niedziela, 2 marca 2014

Bank BGŻ: koniec cash back

źródło: bgz.pl
Konto z Premią / z Podwyżką (bo na przełomie ostatnich lat zmieniło nazwę) było przed długi czas jednym z ciekawszych kont na rynku. Bank BGŻ dodawał na konto 1% naszych wpływów z tytułu wynagrodzenia.
W maju ubiegłego roku, bank wprowadził ograniczenia które sprawiły, że konto stało się mniej atrakcyjne (faktycznie zaczął sprawdzać czy nie jest to przelew własny, i "kazał" korzystać z innych swoich produktów).

Teraz postanowił wycofać się z Programu Premia +:
Program „Premia+” przestaje obowiązywać od dnia 28 marca 2014 r. Zakończenie Programu „Premia+” przez Bank, nie powoduje utraty prawa uczestników do premii za ostatni cykl rozliczeniowy przed dniem zakończenia tego programu (tj. za cykl 28.02 – 27.03.2014 r.) zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Programu „Premia+”.

Tak więc marzec jest ostatnim miesiącem za który zostanie przyznana premia.

Następca Konta z Premią


Wycofanie programu cash back nie było dla mnie większym zaskoczeniem. Od początku lutego BGŻ promuje nowe konto - tzn Konto nr 1, ale konto poza tym, że praktycznie jest bezpłatne, nie daje nam dodatkowych korzyści.

Podstawowe opłaty za Konto nr 1 przedstawiają się następująco:
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe w złotych
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego
 • 0 zł za obsługę polecenia zapłaty
 • 0 zł za obsługę karty dla Posiadacza konta, jeśli wykonane zostaną transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 złotych w cyklu (w innym przypadku opłata wynosi 9 złotych)
Moim zdaniem nazwa nowego konta jest mocno na wyrost...

Pełna treść komunikatu

3 komentarze:

 1. Dla mnie to jasny przekaz - w kwietniu rezygnuję z karty, bo niestety za nią trzeba płacić. Z czasem wygaszam konto w BGŻ całkowicie... a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo słusznie robisz.

   Usuń
 2. straszna lipa się robi z kontami... a było tak fajnie jak można było zebrać dodatkową kasę. Zaraz żaden bank nie będzie miał zwrotów :(

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...