środa, 1 kwietnia 2015

T-Mobile Usługi Bankowe: Zmiana tabeli opłat

Podwyżki w tabelach opłat i prowizji zwykle mnie nie śmieszą, ale najnowsza zmiana w T-Mobile Usługach Bankowych rozbawiła mnie i to bardzo.
W lutym pisałam o fajnych lokatach dostępnych w tym banku. Lokata była dostępna tylko dla posiadaczy konta a w moim wpisie pojawił się tekst proroczy: "Można się zastanowić jak długo jeszcze konto będzie tak tanie. Osoby które były/są klientami Aliora przyzwyczajone są do tego, że dobre rzeczy im się odbiera, a zmiany w Tabeli Opłat i Prowizji ogłaszane są przed dłuższym wolnym. Święta Wielkanocne już za 2 miesiące, ciekawe czy ten moment zostanie wykorzystany do ogłoszenia nowego cennika ;-)"
No i właśnie wykorzystali, choć po cichu liczyłam że zmiana będzie ogłoszona w Wielki Piątek :)


Płatna karta debetowa


Dotychczasowych klientów zmiany obejma od 1 czerwca 2015 r.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie opłaty za kartę do konta. Na szczęści opłaty będzie można uniknąć, jeśli debetówką wydamy bezgotówkowo min 200 zł, w przeciwnym przeciwnym wypadku miesięczna opłata za kartę wyniesie 6 zł za miesiąc. Nie jest to dużo, ale jeśli było to nasze konto dodatkowe i karty praktycznie nie wykorzystujemy, to opłata może zaboleć.

Ostatnio niestety widać tendencję do wprowadzania opłat za plastik do konta, z ewentualnym zwolnieniem po spełnieniu określonego warunku, dlatego rezygnuję z kart które nic mi nie dają (lub które muszę utrzymać ze względu na udział w promocji). Aktualnie w portfelu mam więcej kart kredytowych niż debetowych... Polecam Wam przegląd portfela, być może część kart/kont nie jest już Wam potrzebna. Z nieużywanych kont warto rezygnować, banki często robią promocje, dla nowych lub powracających klientów.

Inne zmiany w cenniku


Zmian jest więcej. Między innymi zostaje wprowadzona opłata za wydanie/wznowienie karty do konta walutowego - 10 zł. Bank zwiększa też opłatę za kolejny w miesiącu przelew z konta oszczędnościowego, zamiast 1 zł, zapłacimy 5 zł. Więcej zapłacimy też za zmianę nr PIN w bankomacie - zamiast 1 zł opłata wyniesie 3 zł.

Dla przypomnienia, wczoraj opłatę za kartę do Prostego Konta wprowadził też Meritum Bank (bank od niedawna należący do Alior Banku).

Tabela Opłat i Prowizji

3 komentarze:

  1. na szczęście z karty można zrezygnować

    OdpowiedzUsuń
  2. nałapali klientów to można zacząć strzyc naiwne owieczki

    OdpowiedzUsuń
  3. czas na transfer? ;-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...