnym  dystrybuowanym  przez  Bank  lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN)


100 zł za przeniesienie konta


Ostatnio CA chwali się, że 7/10 klientów przeniosło konto właśnie do nich. Nie ma się co dziwić, przeniesienie rachunku było warunkiem do otrzymania premii 100 zł w poprzedniej edycji promocji. Nie inaczej jest teraz. Bank znów będzie płacił stówkę za przeniesienie konta, i pewnie nadal będzie się chwalił że to do nich klienci przenoszą rachunki :)

Do zdobycia premii niezbędne będzie złożenie w placówce Credit Agricole dyspozycji zamknięcia rachunku prowadzonego w innym banku. Na złożenie tego wniosku mamy 7 dni od podpisania umowy o konto (podpisując umowę w oddziale możemy jednocześnie wypełnić taki dokument). Składając taki wniosek pamiętajcie, że wzór popisu musi się zgadzać ze wzorem w "starym banku".
Dodatkowo trzeba będzie podać dane do zmiany rachunku na który jest przelewane nasze wynagrodzenie. Bank wyślę w naszym imieniu pismo do pracodawcy z dyspozycją przelewania pensji na nasze nowe konto w CA.

Aby uzyskać tą premię również niezbędne jest uzyskanie wpływu z wynagrodzenia w kwocie min 1500 zł na konto w Credit Agricole. Wynagrodzenie musi wpłynąć najpóźniej w kolejnym miesiącu kalendarzowym od dnia przystąpienia do promocji.

300 zł za opłacanie rachunków


W okresie do 18 miesięcy od przystąpienia do promocji, bank będzie nas wynagradzał za to, że płacimy rachunki korzystając z konta w CA. Możemy korzystać ze zlecenia stałego, polecenia zapłaty lub przelewu. Płacąc rachunki otrzymamy zwrot 5 % wydatków, jakie w tym czasie poniesiemy na gaz, prąd, wodę, telefon, internet i telewizję (w tym kablową i satelitarną). Będzie z tym trochę zabawy, bo należy udowodnić że rachunki są nasze (lub innych osób z którymi prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe). Credit Agricole będzie chciał żebyśmy przedstawili dokument na którym widnieje nazwisko, a adres na fakturze pokrywa się z podanym w banku adresem zameldowania lub korespondencyjnym. Fakturę należy przedstawić w oddziale banku lub przesłać za pomocą specjalnego formularza.

Miesięcznie możemy dostać maksymalnie 16,67 zł premii a łącznie przez cały okres obowiązywania zwrotu maksymalnie 300 zł. Maksymalny zwrot uzyskamy opłacając rachunki na ok 333 zł miesięcznie.

Żeby otrzymać premię należy zapewnić  stały wpływ w ciągu 30 dni poprzedzających płatność za rachunki.

500 zł za płatności kartą


Credit Agricole zachęca nas także do częstego płacenia kartą do konta. Dodatkowo bank przy promocji będzie wykorzystywał mechanizm CA Saver (Oszczędzam na Okrągło) pozwalający na odkładanie drobnych sum podczas płatności kartą (kwota wynikająca z zaokrąglenia, trafi na konto oszczędnościowe). W skrócie ujmując, bank dopłaci nam połowę tego ile zaoszczędziliśmy dzięki usłudze CAsaver.

Moim zdaniem, warto wybrać zaokrąglenie do 5 zł. Np płacąc karą za zakupy 3,00 zł, na nasze konto oszczędnościowe trafi 2 zł, a bank doda nam 1 zł z tytułu premii. Maksymalnie miesięcznie możemy w ten sposób dostać 27,77 zł.

Żeby premia była naliczona musimy wydać kartą min 500 zł oraz trzeba będzie zapewnić wpływa na konto w kwocie min 1500 zł w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym miesiącu naliczenia  Premii oraz w miesiącu naliczenia Premii .

Jak wspominałam, konto zakładałam w pierwszej edycji promocji, mam trochę inne limity premii. Za płatności kartą maksymalnie mogę wycisnąć 33,33 zł miesięcznie, co oczywiście robię :)Ile kosztuje konto


Moim zdaniem najbardziej optymalne jest konto PROSTOoszczędzające Plus (ja wybrałam ten typ rachunku). Uwzględniając warunki promocji: zapewnienie wpływu min 1500 zł miesięcznie, wydanie karta min 500 zł miesięcznie, konto PROSTOoszczedzające Plus staje się praktycznie darmowe.
Standardowo miesięczna opłata za PROSTOoszczędzające Plus wynosi 9,99 zł, opłaty tej nie poniesiemy jeśli na nasz rachunek wpłynie min 1500 zł. Podobnie z kartą do konta. Standardowa opłata to 7,90 zł ale opłata nie będzie pobrana jeśli na nasze konto wpłynie min 1500 zł i wykonamy bezgotówkowy obrót kartą na min 500 zł.
Bezpłatne są również internetowe przelewy eliksir oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Decydując się na to konto weźcie pod uwagę, że jest to jeden z nielicznych banków, które nie mają bankowości mobilnej. Dla mnie jest to ogromny minus ale wiem, że wielu osobom to nie przeszkadza.

Załóż konto i odbierz premię >>

Regulamin promocji
Tabela Opłat i Prowizji

5 komentarzy:

 1. osobiście nie polecam tego "banku", jeżeli klient nie zna swoich praw to wymigują się od wszystkiego. Zgubiłem kartę - reklamacja trwała 90 dni. Po zmianie adresu przesyłki i tak były wysyłane na poprzedni - "błąd systemu", a pracownik bez mojej wiedzy wysłał wniosek kredytowy, odpowiedź CA: nie rejestrujemy rozmów, a obecności w oddziale nie możemy udowodnić, zapytanie w BIKU po 6 miesiącach usunęli, sprawa w GIODO.

  OdpowiedzUsuń
 2. bank jest słaby w tzw nowych technologiach, bankowości mobilnej brak, internetowa jakaś taka toporna (mając drugie konto w mBanku trudno jest o wyrozumiałość). Oferta depozytowa słaba. Ale nie mam zamiaru ściemniać, że konto zakładałem tam dla funkcjonalności - bo założyłem je dla premii. Promocja się skończy to zamknę konto

  OdpowiedzUsuń
 3. trzeba sporo płacić kartą, żeby mieć tyle zwrotów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często to tak ale nie koniecznie trzeba dużo wydawać. U mnie średnio jest ok 25 transakcji miesięcznie a wydaje tyle ile muszę. Po przekroczeniu sumy 500 zł zaczynam płacić inną kartą

   Usuń
 4. Czy ktoś się orientuję ile trwa przeniesienie konta w tym banku ? chciałbym przenieść do tego banku konto z raiffeisen , wypłata idzie na konto 23 i zastanawiam się czy uda się załatwić wszystkie formalności do tego czasu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...