wtorek, 1 kwietnia 2014

Credit Agricole: premia dla Ciebie - nawet 1000 zł

źródło: credit-agricole.pl
Dziś rozpoczęła się kampania kont w Credit Agricole. Bank informuje,  że jest gotowy wypłacić nawet 1000 zł premii - wszystkim, którzy otworzą teraz konto osobiste.
Miejmy nadzieję, że to nie żart na 1 kwietnia :)Warunki uczestnictwa w promocji


Z promocji „Jesteśmy gotowi!” mogą skorzystać nowi klienci banku oraz osoby które zechcą po przerwie znów mieć konto w Credit Agricole - warunek jest jednak taki, że przez ostatnie 90 dni przed rozpoczęciem promocji, nie miały konta osobistego w CA.

Co trzeba zrobić żeby wziąć udział w promocji


Lista warunków jest dość długa, wszystkie punkty należy spełnić do 31 maja 2014 r
1) należy otworzyć konto osobiste w jednym z pakietów
b. Konto PROSTOoszczędzające,
c. Konto PROSTOoszczędzające PLUS,
d. Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM oraz
2) zawrzeć umowę o dostęp do Konta za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego (umowa o usługę bankowości elektronicznej) – pod warunkiem nadania przez Posiadacza Konta hasła do danego serwisu oraz
3) złożyć wniosek o wydanie do Konta debetowej karty płatniczej (dalej: Karta) oraz
4) otworzyć w ramach Konta co najmniej jeden Rachunek Oszczędzam w PLN oraz
5) uruchomi usługę „Oszczędzam na okrągło” („CAsaver”) oraz
6) zapewnić stałe wpływy na Konto zgodnie z zapisami niniejszego Regulaminu oraz
7) nie wyrazić sprzeciwu wobec działań marketingowych Banku oraz
8) wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną oraz
9) podać numer telefonu komórkowego lub adres email do kontaktu oraz
10) potwierdzić przystąpienie do Promocji.

Wpływ z tytułu wynagrodzenia musi wynosić co najmniej 1500 zł. Warunek ten jest o tyle istotny, że w przypadku braku wpływu przez powyżej 2 miesiące, tracimy prawo do kolejnych premii.

Premia za pierwszy wpływ - 100 zł


Jeśli spełniliśmy punkty 1-10 to premia jednorazowa zostanie przyznana za pierwszy wpływ na konto w kwocie nie mniejszej niż 1500 zł. Wpływ taki musi nastąpić maksymalnie do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po dniu podpisania umowy o konto.

Premia za rachunki - do 300 zł


W okresie do 18 miesięcy od przystąpienia do promocji, bank będzie nas wynagradzał za to, że płacimy rachunki korzystając z konta w CA. Możemy korzystać ze zlecenia stałego, polecenia zapłaty lub przelewu. Płacąc rachunki otrzymamy zwrot 5 % wydatków, jakie w tym czasie poniesiemy na gaz, prąd, wodę, telefon, internet i telewizję (w tym kablową i satelitarną).
Będzie z tym trochę zabawy, bo należy udowodnić że rachunki są nasze (lub małżonka). Credit Agricole będzie chciał żebyśmy przedstawili dokument na którym widnieje nasze (lub małżonka) nazwisko, a adres na fakturze pokrywa się z podanym w banku adresem zameldowania lub korespondencyjnym.
Płatność musi zejść ze środków własnych a nie z limitu kredytowego, ponadto należy zapełnić  stały wpływ (wynagrodzenia) w ciągu 30 dni poprzedzających płatność za rachunki.
Łącznie przez cały okres obowiązywania zwrotu możemy dostać maksymalnie 300 zł. Żeby taki zwrot otrzymać, przez 18 miesięcy musimy mieć rachunków za wymienione media na łączna kwotę 6000 zł (wychodzi mniej więcej 333 zł miesięcznie.

Premia za płatności kartą - do 600 zł


Credit Agricole zachęca nas także do częstego płacenia kartą do konta. Dodatkowo bank przy promocji będzie wykorzystywał mechanizm CA Saver (Oszczędzam na Okrągło) pozwalający na odkładanie drobnych sum podczas płatności kartą (kwota wynikła z zaokrąglenia, trafi na konto oszczędnościowe).
W skrócie ujmując, bank dopłaci nam połowę tego ile zaoszczędziliśmy dzięki usłudze CAsaver. Maksymalna wysokość premii to 33,33 zł miesięcznie.
Także i w tym przypadku należy zapełnić  stały wpływ (wynagrodzenia) w ciągu 30 dni poprzedzających płatność kartą.

Jak skomplikować regulamin


Z jakiegoś powodu bank postanowił w każdym z przypadków przyznawać premię jako oprocentowanie specjalne, przez co regulamin staje się dość skompilowany.

Premia za pierwszy wpływ to odsetki z oprocentowania specjalnego wynoszącego 8,23% (6,67 % netto) dziennie, co oznacza, że dla wpływu 1 500 zł kwota przyznanego oprocentowania specjalnego wynosi 123,45 złote brutto (100,00 złotych netto). Oprocentowanie specjalne obowiązuje tylko w tym jednym dniu.

Premia za rachunki to odsetki z oprocentowania specjalnego części środków na rachunku konta, stanowiących równowartość dokonanych opłat za rachunki. Oprocentowanie wynosi 6,17% brutto (5% netto) dziennie wartości dokonanej płatności za media, oprocentowanie specjalne obowiązuje w dniach w którym były opłacane rachunki.

Premia za płatność kartą to odsetki z oprocentowania specjalnego od przyrostu z salda na koncie oszczędnościowym. Oprocentowanie specjalne obowiązuje tylko przez jeden dzień w miesiącu (na koniec miesiąca gdy zostają podsumowane nasze transakcje).
Wartość Premii promocyjnej wynosi 61,72% dla transakcji zrealizowanych w ramach usługi „Oszczędzam na okrągło” („CAsaver”), co oznacza, że Uczestnik otrzyma do dyspozycji kwotę stanowiącą równowartość połowy środków przekazanych na Rachunek Oszczędzam w ramach korzystania z usługi „Oszczędzam na okrągło” („CAsaver”).

Jak widać nie będzie aż tak łatwo zgarnąć premię w maksymalnej kwocie. Poza tym trzeba będzie być wiernym klientem przez ponad 1,5 roku. To już kolejny przykład na to, że banki bronią się przed wyjadaczami wisienek i chcą wynagradzać raczej długoterminowe relacje.

Aktualizacja

jednak zdecydowałam się na skorzystanie z tej promocji.


Załóż konto w Credit Agricole >>

Regulamin promocji "Jesteśmy gotowi"

5 komentarzy:

 1. hahaha na taką promocję to chyba ja nie jestem gotowy

  OdpowiedzUsuń
 2. dobrze, że banki ścigają się w pozyskiwaniu klientów i płacą nam coraz więcej :) ale jak patrzę na tak skomplikowaną promocję to już wolę spokojniejszy zwrot od płatności kartą, tak jak ten:
  http://bankobranie.blogspot.com/2014/04/konto-open-online-ze-zwrotem-10-od.html

  OdpowiedzUsuń
 3. 6 zł miesięcznie za kartę (nie da się uniknąć). 18 miesięcy * 6 zł = 108 zł a zatem o stówce za otwarcie można zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. teraz to może i 6 zł, pytanie co będzie za pół roku :) opłaty mogą zawsze podnieść... choć tyle dobrze, że premie naliczają dość szybko (a nie jakiś extra bonus po 18 miesiach) to w razie czego można się ewakuować z banku

   Usuń
  2. Jeżeli się ewakuujesz w ciągu tych 18 miesięcy to będziesz musiał zwrócić już otrzymaną premię. Przeczytaj regulamin.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...