środa, 1 kwietnia 2015

mBank: eKonto mobilne na 0%

mBank jest jednym z najbardziej aktywnych banków (albo nawet najaktywniejszym) w kategorii liczba zmian tabeli opłat/oprocentowania/regulaminów. Wiele osób z racji bycia zasypywanym zmianami nie czyta komunikatów, bądź czyta je pobieżnie. Dziś zauważyłam że jest zmiana oprocentowania, która bardzo mnie zdziwiła, nowo zakładane eKonta mobilne już nie będą oprocentowane.

Zmiana dotyczy tylko nowych eKont mobilnych/mobilnych plus zakładanych od 1 kwietnia 2015 r (dotychczasowi klienci nadal mają oprocentowany rachunek).

eKonto mobilne jest w ofercie mBanku od maja 2014 r, natomiast eKonto Mobilne plus jest w ofercie od lutego 2015r. Konta miło wyróżniały się na rynku ze względy na oprocentowanie środków na rachunku. Co prawda oprocentowaniem 4% były objęte środki tylko do 3000 zł, ale i tak można było miesięcznie wyciągnąć ok 8zł netto odsetek.

To zadziwiająco szybka zmiana oferty, tym bardziej że w wielu miastach pewnie jeszcze wiszą bilboardy z reklamą konta z oprocentowaniem 4%.
Wypadałoby, żeby mBank zaproponował coś w zamian, może jakiś cashback?

Aktualnie chyba najciekawsze kosztowo konta mają BPH - promocja Lubię To! Konto, Raiffeisen Bank - Wymarzone Konto i Konto w Credit Agricole w najnowszej edycji 1000 zł wraca do Ciebie (postaram się  w najbliższym czasie opisać promocję).

Tabela oprocentowania

8 komentarzy:

 1. moim zdaniem to przyczółek do wycofania się z oprocentowania także dla obecnych posiadaczy kont mobilnych

  OdpowiedzUsuń
 2. po co mają płacić za kasę która i tak jest na koncie. Myślę że wiele osób trzyma teraz pieniądze na bieżące wydatki na koncie osobistym, przelewanie na eMax Plus przy tym oprocentowaniu nie ma zupełnie sensu.
  A skoro kasa i tak jest na koncie, to po co za to płacić i to nawet 4%. Zresztą najbardziej przy takich zmianach oburzeni są starzy klienci jeśli im się coś zabrało, nowy nie doświadczył straty więc dla niego to nie problem.
  Myślę, że za chwilę starzy klienci będą mieli z 2% na mobilnym, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że długo będą chcieli płacić aż 4%, nie przy tych stopach co teraz są

  OdpowiedzUsuń
 3. zwlekałem z przekształceniem konta na eKonto mobilne ale teraz to już nawet nie ma po co przekształcać. Chyba lepiej zrezygnować z karty do konta i mieć konto za darmo

  OdpowiedzUsuń
 4. można już robić zakłady kiedy zetną oprocentowanie, stawiam że max 3 m-ce

  OdpowiedzUsuń
 5. pewnie od maja zlikwidują dla starych

  OdpowiedzUsuń
 6. ciekawe czy TMUB też wycofa oprocentowanie, bo póki co wprowadził opłatę za kartę

  OdpowiedzUsuń
 7. dobrze że sobie msavera ostatnio założyłem, to nawet jak zetną oprocentowanie to tam będę miał przez jakiś czas 4%

  OdpowiedzUsuń
 8. mbank dopiero dziś wysłał komunikat o zmianach "Dla nowych klientów, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty eKonta mobilnego i eKonta plus, bank zaproponuje wkrótce promocyjne warunki. O terminie rozpoczęcia promocji oraz jej szczegółach powiadomimy na stronach informacyjnych mBanku."
  ciekawe co to będzie

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...