wtorek, 7 października 2014

Aviva: Zarabiaj jak na lokacie

źródło: aviva.pl
Tym razem coś dla osób które szukają alternatywy dla lokat. W Aviva Centrum Finansów pojawiła się oferta ubezpieczenia inwestycyjnego "Gwarancja zysku". Produkt jest reklamowany hasłami w stylu: "Zarabiaj 5,5% bez podatku jak na lokacie".
Inwestycja lokatą nie jest, ale jest ubezpieczeniem czy też jak to niektórzy zwą, jest poliso-lokatą.

Oferta podobno jest limitowana. Gdzieś mignęła mi informacja, że zostało jeszcze 1000 sztuk (pytanie czy licznik działał :) ).


Gwarancja zyskuWybierając ubezpieczenie inwestycyjne, należy pamiętać że nie jest to lokata - niestety w reklamach w Google AdWords użytkownicy wprowadzani są w błąd.
reklama w google
 
Środki które wpłacimy na polisę nie podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oczywiście nie zakładam, że Aviva która ten produkt przygotowała zaraz upadnie.

Inwestycja "Gwarancja zysku" jest jednym z tych produktów, które tworzy się żeby przyciągnąć klienta do oddziału: wysoki zysk, organicznie kwoty, dostępność w oddziale.
Kwestia oddziałów jest o tyle istotna, że aktualnie oddziału znajdują się 8 miastach: Gdańsk, Gdynia, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Parametry produktu

 

  • forma polisy ubezpieczeniowej
  • zysk 5,5% w skali roku
  • brak podatku "Belki"
  • okres inwestycji - 3  miesiące
  • minimalna kwota -  2 000 zł
  • maksymalna kwota lokaty - 20 000 zł 
  • bez dodatkowych produktów
  • oferta dla nowych i powracających klientów

Ubezpieczenie inwestycyjne "Gwarancja Zysku" jest ubezpieczeniem na życie i dożycie, z gwarantowaną sumą ubezpieczenia. Ubezpieczający nie jest obciążony żadnymi opłatami i kosztami. Wedle najlepszej wiedzy Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. wypłata świadczenia z tytułu dożycia zwolniona jest z podatku od zysków kapitałowych chyba, że nastąpi zmiana obowiązujących przepisów prawa. Składka jednorazowa w ubezpieczeniu wynosi od 2.000,00 PLN do 20.000,00 PLN. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na 3 miesiące. W przypadku dożycia przez ubezpieczonego końca ostatniego dnia okresu ubezpieczenia, ubezpieczony otrzyma świadczenie ubezpieczeniowe w wysokości wpłaconej składki powiększone o wskaźnik ubezpieczeniowy wskazany w OWU, odpowiadający 5,5% w skali roku. Ogólne warunki ubezpieczenia oraz szczegóły dotyczące ubezpieczenia dostępne są w Oddziałach Aviva Centrum Finansów 

Skontaktuj się z doradcą Aviva >>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...