wtorek, 21 kwietnia 2015

Aviva: Gwarancja zysku 5,4%

Nie ma się co łudzić, to nie jest lokata bankowa. Aviva Centrum Finansowe proponuje inwestycję opartą na ubezpieczeniu na życie i dożycie - zarobić można 5,4% brutto. Podobny produkt ma w ofercie Expander - ale tam zysk będzie mniejszy.

Gwarancja zysku jak na lokacie


Gdy poprzednim razem opisywałam ten produkt, miałam zastrzeżenia do reklamy w Google AdWords. Teraz Aviva CF nie wmawia nikomu, że jest to lokata, tylko  mówi, że jest "Gwarancja zysku 5,4% jak na lokacie!" Oczywiście to też jest pewne uproszczenie, bo środki które wpłacimy na polisę nie podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, gwarancji udziela Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku problemów z wypłacalnością zwracają tylko 50% pieniędzy z polisolokaty. Oczywiście nie zakładam, że Aviva która ten produkt przygotowała zaraz upadnie ale warto być świadomym tej różnicy.

Z gwarancją zysku twórcy hasła reklamowego zapewne chodziło o to, że już na starcie wiemy ile zarobimy (w przeciwieństwie do np. funduszy inwestycyjnych, tzw lokat strukturyzowanych czy też inwestycji w akcje).

Ubezpieczenie inwestycyjne "Gwarancja zysku" jest jednym z tych produktów, które tworzy się żeby przyciągnąć klienta do oddziału: wysoki zysk, organicznie kwoty, dostępność w oddziale.
Centrum Finansowe Aviva nie ma jeszcze wielu oddziałów, że aktualnie placówki znajdują się 9 miastach: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Parametry produktu

 

  • forma polisy ubezpieczeniowej na życie i dożycie
  • zysk 5,4% w skali roku
  • okres inwestycji - 2  miesiące
  • minimalna kwota -  2 000 zł
  • maksymalna kwota lokaty - 20 000 zł 
  • bez dodatkowych produktów

Od kilku miesięcy, zyski z polisolokat także objęte są podatkiem Belki. Oznacza to, że inwestując 20 000 zł po odprowadzeniu podatku będziemy mieli ok 146 zł zysku, więc dla osób szukających alternatywnych ale nie wysoce ryzykownych inwestycji, może być to ciekawa oferta.

Skontaktuj się z doradcą Aviva >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...