niedziela, 7 czerwca 2015

BOŚ Bank: Konto z bonem na sprzęt sportowy

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ Bank) od kilku dni ma promocję, w której zakładając EKOkonto możemy dostać rower. To akurat pewne uproszczenie, ale coś trzeba było pokazać na banerach a rower świetnie wpisuje się w bycie eko ;-) Bank za założenie rachunku daje bon o wartości 600 zł który możemy zrealizować sklepach Decathlon.
Informację o promocji podrzucił Marcin. Dziękuję :)


Zasady promocji


Najnowsza promocja "EKOkonto bez Kosztów + bon sportowy" trwa od 3 czerwca 2015 r do odwołania. W promocji tej mogą wziąć udział osoby które od 1 stycznia 2015 r nie posiadały w BOŚ Banku żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Żeby skorzystać z promocji trzeba:
 • zawrzeć umowę o prowadzenie rachunku osobistego EKOkonto bez Kosztów oraz złożyć oświadczenie o przystąpieniu do promocji
 • aktywować kartę do konta, najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po przystąpieniu przez nas do promocji
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych oraz propozycji zawierania umów
 • podać aktualny adres email
Kartę należy mieć aktywną przez cały okres promocji czyli 48 (!) miesięcy


Nagrody


Nagrodą gwarantowaną jest bon o wartości 600 zł do zrealizowania w sklepie Decathlon. Osoby które spełnią warunki promocji, dostaną nagrodę mailowo (dlatego ważne jest podanie prawidłowego adresu email). Jeśli do promocji przystępujemy w oddziale, bon dostaniemy w przeciągu 7 dni roboczych od momentu przystąpienia. Osoby które zdecydują się na założenie promocyjnego konta przez internet, otrzymają kod w przeciągu 30 dni roboczych od momentu przystąpienia do promocji.

Na realizację kuponu mamy czas do  31 maja 2017 r. Co ciekawe, nie musimy jednorazowo wydać całej kwoty. Mniejszy wydatek po prosu obniży pozostałą do wydania wartość bonu. Zakupy możemy robić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sklepie internetowym (aktualnie w sklepie online jest promocja i usługa dostawy jest gratis).

Ile kosztuje konto


Podstawowe opłaty przedstawiają się następująco:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za elektroniczne przelewy krajowe
 • 0 zł za ustanowienie i realizację polecenia zapłaty
 • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty debetowej - wystarczy, że dokonasz nią transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 900 zł miesięcznie; w przeciwnym razie pobierana jest opłata 10 zł
Największą wadą jest oczywiście opłata za kartę. W skali 4 lat, bo takiej wierności oczekuje od nas BOŚ Bank, możemy zapłacić aż 480 zł. Dla wielu rodzin, które często płacą kartami, wydanie 900 zł miesięcznie nie będzie większym problemem więc i opłata za kartę może spać do 0 zł.Co jeśli wcześniej zamkniemy konto?


Bank daje nam nagrodę "z góry". Gdyby nagroda miała być wydana po 4 latach, to chyba nie byłoby chętnych za skorzystanie z tej promocji. BOŚ Bank zabezpieczył się przed wyjadaczmi wisienek i daje prezent ale wymaga lojalności.
Zamknięcie przez terminem, dezaktywacja karty czy też nieaktywowanie karty w terminie przewidzianym w regulaminie, wiąże się z koniecznością zapłacenia kary. To ile będziemy musieli oddać, zależy od czasu w którym naruszyliśmy warunki regulaminu promocji:
a) jeżeli naruszenie warunków uczestnictwa w Promocji nastąpi w okresie pierwszych 12 miesięcy od  dnia przystąpienia do Promocji, zwrotowi  podlega  100% równowartości Nagrody,
b) jeżeli naruszenie warunków uczestnictwa w Promocji nastąpi w okresie pomiędzy 13 a 24 miesiącem od dnia przystąpienia do Promocji, zwrotowi podlega 75% równowartości Nagrody,
c) jeżeli naruszenie warunków uczestnictwa w Promocji nastąpi w okresie pomiędzy 25 a 36 miesiącem od dnia przystąpienia do Promocji, zwrotowi podlega 50% równowartości Nagrody,
d) jeżeli naruszenie warunków uczestnictwa w Promocji nastąpi w okresie pomiędzy 37 a 48 miesiącem od dnia przystąpienia do Promocji, zwrotowi podlega 25 % równowartości Nagrody.Czy warto założyć konto?


48 miesięcy to bardzo długo. Jakoś włącza mi się wewnętrzny sprzeciw, gdy myślę że musiałabym mieć konto w jakimkolwiek banku aż tak długo. Z drugiej strony, są banki w których konto mam od ponad 10 lat więc te 4 lata nie wyglądają tak strasznie. Jednak co innego to chcieć tyle trzymać konto, a co innego musieć :)

Jeśli przeliczymy koszty prowadzenia rachunku i wartość nagrody, to i tak opłaci się założenie tego konta.

Załóż EKO Konto >>

Regulamin promocji

16 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak się zastanawiam co będzie jak po kilku miesiącach wprowadzą np. opłatę za prowadzenie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raczej nie wprowadzą. To byłoby dla nich samobójstwo. I tak będą kroić klientów na opłacie za kartę

   Usuń
 3. Czy sprzeciw wobec zmian ewentualnej przyszłej zmiany regulaminu/tabeli opłat i prowizji skutkowałby koniecznością zwrotu części nagrody? Sprzeciw nie jest tym samym co wypowiedzenie rachunku.

  Jeszcze sprawdziłem regulamin prowadzenia konta:
  "11. Jezeli przed proponowaną datą wejścia w zycie zmian stawki oprocentowania Rachunku Posiadacz Rachunku nie dokona wypowiedzenia Umowy lub nie zgłosi sprzeciwu, uznaje się, ze Posiadacz rachunku wyraził zgodę na zmiany i zmiany obowiązują od dnia podanego w informacji przekazanej Posiadaczowi Rachunku, jako data wejścia zmian w zycie."

  I jeszcze z regulaminu:
  "w przypadku gdy Posiadacz Rachunku złozy sprzeciw, o którym mowa w pkt 1, ale nie dokona wypowiedzenia Umowy, Umowa wygasa z dniem poprzedzającym dzień wejścia w ?ycie zmian, bez ponoszenia opłat z tego tytułu przez Posiadacza Rachunku."
  A więc jest to WYGASNIECIE umowy, a nie jej wypowiedzenie.

  I jeszcze druga droga. Dezaktywacja karty musi być "przez Uczestnika" a nie przez bank. Jak więc sprawić, by bank zamknął kartę z własnej inicjatywy?
  Ten sam regulamin mowi o mozliwosci zablokowania lub zastrzezenia karty PRZEZ BANK. Zwróccie uwagę na punkt czwarty. Sam kiedyś znalazłem czyjąś kartę i dzwoniłem do banku zgłaszając jako osoba trzecia jej znalezienie:
  Bank ma prawo dokonać Zastrze?enia lub Zablokowania Karty w przypadku:
  1) uzasadnionych przyczyn związanych z bezpieczeństwem Karty,
  2) podejrzenia nieuprawnionego u?ycia Karty lub umyślnego doprowadzenia do nieautoryzowanej Transakcji,
  3) braku kontaktu z Uzytkownikiem Karty w celu potwierdzenia dokonania lub próby dokonania Transakcji,
  4) uzyskania wiarygodnej informacji o zagubieniu Karty od osoby trzeciej,
  5) stwierdzenia lub podejrzenia ujawnienia danych Karty,
  6) stwierdzenia lub podejrzenia fałszerstwa Karty,
  7) wydania przez prokuratora, sąd, organ egzekucyjny lub inny uprawniony organ zakazu dokonywania wypłat z Rachunku.

  Co o tym sądzicie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja chyba jednak wolę bank BPH 3% zwrotu (ale tylko przez rok) i bez wymogu posiadania konta wraz z kartą przez 4 lata
   Maksymalnie też można wyciągnąć 600 zł ale nie trzeba tyle trzymać konta. No i sprzęt sportowy mogę kopić gdzie chcę a nie tym markecie...

   Usuń
 4. Ciekawe jak długo ktoś myślał nad tą promocją. Cyrograf na 48 miesięcy , czy ktoś oszalał?
  Niby nagroda 600 zł ale tylko że trzeba sporo kasy wydać w miesiącu.
  Dla mnie to kolejna kiepska promocja od BOSia

  OdpowiedzUsuń
 5. Prosto licząc - 12,5 zł zwrotu za płatność 900 zł miesięcznie. Jest kilka lepszych promocji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do transakcji bezgotówkowych nie liczą się transakcje wykonane przez internet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie to jest napisane? Skąd wiesz?

   Usuń
  2. nie wiem gdzie to przeczytałeś, ale moim zdaniem z regulaminu wcale tak nie wynika

   Usuń
  3. Z regulaminu promocji wynika, iż opłata 10 zł za wydanie i korzystanie z karty nie będzie pobrana, jeżeli dokonamy nią miesięcznie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 900 zł. Z regulaminu otwierania i prowadzenia rachunków oszczędnościowych wynika, iż karta płatnicza służy do dokonywania transakcji 1) bezgotówkowych 2) gotówkowych i 3) internetowych, z czego wynika, że płatności internetowe nie są płatnościami bezgotówkowymi i nie liczą się do tej kwoty 900 zł. Wynika to z paragrafu 88 regulaminu: https://s.bosbank.pl/files/file_54/Reg_ror_oszcz_0102.pdf

   Usuń
  4. Inaczej niż w przypadku karty kredytowej karta debetowa nie ma swojego technicznego rachunku (numeru konta) i przelewy internetowe z karty debetowej są po prostu przelewami z konta:) Też mnie zmartwiło to odkrycie, ale lepiej wiedzieć niż bulić 10 zł miesięcznie.

   Usuń
  5. @manveru21 - odróżnienie transakcji bezgotówkowych od internetowych jest dla mnie zaskakujące i moim zdaniem wymaga potwierdzenia w BOŚ. Czyżby więc płacenie kartą za Allegro czy inne usługi w sieci nie zwalniało z prowizji 10 zł? Czy ktoś już to potwierdzał w BOŚ?

   Natomiast twoja kolejna wypowiedź ma się nijak do tematu, bo wiadomo, że chodzi o płatności kartą a nie wykonywanie przelewów. Ale oczywiście dziękuję za naświetlenie sprawy z różnych stron.

   Usuń
  6. wiem, że z informacjami podawanymi przez infolinię jest różnie ;)
   ale pracownicy BOŚa twierdzą, że płatność kartą w internecie zaliczona będzie jako transakcja bezgotówkowa

   Usuń
 7. Ja bym wolał, żeby była zaliczona jako bezgotówowa. Naprawdę :) Jak ktoś będzie miał pewność na 100% to niech napisze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra wiadomość. BOŚ Bank ogłosił dziś, że zmienia regulami prowadzenia rachunków od 1 lipca 2016. To jest ten moment na dostarczenie poleconym pisma ze SPRZECIWEM NA ZMIANY BEZ WYPOWIADANIA UMOWY I ZAMYKANIA KARTY. Zgodnie z regulaminem rach par 111 umowa WYGAŚNIE w przeddzień zmian i nie jest to wypowiedzenie przez bank ani przez klienta. Nie ma więc podstaw do żądania zwrotu nagrody w promocji bonów sportowych. Koniec wyrabiania limitu płatności kartą. Ja pismo mam już wydrukowane.

  https://www.bosbank.pl/aktualnosci/klienci-indywidualni/zmiany-w-regulacjach-bankowych-od-1-lipca-br

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...