poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Citi Bank: Karta kredytowa + voucher 450 zł

Citi Bank odkąd pamiętam miał ciśnienie na sprzedaż kart kredytowych. Od długiego czasu, żeby zachęcić do wybrania właśnie ich plastiku, do karty dodaje gratisy np: pieniądze, ekspresy do kawy, tablety, telefony.
W najnowszej promocji bank rozdaje vouchery o wartości 450 zł na loty lub/i noclegi.


Zasady promocji


Zasady są analogiczne jak w poprzednich promocjach prowadzonych przez Citi Handlowy.

Tradycyjnie promocja skierowana jest do nowych klientów czyli osób, która od 1 stycznia 2013 nie posiadały w Citibank żadnej głównej karty kredytowej.
Tym razem musimy wnioskować o konkretny typ karty - o kartę kredytową PremierMiles. Na złożenie wniosku o kartę mamy czas do 19 czerwca 2015 r.

Żeby dostać kartę, trzeba mieć dochody akceptowane przez bank (będziemy musieli przestawić dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody)

Podstawowe wymagania: wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.
To są oczywiście tzw warunki brzegowe, bank będzie badał nasz scorring, historię kredytową oraz zdolność kredytową.

Co zrobić żeby dostać Voucher


Jeśli nasz wniosek został pozytywnie rozpatrzony i otrzymamy kartę musimy spełnić jeszcze dodatkowe warunki:

 • dokonają bezgotówkowych transakcji, na łączną kwotę min. 2000 zł nowo wydaną Kartą w ciągu 30 dni od podpisania umowy
 • ciągu 30 dni od podpisania umowy zalogują się min. 1 raz w serwisie transakcyjnym Citibank Online pod adresem https://www.citibankonline.pl lub za pomocą smartfona do CitiMobile
 • w dniu przyznania nagrody należy dalej być posiadaczem Karty
Tym razem trzeba będzie wydać 2x więcej niż w poprzednich promocjach City Banku.

Transakcje kwalifikowane przez Bank Handlowy (Citibank) muszą spełniać warunki:
a) będą transakcjami bezgotówkowym i w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.,
b) nie będą przelewami z Rachunku Karty, w tym przelewami będącymi zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania, o których mowa w Regulaminie Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.,
c) nie będą transakcjami zwróconymi lub niezaksięgowanymi w systemie Banku.

Citi Bank mailowo powiadomi o przyznaniu nagrody. Wiadomość otrzymamy ciągu pierwszego tygodnia miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym spełnimy warunki wynikające z regulaminu promocji. Oczywiście w tym momencie, nasz karta nadal musi być aktywna. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymamy nagrodę: voucher o wartości 450 zł do zrealizowania przy zakupie dowolnego biletu lotniczego i/lub hotelu na eSky.pl.  

Voucher będzie ważny do 30.12.2015 r. Podróż można odbyć w dowodnym terminie. Niestety vouchera nie można łączyć z innymi promocjami lub kuponami rabatowymi dostępnymi na eSky.pl.

Wykorzystanie Vouchera


Voucher można zrealizować tylko raz, więc jeśli kupujemy bilet lub hotel o mniejszej wartości, niewykorzystana kwota przepadnie. Rezerwując bilet lotniczy, warto pamiętać że serwis eSky pobiera opłatę transakcyjną w wysokości od 70 zł.
Fajne jest to, że voucher można przeznaczyć na zakup biletów w tanich liniach np Ryanair czy Wizz Air (choć oczywiście kupując bilet bezpośrednio na stronie tych linii lotniczych, nie zapłacimy opłaty transakcyjnej - coś za coś).

Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie kupony na hotele, musimy wybrać hotel z opłatą online poprzez stronę eSky - wtedy podczas rezerwacji, podajemy kod.


Karta PremierMilesCiti Bank jakiś czas temu zakończył współpracę z Miles&More i w to miejsce została wprowadzona karta PremierMiles. Z założenia jest to karta dla osób które sporo podróżują. Karta nie jest tania. Miesięczna opłata wynosi 18 zł.

Zyskujemy za to program partnerski w którym możemy gromadzić mile a następnie wymieniać je np na bilety lotnicze. Na start dostajemy 2000 mil, ponadto za każde 5 zł wydane, w ramach transakcji bezgotówkowej, kartą otrzymujemy 1 Citi Milę. Mile wymieniane są następnie na punkty w programie partnerskim lub na zwrot
"W celu wymiany Citi Mil na Nagrodę w postaci 1 Punktu w Programie lojalnościowym Partnera Bank pomniejszy Saldo Klienta o 2,47 Citi Mili, na co składa się:
i) 2 Citi Mile na 1 Punkt w Programie lojalnościowym Partnera,
ii) 0,47 Citi Mili na dodatkową nagrodę pieniężną, z której Bank pobierze należny podatek dochodowy od osób fizycznych.
W celu wymiany Citi Mili na Nagrodę w postaci CashBack o równowartości 1,23 PLN Bank pomniejszy Saldo Klienta o 49,38 Citi Mili, na co składa się:
i) 40 Citi Mil na 1 PLN netto uznania na Rachunku Karty,
ii) 9,38 Citi Mili na dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 0,23 PLN, z której Bank pobierze należny podatek dochodowy od osób fizycznych"


To czy w dłuższej perspektywie karta jest dla nas opłacalna, zależy od tego czy sporo podróżujemy i sporo wydajemy. Dla wielu osób bardziej opłacalne będzie skorzystanie z karty Raiffeisen Wizz Air (tańsze bilety na WizzAir + program gromadzenia punktów wymienianych na bilety) czy też katy Banku Millennium (5% tańsze wycieczki na Travelplanet - jeśli wolimy wyjazdy zorganizowane)


Regulamin promocji
Tabela Opłat i Prowizji
Regulamin programu lojalnościowego

4 komentarze:

 1. promocja dobra, jak ktoś akurat ma większy wydatek.
  2k w miesiąc wydać to jednak jest sporo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mało to nie jest, ale jak popatrzysz na realny zwrot to wychodzi nawet ok 400 zł (pewnie trzeba będzie zapłacić za obsługę karty za nawet 3 miesiące).
   Jakby nie liczyć wychodzi cashback ok 20%. Opłaca się pod warunkiem, że faktycznie wykorzystasz voucher

   Usuń
 2. Pamietajcie jeszcze o 1 rzeczy: aktualnie od 1 stycznia br. za kazde polaczenie i zasiegniecie opini/informacji u konsultanta na infolinii jest odgornie naliczana oplata/prowizja (wyjatkiem jest np. zastrzezenie karty). Bez wzgledu na to co chcesz wyjasnic lub z czym sie nie zgadzasz zawsze trzeba bedzie bulic z wlasnej kabzy za mozliwosc polaczenia z doradca!!!!
  Oplata jest ryczaltowa, ale w momencie aktywacji karty mozna z niej oczywiscie zrezygnowac. Minus jest taki, ze o wszystkich najmniejszych pierdolach trzeba bedzie czytac od deski do deski w regulaminach, tabelach oplat i prowizji etc.
  Chcac zlozyc reklamacje (jak sie okazalo pozniej za nieslusznie naliczone odsetki) doradca poinformawal mnie, ze owszem moze taka dyspozycje przyjac, ale bedzie ona oczywiscie obciazona odpowiednia oplata!!!
  Mam rachunki w 7 bankach, ale w zadnym takiej "szopki" od xxxxx lat nie widzialem....
  Pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. wołałem jak była karta do zbieranie mil miles&more. Więc ta karta faktycznie jak ktoś sporo wydaje, lata lepszymi liniami, spi do dobrych hotelach może być OK ale raczej to wąska grupa klientów.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...