czwartek, 9 kwietnia 2015

Credit Agricole: Nawet 1000 zł dla Ciebie

W Credit Agricole jest świetna promocja konto osobistych - za aktywne korzystanie z rachunku można dostać w sumie 1000 zł premii. Premia rozłożona będzie na 18 miesięcy. To jest już trzecia edycja promocji, tym razem w lekko zmienionej wersji.
Sama zakładałam konto w pierwszej edycji promocji i promocję konta polecam, faktycznie da się na niej zarobić.Co trzeba zrobić aby wziąć udział w promocji


Promocja "Jesteś gotowy na 1000 zł" może wydawać się trochę skomplikowana, bo premia składa się z kilku części:
- 100 zł za pierwszy wpływ na konto
- 100 zł za przeniesienie konta
- 300 zł za opłacanie rachunków
- 500 zł za płatności kartą.
Myślę, że dla wielu osób uzyskanie maksymalnej kwoty nie powinno być problemem.

W promocji wyłączone są osoby, które w okresie 90 dni od rozpoczęcia promocji (27 marca 2015 r) były posiadaczami ani współposiadaczami konta w innym pakiecie niż "Pakiet Depozytowy" lub które uczestniczyły w poprzednich edycjach promocji "Jesteśmy gotowi".

Żeby wziąć udział w promocji należy:
 • otworzyć konto wraz z dostępem do bankowości internetowej lub telefonicznej oraz wyciągami elektronicznymi
 • złożyć wniosek o wydanie karty do konta, otworzyć konto oszczędnościowe i uruchomić usługę CASaver
 • zapewnić stałe wpływy na konto
 • nie wyrazić sprzeciwu wobec działań marketingowych
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną
 • podać numer telefonu komórkowego oraz adres email
Na przystąpienie do promocji mamy czas do 30 maja 2015 r.

Z wzięciem udziału w promocji wiąże się lojalka - jeśli konto zamkniemy przed upływem 18 miesięcy, bank może żądać od nas zwrotu wypłaconej kwoty. Jednak i tak moim zdaniem warto wziąć udział w tej promocji.

100 zł za pierwszy wpływ


Pierwszą część premii dostaniemy gdy na nasze konto wpłynie min 1500 zł. Pieniądze muszą wpłynąć maksymalnie w kolejnym miesiącu kalendarzowym licząc od dnia przystąpienia do promocji. Premia jest jednorazowa.

Zapewnienie wpływów jest jednym z kluczowych elementów promocji. Tak jak w poprzednich edycjach, jeśli dwukrotnie bank nie odnotuje wpływu na konto, tracimy prawo do wypłaty kolejnych premii.

100 zł za przeniesienie konta


To istotna zmiana w porównaniu do poprzednich edycji. Bank będzie płacił za zamknięcie naszego konta w innym banku. Być może ktoś słusznie zauważył, że wielu klientów zakłada rachunek w promocji jako rachunek dodatkowy a i tak trzyma konto w innym banku.

Wiele banków ostatnio podniosło opłaty za karty do konta (np BZ WBK, mBank, Meritum Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Deutsche Bank, PKO BP, ING Bank Śląski). Być może warto jedno z takich kont poświęcić do zgarnięcia 100 zł premii?

Do zdobycia premii niezbędne będzie złożenie w placówce Credit Agricole dyspozycji zamknięcia rachunku prowadzonego w innym banku. Na złożenie tego wniosku mamy 7 dni od podpisania umowy o konto (podpisując umowę w oddziale możemy jednocześnie wypełnić taki dokument). Składając taki wniosek pamiętajcie, że wzór popisu musi się zgadzać ze wzorem w "starym banku".

Aby uzyskać tą premię również niezbędne jest uzyskanie wpływu na konto w Credit Agricole

300 zł za opłacanie rachunków


W okresie do 18 miesięcy od przystąpienia do promocji, bank będzie nas wynagradzał za to, że płacimy rachunki korzystając z konta w CA. Możemy korzystać ze zlecenia stałego, polecenia zapłaty lub przelewu. Płacąc rachunki otrzymamy zwrot 5 % wydatków, jakie w tym czasie poniesiemy na gaz, prąd, wodę, telefon, internet i telewizję (w tym kablową i satelitarną). Będzie z tym trochę zabawy, bo należy udowodnić że rachunki są nasze (lub innych osób z którymi prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe). Credit Agricole będzie chciał żebyśmy przedstawili dokument na którym widnieje nazwisko, a adres na fakturze pokrywa się z podanym w banku adresem zameldowania lub korespondencyjnym. Fakturę należy przedstawić w oddziale banku lub przesłać za pomocą specjalnego formularza.

Miesięcznie możemy dostać maksymalnie 16,67 zł premii a łącznie przez cały okres obowiązywania zwrotu maksymalnie 300 zł. Żeby taki zwrot otrzymać, przez 18 miesięcy musimy mieć rachunków za wymienione media na łączna kwotę 6000 zł (wychodzi mniej więcej 333 zł miesięcznie).

Żeby otrzymać premię należy zapewnić  stały wpływ w ciągu 30 dni poprzedzających płatność za rachunki.

500 zł za płatności kartą


Credit Agricole zachęca nas także do częstego płacenia kartą do konta. Dodatkowo bank przy promocji będzie wykorzystywał mechanizm CA Saver (Oszczędzam na Okrągło) pozwalający na odkładanie drobnych sum podczas płatności kartą (kwota wynikająca z zaokrąglenia, trafi na konto oszczędnościowe). W skrócie ujmując, bank dopłaci nam połowę tego ile zaoszczędziliśmy dzięki usłudze CAsaver.

Moim zdaniem, warto wybrać zaokrąglenie do 5 zł. Np płacąc karą za zakupy 3,00 zł, na nasze konto oszczędnościowe trafi 2 zł, a bank doda nam 1 zł z tytułu premii. Maksymalnie miesięcznie możemy w ten sposób dostać 27,77 zł.

Także i w tym przypadku należy zapełnić  stały wpływ (wynagrodzenia) w ciągu 30 dni poprzedzających płatność kartą. Żeby premia była naliczona musimy wydać kartą min 500 zł.

We wcześniejszych edycjach zwrot wynosił 600 zł, a wydać kartą trzeba było min 300 zł.

Ile kosztuje konto


Od kilku dni obowiązuje nowa tabela Opłat i prowizji. W promocji biorą udział konta: 1 Konto (dla osób do 27 r.ż.,  PROSTOoszczędzające, PROSTOoszczędzające Plus oraz PROSTOoszczędzające Premium. Wbrew nazwom nie są to konta oszczędnościowe :)

Moim zdaniem najbardziej optymalne jest konto PROSTOoszczędzające Plus (ja wybrałam ten typ rachunku). Uwzględniając warunki promocji: zapewnienie wpływu min 1500 zł miesięcznie, wydanie karta min 500 zł miesięcznie, konto PROSTOoszczedzające Plus staje się praktycznie darmowe.

Standardowo miesięczna opłata za PROSTOoszczędzające Plus wynosi 9,99 zł, opłaty tej nie poniesiemy jeśli na nasz rachunek wpłynie min 1500 zł. Podobnie z kartą do konta. Standardowa opłata to 7,90 zł ale opłata nie będzie pobrana jeśli na nasze konto wpłynie min 1500 zł i wykonamy bezgotówkowy obrót kartą na min 500 zł.
Bezpłatne są również internetowe przelewy eliksir oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Decydując się na to konto weźcie pod uwagę, że jest to jeden z nielicznych banków, które nie mają bankowości mobilnej. Dla mnie jest to ogromny minus ale wiem, że wielu osobom to nie przeszkadza.

Załóż konto w promocji >>

Lokata Powitalna


Przez 6 miesięcy od założenia konta (jednak nie później niż do 30 czerwca2015), możemy skorzystać z lokaty powitalnej. Promocja polega na podniesieniu oprocentowania o 1 p.p. w porównaniu do standardowej oferty depozytowej tzn:
 • można założyć lokatę na 9 miesięcy o oprocentowaniu stałym 3% w skali roku, w kwocie z przedziału od 1000 zł do 50 000 zł
 • lokatę na 6 miesięcy z oprocentowaniem stałym 2,6% w skali roku, w kwocie z przedziału od 1000 zł do 10 000 zł
Lokaty można założyć wyłącznie w oddziale banku.

Jeśli nie przekonała Ciebie oferta Credit Agricole, a szukasz konta z money back, to przeczytaj wpis o promocji Lubię TO! Konto >>

Regulamin promocji
Tabela Opłat i Prowizji

8 komentarzy:

 1. Premia miesięczna za opłacanie stałych rachunków
  5% netto
  (6,17% brutto) wartości Płatności promocyjnej,
  nie więcej niż
  16,67 zł netto miesięcznie
  nie więcej niż
  300 zł netto
  w trakcie całego okresu korzystania z Promocji

  OdpowiedzUsuń
 2. to się nazywa promocja a nie 2% zwrotu jak w mBanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank też ma zwoje zalety - znacznie lepsza bankowość internetowa, dostępny supermarket funduszy i rachunek maklerski...
   ale fakt, najnowszą promocję ma słabą

   Usuń
 3. CA ma świetną bankowość internetową ;) chcesz zmienić limit przelewów, to musisz dzwonić na infolinie
  jak się miało konto w normalnym banku to po przejściu do Credita ma się wrażenie jakby się było w podróży do przeszłości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety muszę się z tym zgodzić...
   mnie też bawi sposób wyświetlania wiadomości od banku (dlaczego najnowsze są ostatnie) czy też brak łatwego sprawdzenia ile w danym miesiącu wydało się kartą (nie ma podsumowania, trzeba np wyeksportować dane do excela). Myślę, że dla premii 1000 zł, można żyć z takimi niedogodnościami

   Usuń
 4. oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wymiata ;) cale 1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale nie musisz trzymać tam kasy :) ono jest nam potrzebne tylko po to, żeby korzystać z mechanizmu autooszczedzania. Jedną wypłatę w miesiącu z konta oszczędnościowego masz za darmo, wiec z tego korzystaj i wyprowadzaj pieniądze gdzieś, gdzie dają lepsze warunki

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...