poniedziałek, 13 października 2014

Bank Millennium: Zmiany w cenniku kredytówek

źródło: bankmillennium.pl
Od 1 -go lipca 2014 r zmniejszyły się opłaty interchange (opłaty pobieranej przez banki od każdej transakcji bezgotówkowej kartą). Płacenie kartą stało się tańsze. Zmiana ta miała zachęcić także małe sklepy do przyjmowania płatności kartami. Jest jednak też druga strona medalu. Bank tak łatwo nie rezygnują ze swoich przychodów, więc jest jasne, że skoro dostają mniej kasy to będą chciały żeby kartą płacić częściej niż do tej pory.
Dziś w skrzynce na listy znalazłam wyciąg z rachunku karty kredytowej Banku Millennium oraz informację o zmianach w cenniku.


Najpierw Bank wycofał się z programu "Płacę i zyskuję" - dzięki któremu można było mieć kartę bez opłaty rocznej (o ile odpowiednio dużo wydaliśmy kartą). Teraz Millennium postanowił zmienić taktykę. Mnie akurat zmiana ucieszyła bo znów będę mogła mieć za darmo kartę kredytową i jeszcze mieć moneyback 5% :)

Od 1-go stycznia 2015 r będzie pobierał miesięczną opłatę za nieużywanie karty. W ten oto sposób Bank Millennium zachęca nas do częstszego używania karty. Dla mnie akurat jest to zmiana na plus. Wystarczy 5 x zapłacić kartą, żeby w danym miesiącu być zwolnionym z opłaty. Co ważne, bank nie wprowadził limitu kwotowego.

Znacznie łatwiej jest zrobić 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu, niż wydać w ciągu roku określoną kwotę (w przypadku mojej karty Millennium Impresja w 2013 r musiałam wydać 12 000, żeby być zwolniona z opłaty rocznej).
Osoby, które tylko trzymają kartę w portfelu, odbiorą tę zmianę na niekorzyść. Zakładając, że w żadnych z 12 m-cy nie zapłacę po min 5 razy kartą, łącznie na obsługę wydam 12 x 7,99 zł czyli 95,88 zł zamiast dotychczasowych 75 zł.

Dla kart wydanych od 1-go stycznia 2015 r, nowe zasady pobierania opłaty będą obowiązywały od razu (opłata pobierana z dołu po zakończeniu miesiąca). Klienci którzy mają karty wydane przez 01.01.2015 r będą mieli pobierane opłaty zgodnie z nowym modelem dopiero od miesiąca następującego po rocznicy wydania karty.

Opłata miesięczna będzie wynosić:

Karta kredytowa Impresja


W ofercie Banku Millennium jest bardzo fajna karta kredytowa. Karta Impresja daje możliwość zwrotów do 5% transakcji. Oczywiście we wszystkich sklepach, ale jest to jedna z kredytówek którą znów będzie można mieć za darmo i jeszcze na niej zyskać.
Więcej informacji o karcie zawarłam w jednym z wcześniejszych wpisów.

Treść komunikatu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...