poniedziałek, 10 marca 2014

Toyota Bank: lokata mocny procent 4,8%

źródło: toyotabank.pl
Toyota Bank od miesiąca promuje Lokatę Mocny Procent w lekko zmienionej wersji. Tak jak kilka miesięcy temu, oprocentowanie wydaje się całkiem ciekawe (oczywiście na banerze reklamowym), bo bank "świeci" nam po oczach oprocentowaniem 4,8%. Trudno jest znaleźć podobne procenty w innych bankach, więc pewnie jest gdzieś haczyk...

Przede wszystkim lokatę mogą założyć tylko osoby posiadające konto w Toyota Banku. Dla osób, które np zakładały konto przez Groupon ze zwrotem 300 zł lub Konto Jedyne ze zwrotem za paliwo to akurat nie jest większy problem.
Ciekawsze jest coś innego. Lokata jest zakładana na 2 dni, oprocentowanie 4,8% obowiązuje wyłącznie dla lokat założonych lub odnowionych w czwartek. Dla lokat założonych lub odnowionych w inne dni jest to już tylko 2% w skali roku. Dlaczego w czwartek? Lokata skończy się w sobotę, więc pewnie pieniądze pozostawimy na koncie lub przedłużymy lokatę na kolejny okres, na 2% w skali roku...

Parametry lokaty

  • tylko dla osób z kontem w Toyota Bank
  • minimalna wartość lokaty 2 000 zł
  • maksymalna wysokość lokaty 32 000 zł
  • czas trwania - 2 dni
  • limit lokat - 1 na klienta
  • oprocentowanie - dla lokat założonych/odnowionych w czwartek 4,8% w skali roku, pozostałe 2 % w skali roku
Łatwo można policzyć, że gdybyśmy trzymali pieniądze na takiej lokacie bez przerwy przez 14 dni, to tylko przez 2 dni będzie obowiązywało oprocentowanie 4,8%. Przez pozostałe 12 dni będzie to tylko 2%. Dla takiego okresu, średnie oprocentowanie wynosi już tylko 2,4% w skali roku.

Toyota Bank jest staje się specjalistą od promocji które nie zawsze muszą być bardzo promocyjne. Oprócz Lokaty Mocny Procent, ma w ofercie Lokatę Aktywną na 12 m-cy z oprocentowaniem 4,5% w skali roku. Tylko, żeby dostać takie oprocentowanie, trzeba się napracować czy też jak to bank ładnie określa - być aktywnym;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...