czwartek, 2 kwietnia 2015

Deutsche Bank: Opłata za kartę debetową nawet 10 zł

Okazuje się, że jeszcze jeden bank właśnie ogłosił zmianę Tabeli Opłat i Prowizji. W Deutsche Bank, za kartę do konta, w tym do popularnego dbNET od 1 czerwca 2015 r opłata może wynieść nawet 10 zł miesięcznie. Na szczęście jest możliwość uniknięcia opłaty za kartę, ale limit transakcji pokazuje że DB zależy na klientach bogatych lub bardzo aktywnie korzystających z plastiku.
Od 1 czerwca, żeby mieć darmową kartę debetową trzeba będzie nią wydać aż 700 zł miesięcznie. To sporo, nie kojarzę żeby jakiś inny bank miał tak wysoko podniesioną poprzeczkę.


Warto dodać, że są banki które nadal mają programy money back na kontach, dzięki temu jeśli sporo płacimy kartą mamy szansę na tym dodatkowo zarobić, np:
- BPH przez najbliższy rok będzie zwracał 3% transakcji (łącznie maksymalnie 600 zł)
- BNP oddaje 3% kwoty wydanej na zakupy internetowe, opłacane przez PayU (maksymalnie 600 zł rocznie)
- Alior Bank nadal zwraca 3% za zakupy spożywcze(maksymalnie 400 zł rocznie)
- Getin Bank zwraca 10% za zakupy spożywcze (maksymalnie 300 zł)

Więcej informacji o zmianach

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. DB zawsze starał się docierać do ludzi o wyższych dochodach. Jak dużo zarabiasz to zwykle i sporo wydajesz. Wtedy 700 zł nie musi być problemem.

   Usuń
  2. swego czasu (nie wiem ja teraz) Deutsche Bank miał bardzo dobrą ofertę kredytów mieszkaniowych dla osób o wyższych dochodach. Jednym z warunków do uzyskania niższej marży było np skorzystanie z oferty konta osobistego. Wtedy te osoby nie uważały się za frajerów. Pytanie jak jest teraz ;-)

   Usuń
 2. mnie wkurza podnoszenie opłat za karty. Banki chcą zarobić, ale za chwilę okaże się że stracą na tym znacznie więcej. Ludzie zrezygnują z kart i będą wypłacać jak w latach 90-tych forsę w kasach banku. Nie czarujmy się, obsługa oddziałowa to też koszt. Ponadto banki nie zarobią na opłatach od transakcji. Jak ludzie nie będą utrzymywali pieniędzy na koncie (bo wypłacą zaraz po otrzymaniu pensji) to nie zarobią na tzw "osadzie"

  OdpowiedzUsuń
 3. te podwyżki dotyczą chyba tylko kont osób fizycznych a nie firmowych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak, chodzi o o podwyżki dla osób fizycznych

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...