środa, 1 października 2014

Idea Bank: Lokata Run - biegnij po 4%

źródło: ideabank.pl
Idea Bank postanowił nagrodzić osoby które uprawiają sport a dokładniej biegaczy. Dziś pojawiła się w ofercie Lokata Idea RUN, w której oprocentowanie będzie zależeć od tego ile kilometrów przebiegniemy w październiku.

Lokata powstała przy współpracy z Endomondo. To ile przebiegliśmy będzie weryfikowane za pomocą tej aplikacji.


Oczywiście lokatę Run może założyć każdy, ale jeśli nie mamy zamiaru biegać to oprocentowanie lokaty wyniesie tylko 3,6% w skali roku. Maksymalnie możemy dostać 4% za przebiegnięcie ponad 150 km.Dla osoby która sporo biega, miesięcznie zrobić 150 km to nie jest szczególnie dużo  - np co drugi dzień można przebiec 10 km. Gorzej gdy biegamy rekreacyjnie, wtedy "wbiegnięcie" na wyższy próg oprocentowania nie będzie już takie łatwe.

Zasady promocji


Ponieważ ilość przebiegniętych kilometrów będzie weryfikowana przez Endomondo, należy zarejestrować się w rywalizacji. Później można złożyć wniosek o lokatę. Na opłacenie lokaty mamy 14 dni. Trzeba będzie też przesłać na adres idearun@ideabank.pl maila z numerem wniosku oraz unikalną nazwą uczestnika w  Endomondo (Nick oraz ID Uczestnika).

Bank na podstawie informacji od Endomondo w dniu 7 listopada zweryfikuje liczbę przebiegniętych kilometrów i zaktualizuje oprocentowanie na lokacie (wybiegane oprocentowanie będzie obowiązywało w całym okresie trwania lokaty).

Parametry lokaty

 

 • oprocentowanie do 4% w skali roku
 • kapitalizacja odsetek na koniec trwania lokaty
 • okres lokaty - 4  miesiące
 • minimalna kwota lokaty -  1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty - 100 000 zł 
 • można założyć tylko jedną lokatę
 • możliwość założenia lokaty online
 • bez dodatkowych produktów

Idea lokaty RUN może i jest słuszna - szkoda tylko, że oprocentowanie lokaty nie powala. Jak dla mnie to słaba zachęta do biegania, tym bardziej że kilka banków oferuje lokaty na 4% i to bez konieczności męczenia się.


Karta produktu

2 komentarze:

 1. Dokładnie nie opłaca się! INNE banki oprócz wysokiego oprocetowania dają 100 złotych na start

  OdpowiedzUsuń
 2. taką lokatę to sobie można co najwyżej dla zabawy założyć bo raczej nie dla zysku

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...