poniedziałek, 6 października 2014

Toyota Bank: Indeksowane Konto Oszczędnościowe

źródło: toyotabank.pl
Gdy zobaczyłam informacje, że w Toyota Bank pojawiło się Indeksowane Konto Oszczędnościowe pomyślałam, że to może być ciekawa alternatywa dla Konta BGŻ Optima. Konto z przyzwoitym oprocentowaniem to rzecz przydatna.
Później tylko szeroko otworzyłam oczy jak zobaczyłam jaki diabeł tkwi w szczegółach tej oferty.

Informacja prasowa


Indeksowane Konto Oszczędnościowe Toyota Bank jest najnowszą, dedykowaną klientom indywidualnym, ofertą konta, którego oprocentowanie jest ustalane w oparciu o WIBOR 3M. To unikalna na rynku propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie gwarantowane odsetki, mając jednocześnie elastyczny dostęp do pieniędzy. Oprocentowanie konta jest jednym z najwyższych i obecnie wynosi aż do 3,15 proc. w skali roku.

Głównym wyróżnikiem Indeksowanego Konta Oszczędnościowego w Toyota Bank jest mechanizm oprocentowania deponowanych na nim środków. Gwarantowane oprocentowanie, co kwartał, będzie ustalane oparciu o rynkową stopę WIBOR 3M.

Toyota Bank gwarantuje, że do 31 grudnia 2014 roku , oprocentowanie depozytów do 100 000 zł będzie powiększone o dodatkowy bonus WIBOR 3M plus 0,50 proc. Tym samym
Indeksowane Konto Oszczędnościowe jest jednym z najwyżej oprocentowanych kont na rynku, dającym odsetki w wysokości 3,15 proc. w skali roku.
(...)

Indeksowane Konto Oszczędnościowe jest w pełni funkcjonalnym rachunkiem bankowym, obsługuj
ącym przelewy wchodzące i wychodzące. W ramach konta można korzystać także z innych usług Toyota Bank i np. otwierać lokaty terminowe.
W przypadku zrealizowania przelewów z konta bank pobierze miesięczną zryczałtowaną opłatę w wysokości 30 zł, niezależnie od ilości wykonanych przelewów. Dla osób, które w danym miesiącu nie będą wykonywały przelewów, konto będzie bezpłatnie.
(...)

Konto oszczędnościowe z opłatą 30 zł


Muszę, się przyznać, że info o opłacie za konto mnie powaliło z nóg. No niby prawda, że konta oszczędnościowego używamy po to żeby oszczędzać i taki argument na swojej stronie podaje Toyota Bank:

"Pamiętaj tylko o celu, w jakim się tu znalazłeś. Trwale oszczędzając, zyskujesz najwięcej!
Możesz wybierać pieniądze kiedy chcesz, ale jeśli z tego zrezygnujesz, oszczędzisz 30 zł miesięcznie."


Jednak tak wysoka opłata jest znacznym przegięciem.
Żeby zarobić na opłatę musimy trzymać tam przez miesiąc ponad 14 000 zł. Takim ofertom serdecznie dziękujemy, tym bardziej że oprocentowanie 3,15% obowiązuje tylko do kwoty 100 000 zł.


Informacja prasowa

4 komentarze:

 1. ha ha ha
  jestem ciekaw czym przyciagna ludzi do pozostania w banku po skonczeniu promocji "premia za tankowanie 8proc" ja siebie nie widze;

  to co opisujesz to po prostu próba wyłudzenia:)

  pzdr
  p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślę, że sporo osób im odejdzie. Chyba że przygotują ofertę która będzie w stanie zatrzymać klientów. IKO moim zdaniem takim produktem nie jest

   Usuń
 2. wydawało mi się, że pobieranie opłaty za konto oszczędnosciowe przez PKO BP to przegiecie, a widze że jest bank który przebił PKO

  OdpowiedzUsuń
 3. świetna oferta ;) średnio na koncie oszczędnościowym trzymam 5-10 k to nawet na wypłatę z konta nie zarobię :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...