środa, 19 marca 2014

Idea Bank: lokata bankowa + tablet Samsung Galaxy Tab 3

źródło: ideabank.pl
Widać w bankach przyszedł czas na rozdawanie tabletów Samsung Galaxy Tab 3. Ostatnio kartę kredytową z tabletem rozdawał Citi Bank, teraz przyszła kolej na Idea Bank.
W przypadku Idea Banku oferta nie jest nowością lecz jest to tylko odświeżenie produktu. Lokata z Tabletem Samsung Galaxy Tab 2 była dostępna przez około półtora roku. Bank doszedł (wreszcie !) do wniosku, że czas podmienić zabawkę, bo stary tablet przestaje na potencjalnych klientach robić wrażenie.

Parametry lokaty z Tabletem Galaxy Tab3 Lite


  • Minimalna kwota lokaty - 4 000 zł
  • Maksymalna kwota lokaty - 1 000 000 zł (nie polecam tego wyboru, poniżej info dlaczego)
  • Brak wymogu posiadania konta w Idea Bank
  • Oprocentowanie zmienne
  • Okres trwania lokaty, do wyboru jeden z 5 wariantów: 3/12 m-cy, 6/24 m-ce, 12/48 m-cy, 24/48 m-cy, 36/60 m-cy
W pierwszym okresie trwania lokaty oprocentowanie jest marne, wynosi ono dokładnie 0,1% w skali roku. Za to po tym okresie możemy powiedzieć że nie chcemy dalej trzymać lokaty i mimo to zatrzymać tablet. Żeby nie było tak pięknie, minimalna kwota lokaty i minimalny czas trwania lokaty są ze sobą skorelowane - im mniejsza lokata tym, dłużej musimy ją trzymać, żeby otrzymać tablet.

 

Ile kosztuje tablet


Nie ma się co łudzić, że Idea Bank daje nam tablet ze swojej dobroci. Oferta jest tak przekalkulowana, żeby bank na tym nie stracił. Zakładając, że nie będziemy chcieli trzymać lokaty dłużej niż konieczne minimum (pierwszy okres trwania lokaty), zapłacimy bankowi za tablet tracąc na odsetkach które moglibyśmy zyskać w innym banku.

Porównując ofertę z innymi lokatami na rynku (brak wymogu posiadania konta, standardowe oferty banków, oprocentowanie stałe) wyglądałoby to tak:
Lokaty na 36 miesięcy nie brałam pod uwagę, nie ma zbyt wielu ciekawych ofert lokat na taki okres.

Trudno powiedzieć żeby bank dawał tablet - raczej go kupujemy z małym rabatem. Koszt takiego tabletu to około 400 zł (różnica między odsetkami w innym banku a w Idea - bo jednak jakieś odsetki Idea nam nalicza). Dla porównania teraz cena w oleole.pl wraz z dostawą wynosi 450 zł.

Załóż lokatę z tabletem >>


Regulamin promocji

1 komentarz:

  1. gdyby to był galaxy tab pro to bym założył od ręki :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...