poniedziałek, 1 czerwca 2015

Credit Agricole: Konto osobiste z premią do 1000 zł

Credit Agricole postanowił przedłużyć o miesiąc świetną promocję kont - za aktywne korzystanie z rachunku można dostać w sumie 1000 zł premii. Najważniejsza zmiana - tym razem oferta dostępna jest w internecie i na infolinii banku, więc jeśli chcecie założyć konto o odebrać bonusy, warto wypełnić wniosek onlineCo trzeba zrobić aby wziąć udział w promocji

Premia obiecywana przez bank, jest rozłożona w czasie i składa się z kilku części:
- 100 zł za pierwszy wpływ na konto
- 100 zł za przeniesienie konta
- 300 zł za opłacanie rachunków
- 500 zł za płatności kartą.
Dla wielu osób uzyskanie maksymalnej kwoty nie będzie trudnym zadaniem.

Z promocji "„Jesteś gotowy na 1000 zł?- edycja internetowa" wyłączone są osoby, które w okresie 90 dni od rozpoczęcia promocji (1 czerwca 2015 r) były posiadaczami ani współposiadaczami konta w innym pakiecie niż "Pakiet Depozytowy" lub które uczestniczyły w poprzednich edycjach promocji "Jesteśmy gotowi".
Osoby które mają "Pakiet depozytowy" mogą złożyć dyspozycję zmiany rachunku na promocyjny.

Żeby wziąć udział w promocji należy:
 • otworzyć konto wraz z dostępem do bankowości internetowej lub telefonicznej oraz wyciągami elektronicznymi
 • złożyć wniosek o wydanie karty do konta, otworzyć konto oszczędnościowe i uruchomić usługę CASaver
 • zapewnić stałe wpływy na konto
 • nie wyrazić sprzeciwu wobec działań marketingowych
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną
 • podać numer telefonu komórkowego oraz adres email
Na przystąpienie do promocji mamy czas do 30 czerwca 2015 r.

Z wzięciem udziału w promocji wiąże się lojalka - jeśli konto zamkniemy przed upływem 18 miesięcy, bank może żądać od nas zwrotu wypłaconej kwoty. Jednak i tak moim zdaniem warto wziąć udział w tej promocji.

100 zł za pierwszy wpływ


Pierwszą część premii dostaniemy gdy na nasze konto wpłynie min 1500 zł. Pieniądze muszą wpłynąć maksymalnie w kolejnym miesiącu kalendarzowym licząc od dnia przystąpienia do promocji. Premia jest jednorazowa.

Zapewnienie wpływów jest jednym z kluczowych elementów promocji. Będzie należało wypełnić zlecenie przekazywania środków na rachunek (osoby zatrudnione, emeryci, renciści). Osoby które uzyskują dochód z działalności gospodarczej lub z innych źródłem wypełniają deklarację stałego zasilania konta.

100 zł za przeniesienie konta


Do zdobycia premii niezbędne będzie złożenie w placówce Credit Agricole dyspozycji zamknięcia rachunku prowadzonego w innym banku. Na złożenie tego wniosku mamy 7 dni od podpisania umowy o konto (podpisując umowę w oddziale możemy jednocześnie wypełnić taki dokument). Składając taki wniosek pamiętajcie, że wzór popisu musi się zgadzać ze wzorem w "starym banku".

Aby uzyskać tą premię również niezbędne jest uzyskanie wpływu na konto w Credit Agricole w wysokości min 1500 zł

300 zł za opłacanie rachunków


W okresie do 18 miesięcy od przystąpienia do promocji, bank będzie nas wynagradzał za to, że płacimy rachunki korzystając z konta w CA. Możemy korzystać ze zlecenia stałego, polecenia zapłaty lub przelewu. Płacąc rachunki otrzymamy zwrot 5 % wydatków, jakie w tym czasie poniesiemy na gaz, prąd, wodę, telefon, internet i telewizję (w tym kablową i satelitarną). Będzie z tym trochę zabawy, bo należy udowodnić że rachunki są nasze (lub innych osób z którymi prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe). Credit Agricole będzie chciał żebyśmy przedstawili dokument na którym widnieje nazwisko, a adres na fakturze pokrywa się z podanym w banku adresem zameldowania lub korespondencyjnym. Fakturę należy przedstawić w oddziale banku lub przesłać za pomocą specjalnego formularza.

Miesięcznie możemy dostać maksymalnie 16,67 zł premii a łącznie przez cały okres obowiązywania zwrotu maksymalnie 300 zł. Żeby taki zwrot otrzymać, przez 18 miesięcy musimy mieć rachunków za wymienione media na łączna kwotę 6000 zł (wychodzi mniej więcej 333 zł miesięcznie).

Żeby otrzymać premię za opłacanie rachunków, w miesiącu poprzedzającym płatność należy zapewnić wpływ w miesiacu poprzedzającym w kwocie min 1500 z.

500 zł za płatności kartą


Credit Agricole zachęca nas także do częstego płacenia kartą do konta. Dodatkowo bank przy promocji będzie wykorzystywał mechanizm CA Saver (Oszczędzam na Okrągło) pozwalający na odkładanie drobnych sum podczas płatności kartą (kwota wynikająca z zaokrąglenia, trafi na konto oszczędnościowe). W skrócie ujmując, bank dopłaci nam połowę tego ile zaoszczędziliśmy dzięki usłudze CAsaver.

Moim zdaniem, warto wybrać zaokrąglenie do 5 zł. Np płacąc karą za zakupy 3,00 zł, na nasze konto oszczędnościowe trafi 2 zł, a bank doda nam 1 zł z tytułu premii. Maksymalnie miesięcznie możemy w ten sposób dostać 27,77 zł.

Także i w tym przypadku należy zapełnić  stały wpływ (wynagrodzenia) w ciągu 30 dni poprzedzających płatność kartą. Żeby premia była naliczona musimy wydać kartą min 500 zł.

Ile kosztuje konto


Z rachunków objętych promocją, moim zdaniem najbardziej optymalne jest konto PROSTOoszczędzające Plus (ja wybrałam ten typ rachunku). Uwzględniając warunki promocji: zapewnienie wpływu min 1500 zł miesięcznie, wydanie karta min 500 zł miesięcznie, konto PROSTOoszczedzające Plus staje się praktycznie darmowe.

Standardowo miesięczna opłata za PROSTOoszczędzające Plus wynosi 9,99 zł, opłaty tej nie poniesiemy jeśli na nasz rachunek wpłynie min 1500 zł. Podobnie z kartą do konta. Standardowa opłata to 7,90 zł ale opłata nie będzie pobrana jeśli na nasze konto wpłynie min 1500 zł i wykonamy bezgotówkowy obrót kartą na min 500 zł.
Bezpłatne są również internetowe przelewy eliksir oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Decydując się na to konto weźcie pod uwagę, że jest to jeden z nielicznych banków, które nie mają bankowości mobilnej. Dla mnie jest to ogromny minus ale wiem, że wielu osobom to nie przeszkadza.

Załóż konto w promocji >>

Lokata Powitalna


Przez 6 miesięcy od założenia konta (jednak nie później niż do 30 czerwca2015), możemy skorzystać z lokaty powitalnej. Promocja polega na podniesieniu oprocentowania o 1 p.p. w porównaniu do standardowej oferty depozytowej tzn:
 • można założyć lokatę na 9 miesięcy o oprocentowaniu stałym 2,8% w skali roku, w kwocie z przedziału od 1000 zł do 50 000 zł
 • lokatę na 6 miesięcy z oprocentowaniem stałym 2,6% w skali roku, w kwocie z przedziału od 1000 zł do 10 000 zł
Lokaty można założyć wyłącznie w oddziale banku.

Jeśli nie przekonała Ciebie oferta Credit Agricole, a szukasz konta z money back, to przeczytaj wpis o promocji Lubię TO! Konto >>

Regulamin promocji
Tabela Opłat i Prowizji

1 komentarz:

 1. Z podobną ofertą spotkałem się w Deutsche Bank jakiś czas temu z tego co pamiętam. Konto osobiste tam to całkiem spoko opcja bo nie mają dużych ppłat w stosunku do oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...