poniedziałek, 15 czerwca 2015

BGŻ BNP Paribas: Konto Aktywna Pensja 4%

Przy okazji połączenia banków BNP Paribas z Bankiem BGŻ pisałam, że w najbliższym czasie pewnie będzie dostępne nowe konto. Dziś w ofercie banku pojawił się nowy rachunek - Konto Praktyczne. Nawet dość dobrze trafiłam, bo konto jest oprocentowane na 4% i ma darmowy limit :)Ze strony banku zniknęła informacja o całkiem dobrym iKoncie, które daje 3% zwrotu za transakcje opłacone przez PayU. Zamiast Kont Dobrze Dobranych (iKonto jest wersją tego właśnie konta) pojawiło się nowe konto - Konta Praktyczne z promocją Konto Aktywna Pensja.

Promocja Konto Aktywna Pensja jest dostępna tylko dla osób, które nie były posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w banku przez ostatnie 6 miesięcy. Jeśli ten warunek spełniamy, i chcemy skorzystać z promocji to w okresie od 15 czerwca do 31 października 2015 r musimy założyć Konto Praktyczne, wraz z kartą do konta, dostępem do bankowości telefonicznej i internetowej  oraz wyciągami elektronicznymi. Tradycyjnie niezbędne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych.

4% na koncie osobistym


BGŻ BNP Paribas nie jest pierwszym bankiem który płaci za trzymanie pieniędzy na ROR. Taka opcja przez kilka miesięcy była dostępna w mBanku, a w Raiffeisen Polbank dalej dostępna jest oferta oprocentowanego ROR.
BGŻ BNP Paribas oczywiście nie ma zamiaru za dużo płacić klientom. Oprocentowaniem 4% w skali roku będą objęte tylko środki do wysokości wpływu na rachunek z tytułu wynagrodzenia/renty/emerytury a maksymalna kwota objęta tym oprocentowaniem wynosi 5 000 zł.  Osoba zarabiająca średnią krajową dostanie miesięcznie mniej niż 8 zł odsetek. Jeśli zarabiamy min 5000 zł, to nasze odsetki wyniosą 13,50 zł.
Żeby mieć prawo do promocyjnych odsetek, musimy mieć aktywną kartę do konta.

Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 12 miesięcy od założenia rachunku

Bezpłatny limit w koncie


Oprócz oprocentowanego konta osobistego, bank chce nas zachęcić do założenia konta oferując bezpłatny limit w rachunku. Podobnie jak w przypadku oprocentowania, wysokość limitu uzależniona jest od wysokości wpływu z tytułu wynagrodzenia ale nie może przekroczyć 5 000 zł. Minimalna kwota limitu to 1 000 zł. Darmowy debet będzie nam przysługiwał przez 12 miesięcy od uruchomienia kredytu. Bank nie pobierze prowizji za uruchomienie limitu.

Na złożenie wniosku o bezpłatny limit mamy 3 miesiące od  otwarcia konta.


Ile kosztuje konto


Podstawowa opłata za konto wynosi 10 zł miesięcznie, ale opłaty można łatwo uniknąć jeśli na nasze konto wpłynie min 1000 zł miesięcznie. Z racji konstrukcji promocji, i tak będziemy musieli zapewnić wpływy na rachunek. Osoby do 26 r.ż. mają konto za 0 zł bez konieczności zasilania konta.
Bank chce żebyśmy aktywnie korzystali z konta, także płacąc kartą. Podstawowa opłata za kartę do konta wynosi 7 zł ale opłaty tej można uniknąć jeśli w miesiącu wydamy min 300 zł płacąc kartą. Tu znów młodzi mają łatwiej, bo kartę mają bez opłaty do 26 r.ż.
Jedna rzecz mi się podoba - brak opłaty za wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie.

Doświadczenie pokazuje, że nie zawsze opłaca się od razu korzystać z takich ofert. Banki zwykle mają dodatkowe budżety na promocję i marketing. Być może rozkładalność kont będzie mniejsza niż estymował bank i trzeba będzie jakoś "podkręcić" sprzedaż organizując dodatkowy konkurs czy dodając coś ekstra. Czas pokaże, jak będzie w tym przypadku.

Ja z tej promocji na pewno nie skorzystam, z prostego powodu - konto w BGŻ BNP Paribas już mam :)

Regulamin promocji
Tabela Opłat i Prowizji

5 komentarzy:

 1. Powiem tak ikonto jest o wiele lepsze i dajace więcej korzyści...Niepokoi trochę to połączenie z BGŻ...Jak zniknie sztandarowe ikonto z Pairbasz z 3 procentowym moneybackiem to nie ma co tu dłuzej siedzieć....

  OdpowiedzUsuń
 2. Powiem tak ikonto jest o wiele lepsze i dajace więcej korzyści...Niepokoi trochę to połączenie z BGŻ...Jak zniknie sztandarowe ikonto z Pairbasz z 3 procentowym moneybackiem to nie ma co tu dłuzej siedzieć....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na pewno zniknie. Tylko do ok połowy grudnia ma być zwrot. Potem konto trzeba będzie zamknąć

   Usuń
 3. mi to trochę wygląda jak stare konto z podwyżką BGZ choć tamto było lepsze - dawali premię 1% pensji - wiec jak się zarabiało 5k to było to 50 zł...

  OdpowiedzUsuń
 4. sprytnie to wymyślili, albo masz kasę na koncie więc nie korzystasz z debetu albo masz debet więc kasa nie procentuje

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...